Velká domácí kuchařka

Velká domácí kuchařka https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85255/velka-domaci-kucharka-85255.jpg 5 29 10

Od studené kuchyně, polévek a omáček, přes maso, ryby a zeleninu až po moučníky, nápoje a zavařování,to vše naleznete na více než 500 bohatě ilustrovaných stranách. Kuchařka přináší přes 2000 receptů na každodenní i sváteční vaření a navíc 40 stran školy vaření, kde jsou vysvětleny základní postupy vaření a pečení.

MOu598
15.04.2021 5 z 5

Množství - 1000 - receptů z normálních surovin. Chybí mi pouze rejstřík a fotografie. Jinak pěkně uděláno.

MíšaS.
07.06.2020 5 z 5

Naprosto skvělá kuchařka. Koupila jsem si jí, když jsme se sestěhovali s mužem, to už bude pomalu 9 let, a když nevím co vařit, kouknu do ní ještě i dnes.

originál
28.01.2019 4 z 5

užitečná kniha, jen mi tam asi dva základní recepty chyběly, myslím že žemlovka je jeden z nich

JancaMia
18.07.2018 5 z 5

Opět jedna z královen mojí kuchyně, jasně , stručně, názorně, vysvětlení a doporučení . Od studené kuchyně k zavařování .

DádazPrahy
30.12.2017 5 z 5

Dovolím si upozornit, že jsou zde nesprávně uvedeni autoři (Poláčkovi).Autoři této kuchařky jsou Ladislav Nodl - Jarmila Mandžuková - Karina Havlů.

Stručně řečeně - nejlepší moderní kuchařská kniha, jakou znám (samozřejmě chválím i klasiku, jako např. "Kuchařka naší vesnice", ale na ní už je přeci jen trošku znát její "stáří").
Kuchařku velmi doporučuji, zejména je vhodná pro ty, kdo zatím nemají s vařením moc zkušeností. Narozdíl od většiny kuchařek, které nabízí recepty se stručným pracovním postupem a tedy předpokládají už jisté zkušenosti, tato uvádí i cenné praktické rady (např. jak vařit rýži, jak připravit různé druhy těsta atd), i foto pracovních postupů (např. příprava hovězích závitků, příprava rolády atd.). Pracovní postupy jsou vysvětleny jasně v jednotlivých krocích. Velmi přehledná grafická úprava (např. stránky s radami jsou barevně odlišeny), logické a přehledné uspořádání jednotlivých kapitol knihy, hezké fotografie, formát menší než A4 - kniha je "šikovná do ruky".
Mám samozřejmě i jiné kuchařské knihy, ale toto je moje nejoblíbenější. Určitě doporučuji.

Pivísek
16.01.2016 4 z 5

Našli jste tam někdo recept na žemlovku? Jinak musím říct, že kromě internetu je to můj oblíbený pomocník do kuchyně! :o)

Rendolet
23.12.2014 5 z 5

Obsahuje opravdu vše :)

MartinaF
14.07.2013 5 z 5

Tato kuchařka u mě patří mezi nejčastěji používané, je opravdu perfektní a už jsem tady našla mnoho inspirace.

petka-2007
03.01.2013 5 z 5

tuto kuchařku používám nejčastěji. Velmi povedená!

Kaety
30.11.2012 5 z 5

Pro mě jako začínající kuchařku je tato kniha alfou a omegou vaření.
Je napsána velmi dobře i pro úplného začátečníka.
Každý si v knize najde své.
Vařím z ní velmi ráda a i když mám ostatní knihy o vaření, dívám se jen do této. V knize jsou klasické recepty našich babiček i modernější recepty, ale žádná extravagance. Přísady v těchto receptech nakoupíte v normálním obchodě a nemusíte pro ně chodit do specializovaných obchodů.

kuchařky studená kuchyně česká kuchyně

Autoři knihy

Ladislav Nodl
česká, 1929 - 2008

Kniha Velká domácí kuchařka je v