Věčný tulák Charlie

Věčný tulák Charlie https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41034/vecny-tulak-charlie-41034.jpg 4 17 5

Charlie Chaplin patří k nejvýznamnějším fimovým tvůrcům v dějinách světové kinematografie. Jeho postava tuláka s buřinkou si velmi rychle získala oblibu u diváků na celém světě a získává si ji ve své podstatě dodnes. Spou s touto knihou se můžeme vydat na potulku po londýnských kabaretech, kde Charlie vyrůstal a porpvé herecky exceloval. Nahlédnete do zákulisí natáčení nejslavnějších krátkých grotesek pro společnost Keystone, prožijete dramatický nástup zvuku. Zkrátka projdete životem 'tuláka'.... celý text

Literatura naučná , Umění

Vydáno: , Orbis

nicolettkaa
31.03.2022 2 z 5

Tohle se mi nečetlo vůbec dobře. Čekala jsem více životopisu, méně rozborů jednotlivých filmů. Bohužel nemohu doporučit.

radusak9806-1
09.03.2018 4 z 5

tato kniha mi otevřela báječný svět jménem Charles Chaplin. Je to rozhodně člověk, který překonal svou dobu, bohužel výrazné osoby mají i kontroverzní životy. Rozhodně ale kulturní přesah Chaplina samotného je pozoruhodný.

amaenium
03.10.2017 3 z 5

Po knize jsem sáhla, jelikož mě uchvátil život Charlieho. Tato kniha mi ovšem dala zabrat, týkala se už rovnou jeho práce a celkově se mi kniha četla hůře, nevyhovoval mi styl psaní. Ale i přes to jsem se i něco dozvěděla.

Nikki.Jukki
14.10.2016 4 z 5

Další životopisná kniha o Chaplinovi. Nevěnuje se už jeho dětství, zabývá se rovnou jeho zkušenostmi u Freda Karna, cestou do Ameriky a následně hned začátky u filmu a jeho tvorbou. Kniha má sice 150 stran, četla se mi však velmi pomalu kvůli pro mě ne moc stravitelnému stylu psaní. Proto bych doporučila spíše knihu Georgese Sadoula. Přesto je to velmi užitečná kniha pro ty, kteří se zajímají o Chaplinův život a jeho filmová díla.

Mušketýr007
17.04.2013 5 z 5

Ani jsem netušil, jak obrovská a vlivná osobnost to byla. Klobouk dolů jeho dílu, myšlenkám a lidskosti!

Charles Chaplin

Jaroslav Brož