Velká kniha komiksů #1

Velká kniha komiksů #1 https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/7556/bmid_velka-kniha-komiksu-abc-velka-kniha-CiH-7556.jpg 5 157 24

Velká kniha komiksů ABC série

Výběr kultovních komiksů z časopisu ABC. Obsah: Příhody Malého boha – Vlastislav Toman, František Kobík (24 stran, ABC 1973–74) Příchod bohů – Vlastislav Toman, František Kobík (24 stran, ABC 1974–75) Kruanova dobrodružství – Vlastislav Toman, František Kobík (24 stran, ABC 1975–76) První výprava do Ztraceného světa – Vlastislav Toman, Jiří Veškrna (na motivy románu A. C. Doyla Ztracený svět, 24 stran, ABC 1970) Druhá výprava – Vlastislav Toman, František Kobík (28 stran, ABC 1979–80) Dobrodružství Johna Cartera – Vlastislav Toman, Jiří Veškrna (na motivy románů E. R. Burroughse, 26 stran, ABC 1970) Dobrodružství Thuvie z Ptarhu – Vlastislav Toman, Milan Ressel (na motivy románů E. R. Burroughse, 25 stran, ABC 1970–71) Vzpoura mozků – Václav Šorel, František Kobík (48 stran, ABC 1978–79) Galaxia – Václav Šorel, František Kobík (48 stran, ABC 1984–85) Tvrz – Václav Šorel, František Kobík (24 stran, ABC 1980–81) Zajatci Torů – Vlastislav Toman, Jan Kristofori (8 stran, ABC 1965–66) Hvězdný policajt a princezna – Zbyněk Zavadil, Libor Balák (7 stran, Speciál ABC 1997)... celý text

Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , BB art , Ringier Axel Springer SK (Ringier Slovakia Media)

Velká kniha komiksů abc, první svazek , 2001

Koty7
14.03.2024 5 z 5

Úžasná sbírka toho nejlepšího, co naše česká scéna může nabídnout. :)

Maly_MACKO
19.08.2023 5 z 5

Nejkrásnější vzpomínky z dětství kdy jsem postupně dostal všechny sbírky. Bohužel moderní ABC nic takového už asi nepřinese.

puczmeloun
21.06.2023 4 z 5

Po přečtení knihy Valerian: The Complete Collection (inspirován znovushlédnutím filmu na stejný námět) jsem si musel vzpomenout na jednu z knih mého dětství, která stále přetrvává v knihovně. Velkou knihu komiksů, ke které jsem se dostal skrze četbu Ábíčka :) A tak jsem začal po večerech znovu číst...

Je pravda, že některé části jsou velmi slabé - jak zmateným dějem plným jmen a nesmyslných zvratů, tak nepěknou kresbou (viz např. marsovské příběhy) - ale za Galaxii a Vzpouru mozků to určitě stojí (a právě ty mi nejvíc připomínají zmíněného Valeriana). Skvěle vystavěné příběhy. Stejně jako Druhá výprava nebo Malí bohové.

Jsem rád, že jsem se ke knize po tak dlouhé době zase vrátil...

daveclone
02.03.2023

80 léta na vesnici jsme prožili pohádkové dětství a ábíčko se stadionem plakáty fotbalových klubů bylo součástí tohoto nádherného dětství - počítače, mobily a internet neexist. tudíž jsme lítali pořád venku v přírodě za míčem, na kolech, sbírali céčka, nosili triko se Sandokanem dělali si ze dřeva samopal a hltali časopisy typu ABC, Ohníček, Čtyřlístek, Stadion - na poště ve vsi byl omezený počet časopisů - tudíž byla u dveří pošty rvačka při otvíračce - abíčko jsem měl pak předplacené a chodilo přímo domů do schránky - dobře si pamatuji to těšení na nový díl ABC jak jsem běžel u domu ke schránce a zklamání když jěště nebylo ve schránce - bavilo mě lepení papír modelů a komiksy ábíčka to byla svátost :-) pořídil jsem si ted ucelené soubory těchto komiksů za docela velké peníze a vracím se do svých krásných dětských let - všiml jsem si, že to má i investiční potenciál po těch letech. Je třeba ty komiksy a vzpomínky uchovat pro další generace.

heavy66
04.02.2023 5 z 5

70-80.léta, Chomutov. V den vydání nového ABC přešlapoval jsem, před sedmou ráno, u místní sámošky Luna, abych ukořistil další příhody Malého boha a kmene Gron-c-chů, vzrušující kombinaci pravěku a sci-fi. Dodnes obdivuji kreslířův cit pro detail. Nepřátelé Gron-c-chů měli vždy podlé, nenávistné, zvířecí tváře. Jakmile se z nich stali spojenci, jejich výrazy se rázem změnily v čestné, laskavé a lidské.

Adapa
22.12.2022 5 z 5

Mé dětství, můj návrat do 80. let... Hltal jsem kdysi Abíčka, čekal na každé další vydání, miloval ABC speciál... Teď se mi náhodně dostalo do rukou toto souborné vydání a strávil jsem u toho tři příjemné večery, kdy jsem se vracel ve vzpomínkách do dob dávno minulých.
Některé komiksy jsem četl poprvé, Galaxii jsem si i po tolika letech pamatoval snad zpaměti, Příběhy Malého Boha jsem už téměř zapomněl... Škoda, že dneska nevznikají takové příběhy. Když vidím dnešní komiksy, ani se mi je nechce číst.

los
11.02.2022 4 z 5

škoda jen, že se nedá vrátit i to napětí, než vyjde a jestli seženu nové číslo ABC!

jan.para
02.01.2022 5 z 5

Modlitební knížka za mlada :D

Usire
25.01.2021 5 z 5

Luxusní kniha, která spojuje moje oblíbené komixy např. Vzpoura mozků, Galaxia, Příběhy malého boha atd. Časopis ABC měl ve své době opravdu kvalitní komixovou produkci, která si zasloužila vyjít uceleně.

n.ezn.amy
30.10.2020 5 z 5

Tak tohle je opravdu velká nostalgie, skvělý výběr různých komiksových příběhů, které jsme jako děti hltali. ABC byl pro mě v osmdesátých letech naprosto nejlepší časopis. Jinak z těchto příběhů za mě určitě nejlepší Vzpoura mozků a pak pochopitelně Příběhy Malého boha či Kruanova dobrodružství, čímž ovšem nechci říct, že ostatní příběhy by byly špatné.

SSTknihy
10.09.2018 5 z 5

Knižní vydání skvělých komiksů, vycházejících dříve na stránkách časopisu ABC, jehož každé číslo jsme dychtivě vyhlíželi a následně se prali o to, kdo si ho přečte první. Milovala jsem Galaxii, Vzpouru mozků, no a samozřejmě Příběhy malého boha ve všech třech pokračováních. Časopisy dávno skončily ve sběru, takže jsem byla velmi vděčná za knižní vydání a přiznávám, že za pošmourného podzimního odpoledne je to skvělé počteníčko!

TimeLord
06.09.2018 5 z 5

Dobrá zbierka, niektoré príbehy ma síce tak nebrali, ale dávam 5 hviezdičiek, myslím, že si to zaslúži.

frantisek8863
01.01.2018 5 z 5

Z nostalgie jsem si již dříve napsal Ježíškovi o knihu komiksů a každý rok přidal další vydání. Většinu příběhů jsem znal z dětství. Ábíčka speciály byly velmi populární a i dnes si vybavím mé první setkání s Malým bohem. Parádní počtení, jen je potřeba mít na to klid a náladu. Ten pocit z potěšení krásné kresby a příběhu má svou sílu a kouzlo.

Mistr119
06.07.2017 3 z 5

Jelikož jsem mladší ročník, pro mne kniha neměla nostalgický charakter, ale nově jsem se o příbězích dovídal a třeba takového Malého boha nebo jeho Návrat bych klidně zařadil do povinné četby, jak mi příběh zůstal v paměti. :)

Disease
10.04.2017 4 z 5

Jako nostalgie to funguje parádně, ale vzhledem k zařazení Hvězdného policajta a dalších pár slabších kousků to na plný počet není. I když Vzpoura mozků, Galaxia a Tvrz jsou i po letech super pecky.

Ajtakrajta
20.10.2016 5 z 5

Klasika!!!

flanker.27
05.09.2016 5 z 5

To čekání na další čísla "ábíčka" bylo vždycky tak úmorné. Ale člověk byl odměněn dalším dílem komiksového příběhu. A jak se sháněly chybějící díly. Když to začalo vycházet takto uceleně, bylo to jako najít ztracené dětství. Příběhy Gron-c-chů a jejich "bohů" pod paprsky zářícího, Galaxia, Vzpoura mozků a další, všechno pohromadě. V dětství bych za to nedočkavostí utrhal ruce. I teď, po letech, když občas otevřu a listuju, vzpomínám s nostalgií na osmdesátky a začátek devadesátek.

Cibak
19.12.2013 5 z 5

Nádherná ábíčkovská klasika.

lazarus
09.03.2013 5 z 5

Perfektní zavzpomínání na na dobu, kdy jsem každý den vyhlížel ABC v trafice hlavně pro další část komixu. Se speciály jsem to měl jednodušší, protože paní ve stánku mi je schovávala. Díky

Kapis
26.02.2013 5 z 5

NÁDHERA. Nádhera. Příběhy z Žluté planety, Vzpoura mozků, Výpravy na prehistorickou plošinu a má nejoblíbebější z nejoblíbebějších - Galaxia, to jsou naprosto nejkultovnější příběhy mladých techniků a přírodovědců. Sice jsem neplakal celým tím sentimentálním rozněžněním ani se mi nedělo nic podivného v trenkách, ale evokovaly se mi všechny ty závany bezstarostného dětství, kdy jsem tyto příběhy hltal znovu a znovu. Velice jsem se bavil nad momenty, které jsem jako děcko nezaznamenal - např., když přilétává výprava na Žlutou planetu, Goa nebo jaxe jmenoval ten šavlozubý tygr nahání antilopu a "bohyně" říká "bohovi" jak je to kruté a ten ji mravokárně odpovídá něco ve smyslu, že to je příroda a že "nesmíme zasahovat do přirozeného vývoje" a hned za kopcem se zjevují Gronchům a dávají jim evoluční výhody několika stovek generací:-) Koupí tohoto špalku jsem taky konečně mohl povyhazovat vystřihané zadní strany ábéceček, které jsem si dlouho skladoval. Cartera jsem viděl poprvé a nebyl jsem to schopen ani přečíst - to se mi fakt nelíbilo, asi qůli té otřesné naivitě a hodně extrahovanému ději. No ale i tak mi tento špalek udělal obrovskou radost a jsem moc rád, že mám všechny příběhy dětství pěkně pohromadě v pevné vazbě.

komiksy české sci-fi české komiksy

Autoři knihy

Vlastislav Toman