Ve znamení Štíra

Ve znamení Štíra https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170439/bmid_ve-znameni-stira-170439.jpg 4 239 72

Americká autorka, která se i u nás proslavila svou veleúspěšnou romantickou trilogií o vlkodlacích (Mrazení, Váhání a Splynutí), vystavěla svůj nový, strhující román s působivou tajemnou atmosférou na skotské, irské a manské mytologii: kolem báje o rychlých, nádherných, ale nebezpečných vodních koních rozehrála příběh dvou mladých lidí, příběh jejich vztahu a nelehkého dospívání.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

The Scorpio Races , 2011

KatnissLavender
16.04.2024 3 z 5

Musím přiznat, že jsem čekala víc. Chtěla jsem ten strhující román, prodchnutý působivou, tajemnou atmosférou, vystavěný na skotské, irské a manské mytologii o rychlých, nádherných, ale nebezpečných vodních koních... Chtěla jsem to, co slibovala anotace. Místo příběhu o vodních koních jsem ale přečetla 300 stran o přípravách na dostih a o koních jsem se dozvěděla jen že rychle běhají, mají rádi oceán a žerou maso. Za mě zajímavý námět s naprosto nevyužitým potenciálem, škoda...

Alíček83
09.10.2023 3 z 5

Kniha je z venkovského prostředí, příroda, koně, co většinou nečtu. Zpestřením obyčejného venkova byly vodní koně. Napsané hezky, ale nebylo to moje fantasy. Napínavý závod, o kterém byla celá kniha v podstatě trval 5 minut, ale byl popsán napínavě do více kapitol, což bylo na celé knize nejlepší.

janka2000
23.03.2022 4 z 5

Tato kniha je podivná, ale má své kouzlo. Popisuje životní příběh mladíka, jenž dokáže ovládat koně z moře, a dívky, která jde proti všem tradicím, protože tento podivný kraj miluje a chce udržet rodinu pohromadě. Oba se tak přihlásí na dostihy, kde se seznámí...

DreamerX9
31.12.2021 3 z 5

Za mě krásně psáno, jednoduše čteno a působivé prostředí mořských koní. Mělo to co do sebe

yvett239
08.08.2021

Ke knížce jsem se dostala víceméně náhodou. Ačkoliv nejsem nadšenec do koní (vlastně mi koně nic moc neříkají), některé zdejší komentáře slibovaly, že to není knížka jen pro koňáky. No, tak mně to tak přišlo. :D
Čteno ve čtečce, dohrabala jsem se do nějakých 16 % a dál už se mi prostě nechce. Jsem zvyklá mít rozečtených víc knih a když jsou ty další Dívka, jíž jsi tu zanechal, Má temná Vanessa a Osmý život pro Brilku, je jasné, že tato YA nevyhraje. :)

Kenan
06.06.2021 5 z 5

Krásná představa, kdy se z vln moře vynořují vodní koně a blíží se ke břehu. Jsou to, ale nebezpeční masožravci, se kterými se místní lidé učí stále přežívat. Drsný, ale zároveň zajímavý svět ostrovanů, vystavěný na legendě.

weeira
13.04.2021 5 z 5

Autorka umí skvěle přenést čtenáře do místa děje.

petulkapeta
29.09.2020 4 z 5

Krásný příběh založený na legendě...nejvíc se mi libil konec a slova autorky ,která hodne vysvětlila..

Hoshi
12.07.2020 5 z 5

Kniha mě na první pohled zaujala svoji krásnou obálkou a na ten druhý svým názvem - musela být moje. Očekávala jsem nějaký přeslazený příběh, a tak mi tady chudák nějakou dobu ležela v poličce. Jak já se mýlila. Příběh mě vtáhl od první stránky, rychle ubíhal. Potěšilo mě střídání pohledů Šotka a Seana. Teď mě mrzí, že jsem to dočetla. Pokud někdo taháte, jestli ano nebo ne, tak určitě ano!

Karola050716
11.05.2020 4 z 5

Nenápadná, ale velice působivá knížka, která vás tak pomalu vtahuje do sebe, až vás úplně spolkne. Trošičku bych protáhla ten konec, ale jinak to bylo skvělé, neotřelé a vůbec jsem to čekala úplně jinak.

Akin309
19.02.2020 5 z 5

Je to užasná kniha. Autorka sa postarala o zaújmavý a pútavý dej. Už dlho som nečítala nič tak dobré. No a kone milujem od malička takže táto kniha bola pre mňa dokonalá ♡

lumiluvi
14.09.2019 5 z 5

Kniha mě na první dojem moc nezaujala-prvních pár stránek jsem překousala jen stěží. Potom mě ale děj vtáhl do sebe a už nepustil... Usmívala jsem se a slzy se mi hrnuly do očí, když jsem jí četla, a když ve mně jakákoliv kniha vyvolá nějakou emoci, je to pro mě znamením, že je sakra dobrá :) Knihu vřele doporučuji každému, kdo prostě a jednoduše rád čte :))

Trijan
04.09.2019 4 z 5

Knihu Ve znamení štíra jsem dostal od své dobré kamarádky jako dárek. Chvíli mi ze začátku trvalo, než jsem se do knihy pořádně začetl, ale potom si mě napínavý příběh Seana a urputné Kate Connollyové získal.

Sandalkar
04.07.2019

Krásná obálka, nevšední příběh, velmi mě to zaujalo. Příjemná kniha, kterou bych určitě nedoporučila jen dětem.

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Hrozně zvláštní kniha, a myslím to v dobrém. Byla to láska na první pohled - nevšední obálka, mýtický příběh o vodních koních a sympatická hlavní hrdinka, co víc si přát. Autorce se dokonce povedlo i tu romantickou linku rozehrát tak, že tam nepůsobí rušivě a nestrhává na sebe přehnanou pozornost. Je to překvapivě místy docela drsné, stejně jako zem, ve které se to odehrává. Vodní koně jsem si zamilovala, a rozhodně nelituju, že jsem si tuto knížku pořídila.

Petass
13.05.2019 5 z 5

Krása! Přesně to jsem potřebovala. Učarovali mi vodní koně i hlavní hrdina. Jak je možné, že to nemá pokračování?! Bez Seana nemůžu žít!

ProstěAmálka
18.12.2018 3 z 5

něco trošku jiného, ale docela fajn

barrie
27.10.2018 5 z 5

Hrozně težko se mi tahle kniha popisuje. Je zvláštně napsaná,ale jenom v dobrém smyslu. Je to krásný příběh a zamilovala jsem si všechny postavy,koně a styl autorčina psaní. Je to krásná knížka a jsem ráda,že jsem na ní narazila.

v.kalabova
14.09.2018 5 z 5

Já jsem fakt nechápala ty vychvalující komentáře, ale po přečtení plně souhlasím. Zaujala mě legenda o vodních koních a moc chválím neotřelý nápad. Čekala jsem "teen" četbu a tu jsem také dostala, nenáročná, ale dobře čtivá. Od posledních cca 100 stránek se nedalo odtrhnout a já jsem knihu dočítala do noci a ještě chvíli po tom jsem seděla na gauči a plakala.

leny.wood
23.08.2018 5 z 5

Naprosto famózní!

koně pro mládež pro dospívající mládež (young adult)

Maggie Stiefvater
americká, 1981