Velká kniha komiksů #3

Velká kniha komiksů #3 https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/7559/bmid_velka-kniha-komiksu-abc-velka-kniha-JoB-7559.jpg 5 65 7

Velká kniha komiksů ABC série

Výběr kultovních komiksů z časopisu ABC. Obsah: Stříbrná galeona - Helena Kholová, Milan Víšek (11 stran, ABC 1987) Golem - Rudolf Baudis, Jiří Petráček (13 stran, ABC 1992-93) Nebe v plamenech - Rudolf Baudis, Jiří Petráček (30 stran, ABC 1990) Slavné vraky - Helena Kholová, Vladimír Pergler (24 stran, ABC 1981-82) La aviadora - Rudolf Baudis, Miloš Novák (24 stran, ABC 1982-83) Operace Jericho - Václav Šorel, František Kobík (10 stran, ABC 1988) Hrdinové a dobrodruzi kapitána Treskowa - Vlastislav Toman, Lubomír Hlavsa (24 stran, ABC 1988-89) Příběhy psané střelným prachem - Vlastislav Toman, Miloš Novák (příběhy: Petronely - 5 stran, Zákeřný kord - 15 stran, Tichý střelec - 14 stran, Turecké varhany - 10 stran, O kolečko víc - 4 strany, ABC 1977-79) Příběhy psané střelným prachem - Vlastislav Toman, Milan Víšek (příběhy: Osm kulí - 8 stran, Střílející ruka - 7 stran, ABC 1984-86) Pán Jaguárů - Rudolf Baudis, Jiří Petráček (35 stran, ABC 1995-97) Divoký Dick - Rudolf Baudis, Jiří Petráček (24 stran, ABC 1989-90) Strach přichází ve tmě - Rudolf Baudis, Jan Štěpánek (7 stran, ABC 1997) Kruanova cesta - Vlastislav Toman, František Kobík (25 stran, ABC 1987-88) Kruan a Bohyně - Vlastislav Toman, František Kobík (32 stran, ABC 1995-97)... celý text

lassse
07.11.2023 4 z 5

Jedna velká nostalgie.

Adapa
24.12.2022 4 z 5

Opět vzpomínka na mé dětství, skříň plná Abíček, vyhlížení každého nového čísla a shánění abíček, co vyšly kdysi dávno než jsem se narodil… Doba tak dávno minulá, do které jsem se díky této knize komiksů vrátil.
Tento díl je lepší jak druhý, ale stále horší jak první.
Jsou zde perly, které jsem si i po pětadvaceti letech pamatoval zpaměti – Stříbrná galeona, Golem, Operace Jericho, Příběhy psané střelným prachem, Divoký Dick a Kruanova cesta.
Některé komiksy jsem četl poprvé, například Kruan a Bohyně (nejslabší ze série o Žluté planetě) nebo Strach přichází ve tmě (neskutečná nuda).
Úplně jsem zapomněl, že existoval komiks Hrdinové a dobrodruzi kapitána Treskova. Někdy v roce 1988 jsem ho dokonale hltal a vyhlížel každé další pokračování. Teď po tolika letech mě to přišlo nudné a zvláštní… Stárnu.
Od dalších komiksů si na čas dávám pauzu a zase se vracím ke klasickým knížkám.

jan.para
02.01.2022 5 z 5

Modlitební knížka za mlada :D

TimeLord
06.09.2018 4 z 5

Myslím, že tiež dobré ako predošlé dve.

Mistr119
07.07.2017 1 z 5

Myslím, že ty nejlepší komiksy byly vyčerpány v jedničce a ten zbytek už je větší a větší odpad... :-/ 4-ku už jsme ani vůbec nekupovali. :-/

Kapis
08.03.2013 4 z 5

Táák, abych se tu trapně neopakoval, nemohu dobré paměti nevzpomenout, že mi to trvalo více jak dva roky ještě s Encyklopedií komiksů z ABC, než jsem to i s dvojkou celé postupně přečetl;-) Užil jsem si u toho vzpomínek na bezstarostné časy her a dobrodružství, asociací na vystřižené a lepené stránky z ábeceček a moji sbírku starých ročníků a vystřihovánek pod postelí:-) Jsem velice vděčen za to, že tento nekompletní komplet všech komiksů vyšel v této reprezentativní formě, myslím, že vše zásadní, co v ABC vyšlo tam je, to co se nevlezlo si to holt nezaslouží. Za tuto knihu jsem jak jinak dal 4kila ve svém antikvariátu a asi bych se měl při pátku zajít mrknout, jestli tam pro mě nebudou mít poslední 4.díl, který mi chybí. Na aukru to kupovat nebudu.

V této knize nejvyšší stupeň jednoznačně ovládla Kruanova cesta - měl jsem ji vystřiženou a přiloženou ke Speciálu 85 a tuto legendární kvadralogii Tomana s Kobíkem jsem četl snad stokrát. Kruan a Bohyně je už výrazně slabší. Kdyby ten životopisný komiks o Fričovi byl méně zmatečný a víc komplexní, kdyby si Petráček dal více práce s kresbou, byl by na tom Pán Jaguárů určitě lépe. Frič byl fascinující osobností a když jsme se šli s milou podívat na jeho starou vilu v Praze, kde ještě lze vidět zbytky starého skleníku, až skoro slza ukápla. Zbytek balancuje kolem hrazdy průměrnosti, nejhůř u mě z této knihy vyšel Treskow. Pořád ale slušných 75%.

Kefidlo
30.11.2012 5 z 5

výborné zpracování klasiky z ABC, a docela slušně rostoucí investice .)

komiksy české komiksy

Autoři knihy