Velký snář

Velký snář https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82898/velky-snar-82898.jpg 3 22 6

Ve své nejúspěšnější knize se Dagmar Kludská představuje jako zkušená vykladačka snů. Abecedně seřazené názvy předmětů, jevů a činností, které mohou dominovat našim snům, doplňují jejich stručné a přesto výstižné výklady.

DarkAvenger
20.07.2021 5 z 5

Knihu sem četla už jako dítě díky mamce která jí měla. Nejvíc semi líbili mini příběhy u každé kapitoly. K ihu ale beru s rezervou. Navíc s odstupem času už nebude ve všem tak aktuální. Ale jako oddechové čtení je to dobrý.

brunettlibrary
18.06.2021 5 z 5

Skvělý výklad snů!

JancaMia
26.03.2019 3 z 5

pokud si chcete hrát na duchovno .. ideální ... ale rozhodně bych nebrala vážně .. jen jako spestření ..

Metcheque
23.02.2016 2 z 5

Na knize jsou zřejmě nejhodnotnější minipovídky, jimiž jsou protkané jednotlivé slovníkové oddíly. Jinak je docela sporné, z čeho autorka při výkladu snů čerpá. Pokud bychom vycházeli z určitých archetypů, které ve snech mohou předpovídat realitu, neměla by si Kludská protiřečit.

Ovšem ze snáře se např. dozvíme, že vidíme-li paži, měli bychom se připravit na namáhavou práci. Vidíme-li ale levou ruku, přítel nás oklame. Takže jak? Oklame nás přítel a zároveň si máknem? Nebo jiný příklad: Rozkvetlé třešně věští lásku, zatímco ovocný strom přírůstek do rodiny. A kdybychom nalistovali "kůru", "květ" či "větev", význam bude zase o něco jiný.

Sporná je také aktuálnost jednotlivých pojmů. Je sice hezké, že autorka analyzuje čtverylku, otruby, pelerínu či kdouli - ale ruku na srdce, komu z nás se něco takového v posledních pár měsících objevilo ve snu?

Herby77
15.04.2014 5 z 5

Zajímavá kniha.

Suzie05
04.01.2012 3 z 5

Jsem sice velice ráda, že tuto knihu mám, ale rozhodně z ní nevěřím ničemu. Neplní se to!

sny astrologie podvědomí výklad snů snář

Dagmar Kludská
česká, 1944