Velký atlas hub

Velký atlas hub https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/4148/velky-atlas-hub.jpg 5 17 6

Obsáhlá barevná publikace přináší nejúplnější přehled o druhovém bohatství hub v České a Slovenské republice. Nabízí více než 1200 druhů hub, řadu barevných fotografií s podrobným popisem a údaji o místě a době výskytu. Součástí knihy je také rejstřík českých i latinských názvů hub, přehledné symboly označující jedlost, nejedlost i jedovatost hub.... celý text

Kerberos
12.07.2021 5 z 5

Dostala jsem knihu, tak jsem se před sezónou vzdělávala.

Mirdouš
13.12.2020 5 z 5

Tento atlas je to nejlepší co jsem o houbách viděl. Nádherné fotky i popis. Velmi doporučuji

pavel80
29.04.2017 4 z 5

Krásná, výpravná a velice obsáhlá publikace, popisující 1200 druhů hub, tedy mnohem více druhů, než běžné atlasy, např. jen pečárek (žampionů) je 28 druhů... Moc pěkně se jí listuje, fotografie jsou kvalitní a ostré, papír je kvalitní křídový. Daní za popsané množství druhů je nutné zestručnění popisu houby a většinou pouze jedna fotografie každé houby. Dle mého názoru se však jako pomůcka pro praktické houbaře moc nehodí, není to klasický atlas hub, u popisu hub většinou chybí možnosti záměny s dalšími druhy, naproti tomu praktický houbař nevyužije popsané velké množství poddruhů jedné houby. Doporučuji spíš pro fandy mykologie, než jako pomůcku pro praktické houbaře. Kvalitu knihy to však nesnižuje, prostě je jen dle mého názoru určena pro jinou cílovou skupinu houbařů. Musím však říci, že já osobně jsem dle recenzí a diskusí na internetu, podle kterých se má jednat o nejlepší český atlas hub všech dob, přece jen od knihy čekal o kousíček více, proto jen čtyři hvězdičky.

Medunkavera
01.09.2016 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, která zdobí mojí knihovnu. Také... velice těžká. Pro zajímavost jsem ji zvážila. Má 2,25 kg, takže do kapsy vhodná není, ale když se posadíte ke stolu a otevřete ji, je to nádhera. Vidíte krásné a velké fotografie hub a u každé z nich máte podrobný popis té houby. Také je hezké, jak jsou ty houby označené: když je houba jedlá, je u ní talíř s příborem, když je jedlá, ale není chutná - tedy se nedá jíst - je u ní ten talíř s příborem přeškrtnutý a když je jedovatá, tak je tam umrlčí hlava a překřížené hnáty. Nádherná kniha.

anyzek
13.04.2016 5 z 5

Na houby mě vozila s sebou už moje maminka v kočárku a tak není divu, že jsem se do hub doslova zamilovala. Tento atlas je zatím nejlepší, jaký se mi kdy v životě dostal do ruky. Myslela jsem si, že už toho vím o houbách docela dost, ale rozmanitost hub, která je v tomto atlase zpracována a vyfocena, mě uvádí do úžasu. A ta detailní krása hub! Parádní atlas!!! Houbaři, neváhejte si ho pořídit!

Kaferano
03.11.2012 5 z 5

Konečně vydatný atlas, díky kterému se neotrávíte, pokud rádi experimentujete. Některé atlasy vám houby doporučí k jídlu i když je jejich jedlost podle tohoto atlasu sporná. Zatím nejlepší atlas pro milovníky přírody, kteří rádi určují neznámé druhy a obdivují houbový svět v celé jeho rozmanité kráse. Patřím mezi ty druhé houbaře, které rozradostní každý nový nález a nosím z lesa koš plný nejedlých hub. Pro doplnění mám i další atlasy, ale základem je mi tento atlas. Narozdíl od prvního vydání, je toto již velmi přehledné a je obohaceno o seznam významných mykologů. Někomu možná nemusí vyhovovat celkem rozsáhlá část věnovaná nelupenatým plísňovitým druhům, ale pro mne je to spíš známka vysoké odbornosti. Doporučuji

Autoři knihy

Vladimír Antonín
česká, 1955
Jiří Baier
česká, 1937
Ladislav Hagara
slovenská, 1944

Kniha Velký atlas hub je v