Mlhovina

Mlhovina https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142712/bmid_vesmirna-pout-mlhovina-EyC-142712.jpg 4 170 41

Vesmírná pouť série

Planeta Země má nejlepší léta za sebou a vesmírem plují dva vícegenerační koráby s cílem osídlit Novou Zem. Ačkoli loď Nový obzor vyrazila na svou misi o rok dříve než Empyreum, obě se setkají ještě na cestě. A nepůjde o střet přátelský – osazenstvo Nového obzoru pod vedením despotické kapitánky Anne napadne posádku Empyrea a unese dívčí část posádky, mezi nimi i šestnáctiletou Wawerly. Příčina se brzy ozřejmí – ženy na Novém obzoru jsou neplodné… První část originální sci-fi trilogie o pouti za nadějí pro lidstvo nepostrádá napětí, milostný příběh, ale také zamyšlení nad tím, jak mohou ideologie ovládnout společnost jako celek i každého z nás.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Glow , 2011

Mantikocka
15.12.2020 1 z 5

Nic moc, je to takové ploché :(
Navíc si slečna (paní?) vůbec nedělá žádné starosti s fyzikálními zákony :(

LilyAlex
01.03.2020 3 z 5

Ne že by Mlhovina byla vyloženě špatná, ale že by mě nějak nadchla se taky říct nedá. Jediná postava, která mi byla sympatická byla Waverly, Seth a Kieran byli oba dost otravní a nijak mi nezáleželo na tom, co se s nimi stane. Celkově postavy nejsou moc dobře popsané, natož aby se nějak rozvíjely, takže je těžké si k nim vytvořit nějaký vztah. Příběh je tak trochu předvídatelný, ale aspoň je plný akce a rychle odsýpá, takže jsem se nenudila.

LenkaWal
29.09.2019 5 z 5

Super scifi. Hlavní hrdinka fakt sympatická. Trochu jsem se to ho bála, protože jsem čekala něco jiného, ale zbytečně. Zhltla jsem ji za dva večery. Mám celou sérii, takže budu pokračovat.
P.S. Ale ten další milostný trojúhelník, mě trochu zklamal. Ty nemusim. No uvidíme.

Janík511
12.02.2019

Po přečtení prvního dílu jsem se vrhla na druhý. Musela jsem nakonec dočíst všechny díly, abych se dozvěděla, jak to celé dopadlo. Za pár korun celkem zajímavé čtení. Možná je to četba spíše pro mladší ročníky, ale i tak jsem se bavila.

Sarah11
04.09.2018 2 z 5

Tuto sérii už jsem si chtěla přečíst hrozně dlouho, proto jsem měla neskutečnou radost, když se mi ji konečně podařilo sehnat, jelikož už byla v obchodech nějakou dobu vyprodaná. O to horší to pro mě bylo zklamání. Tři čtvrtě knihy pro mě bylo absolutní utrpení, přistihla jsem se, že místy vůbec nevnímám, co čtu, vůbec jsem si nedokázala představit uspořádání lodi, nevěděla jsem, jestli se postavy nachází na lodi nebo v raketoplánu, zkrátka totální zmatek. Nepřidávaly tomu ani hlavní postavy, které byly neslané nemastné a příliš dětské. Kniha mě začala bavit až ke konci, a to vždy jen části, které se odehrávaly na Novém obzoru a točily se kolem Wawerly. Líbilo se mi její odhodlání a nezlomnost. Nepřišla mi vůbec ufňukaná, jak tu psal někdo pode mnou, právě naopak, a pokud někdy fňukala, bylo to dle mého naprosto opodstatněné a pochopitelné vzhledem k situaci, ve které se nacházela.
Dalším dílům šanci dám, protože nerada nechávám série nedočtené a navíc už je mám stejně doma, tak doufám, že mě nadchnou o něco víc.

Percabethka
01.01.2018 1 z 5

Tahle knížka pro mě byla obrovské zklamání. Podle anotace vypadala celkem zajímavě, ale
1) Waverly byla totální slepice. Příběh s tak neskutečně hloupou a ufňukanou hlavní hrdinkou jsem snad ještě nečetla - a Kieran jí tam ještě popisoval jako "silnou ženu" :D Všechny věci tam byly tak jasné a jí stejně trvalo milion let, než jí něco došlo...
2) I když se děj mohl zdát na první pohled napínavý, strašně jsem se u něj nudila.
3) No a nakonec ta scéna s Waverly a Kieranem, když se zase potkali. Já na to jen koukala a... WTF?!
Do dalších dílů se už rozhodně pouštět nebudu, protože mě snad ani nezajímá, jak to bude pokračovat, navíc bych to s Waverly už asi nevydržela :D

pipetka5566
18.10.2017 5 z 5

Přečteno skoro na jeden nádech a v knihovničce už mám další 2 díly :-).

michaela0885
20.04.2017 2 z 5

Takové neslané, nemastné.. Asi spíš mířeno na mladší generaci, která by dílo mohla ocenit.

ferda
20.01.2017 4 z 5

I když je knížka určená spíš mladším , stojí za to si ji přečíst.

sgjoli
01.01.2017 3 z 5

Podobně jako u prvního dílu trilogie Divergence jsem i u prvního dílu této série rozpačitá. Obsahově mi kniha některými motivy připomínala trilogii „Loď mezi hvězdami“ (Across the Universe), pár motivů tam bylo pro mne nových. Bylo tam i pár věcí, které mne rozčilovaly a se kterými jsem nesouhlasila, přesto však musím říct, že celkově mne kniha i přes některá negativa vlastně bavila, četlo se mi to dobře, bylo to napínavé, akční. Nicméně na konci jsem opět narazila – prostě jsem neměla chuť se vrhnout na pokračování a dočíst celou trilogii do konce, přestože jsem na ni byla dost natěšená a lákala mne hodně dlouho. Přesto i tato série u mne zatím zůstává nedočtená. A první kniha za 3 hvězdy.

Canney
19.07.2016 4 z 5

Od začátku se v této knížce něco dělo. Ani se nestihnete zorientovat a už se něco pohnojí a postavy se s tím musí vypořádat a samozřejmě každý po svém. Trošku mi vadil právě ten nedostatek informací na začátku, ale postupně jsme se pár věcí dozvěděli, i když toho pořád není dost. Ale spoléhám na to, že v dalších dílech budou věci osvětleny.

kjama
07.07.2016 3 z 5

Kniha má zajímavý námět, připomíná mi Pána much, je tam trochu Robina Cooka a také špetka seriálu 100. Knihu bohužel trochu kazí dlouhé nudné popisové pasáže a také chyby v českém překladu, kdy sem tam chybí slovo. Rozhodně si přečtu druhý a třetí díl, abych věděla jak to všechno dopadne, ale rozhodně mi k tomu budou stačit přímé řeči, to ostatní přeskočím.

KaileyBlot
27.06.2016 5 z 5

Úžasná sci-fi kniha plná napětí, takže se u ní rozhodně nenudíte.
Doporučuji ale tomu, kdo ještě nečetl mlhovinu vůbec nekoukat na anotace následujících dílů. Dosti vyzradí.

Babsie
15.06.2016 4 z 5

Vůbec jsem nečekala, že mě kniha bude tolik bavit. Koupila jsem ji v levných knihách za pár korun, tak jsem si říkala, že to bude příjemná oddechovka, kniha mě ale opravdu zaujala. Byla napínavá, zajímavá, nebyla příliš jednoduchá ani příliš složitá. Postavy by si možná zasloužily trochu víc prostoru, ale jinak byly obstojné. Popis prostředí taky docela stačil. Děje a zvratů bylo dost, což je pro mě nejdůležitější. Konec byl skvělý, akční napínavý a dobře ukazuje jak může každý vidět dobro a zlo jinak. Co je vlastně správné? Jeden rozpor je ale pro mě úplně jasný, a nechápu že to ostatní čtenáři nevidí. Seth je pro mě pořád psychopat a ať dělá Kieran jakákoliv špatná rozhodnutí, nic to na tom nezmění. To jak se zachoval značí že není v pořádku a nechápu jak někdo může být na jeho straně, jak čtenáři tak Waverly. Těším se na další díly ale je mi jasné že Sethovi fandit nezačnu. Nejspíš ani Kieranovi, ani Waverly. Potřebuju úplně nového hrdinu. Ale jeho absence mi nijak nevadí, a knihu jsem si opravdu užila.

Misa25
31.01.2016 5 z 5

Do velmi dlouhém čase, kdy mi celá série leží v knihovně, jsem se dostala ke čtení. A musím říct, že se mi opravdu tato série líbí. Hodně mi připomíná jinou vesmírnou sérii, ale vůbec mi to nevadí :) Akce knize nechybí a pokračování na sebe nenechá dlouho čekat :)

Madlenkačte
14.01.2016 5 z 5

Opravdu super čtení, všem moc doporučuji. Už mám objednaný druhý a třetí díl.

Thrawn89
12.01.2016 1 z 5

Slabé po všech směrech. Postavy jsou mdlé a nemají schopnost čtenáře upoutat. Sci-fi prostředí působí spíše jako kulisa než by pomáhalo rozvíjet děj a místy je hodně "jalové". Samotný děj je jednoduchý a dopředu odhadnutelný. S četbou jsem skončil lehce za půlkou a ani nenáročnost ani jedno z mála pozitiv, určitá kritika náboženského dogmatismu, mi nezabrání tuto knihu zařadit do kategorie "ztráta času". Ale mladejm holkám se to líbit může...

Pavo.Klima
01.11.2015 3 z 5

Zakoupeno jako rychlo-potřeba do autobusu (Levné knihy za 49 Kč). A v žánru Young-Adult mne příběh celkem uspokojil. Kratší kapitoly. Jasně rozehraná partie - připravena na další díl (I ten se dá najít v Levných knihách za stejnou cenu).
Tradiční schéma "Dva soci v lásce" přesahuje dystopický charakter příběhu: Putování k Nové Zemi, útok na vesmírnou loď a reprodukční tématika... V příběhu se objevují i paralely vedoucí k možnému zamyšlení nad tím, jak nevinně a dobře míněně vzniká náboženský kult, který v důsledku může manipulovat a lhát, což přidává příběhu na aktuálnosti. Závěrečná přecitlivělost Wawerly na základě prožitého pochopitelná je.. a dává příležitost tušit charaktery jejích ctitelů, které se nejspíš naplno rozjedou v druhém díle. Bude to však pro pokračování stačit?

Lasy79
30.10.2015 2 z 5

Jak říkám, dobrý nápad, ale provedení nic moc.
Celá knížka je dost plytká, věci se v ní prostě nějak řeší a vyřeší. Není ani moc napínavá, ani moc zajímavá. Prostě jsem ji přečetl a nic moc.

Myslím, že v dnešní době plytkých blockbusterů je jen otázka času, kdy to někdo zfilmuje.

Nechci působit šovinsiticky, ale prostě je vidět, že to psala žena. Takže je to o něco míně scifi a o něco víc zamilovaná knížka ;)

Vadí mi, že celkové ten příběh nepůsobí uvěřitelně. Čekal bych, že půjde víc do hloubky, že se dozvím proč se dějí určité věci a proč některé ne.

Hodně se hovoří o gravitaci, ale autorka v ní sama dost plave, stejně jako v jiných aspektech vesmírných cest.

Například ona titulní mlhovina - není jediný důvod, proč by při její hustotě (skoro vakuum) nefungoval radar nebo jiná detekce blízkých velmi hmotných objektů jakým je loď pro mraky lidí atp. Prostě z technického hlediska je to scifi na vodě.

Příběh je docela zajímavý svým nápadem, ale provedení také dost kulhá...

acupoflucy
28.10.2015 4 z 5

Skvělá kniha musím si koupit dvojku a trojku :)

space opera

2012  76%Mlhovina