Věřil jsem, že mám fůru času, ale teď si nejsem tak jistej

Věřil jsem, že mám fůru času, ale teď si nejsem tak jistej https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19461/bmid_veril-jsem-ze-mam-furu-casu-ale-ted-Im6-19461.jpg 4 7 2

Kniha je souborem dvaapadesáti krátkých textů, které v průběhu čtyřiatřiceti let napsal tentýž člověk, jenž se právě blíží ke konci šedesátého roku svého života. Nalezneme tu povídky, krátké divadelní hry, eseje a básně. Šedesátý rok života? To není možné. Musí jít o nějaký omyl! Určitě to je někdo jiný. Já jsem byl vždycky mladý. (Anebo mi bylo vždycky šedesát?) Nicméně, texty je možno číst popořadě, nebo na přeskáčku. Většina z nich tu či onde vyšla, ale mnohé z nich nebyly nikdy zveřejněny. Všechny však autor přepracoval a upravil tak, aby mohly vyjít v knižní podobě, a mnohé dostaly nový název.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Argo

I Used to Believe I Had Forever Now I'm Not So Sure , 1968

MayB2
13.09.2016 4 z 5

Po kouskách jsem se pročetla až na konec touto směsicí textů. Celkově bych řekla, že se mi líbily víc texty o lidech než o abstraktních tématech, protože je cítit, jak moc měl Saroyan lidi rád.

Ayllu
01.08.2013 5 z 5

Snad ještě víc než v kterékoli jiné jeho knize, (možná i díky komentářům, které jsou jednotlivý dílům předřazeny) vynikne autorův styl a osobnost. Neskutečně milé a osobně necenzurované (tím nechci říct nevycizelované) počtení.

povídky americká literatura

Kniha Věřil jsem, že mám fůru času, ale teď si nejsem tak jistej je v