Vdova

Jean Taylorová mala pokojný, obyčajný život. S manželom Glenom bývali v peknom dome. Glen bol jej vysnívaný princ. Jedného dňa sa však všetko zmení. Jean zistí, že jej vzorný manžel je monštrum, o ktorom sa píše na titulných stránkach novín. Po jeho tragickej smrti si Jean zaumieni vziať svoj život do vlastných rúk a vyrozprávať ich príbeh tak, ako ho videla. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/31_/311276/vdova-ky7-311276.jpg 3.8132

The Widow (2016)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Slovart (SK)
Více informací...

princesse

Naprosto souhlasím s ankaras, sramkovamichala, Isserley a ke komentáři Mahelové mám co dodat.

mariva

Kniha mě zklamala, čekala jsem od ní víc napětí i děje. Prvních 300 stránek se pořád točilo dokola a teprve na posledních 70 stránkách se vše začalo trochu rozmotávat a začalo se něco dít, ale to už knihu nemohlo zachránit.

Vierka_kikanika

Prečítala som ju za dva dni. Páčilo sa mi, že príbeh môžem ako čitateľ pozorovať z rôznych uhlov vďaka viacerým rozprávačom, napriek tomu však pôsobí celistvo. Kladne hodnotím i výborne prepracované charaktery postáv a nekomplikovaný, svieži štýl rozprávania. Trošku ma sklamal záver, očakávala som nejaký prekvapivý zvrat, ten by sa tam vyslovene hodil.

Jitkarka

Docela fajn pocteni,jen mozna dost zdlouhavy.

KnihomolkaMari

Ach, já prostě netuším. Od Vdovy nemůžete očekávat napětí a vlnu akce ale naleznete v ní mnoho jiného včetně skvělého vykreslení postav. Kniha se mi svým způsobem líbila, plynula. Moc jsem od ní neočekávala a u toho to taky zůstalo. Je to v podstatě průměrný thriller ale zároveň báječně propracovaný! Původně jsem chtěla dát pouze tři hvězdy ale nějaké skryté nutkání-, snad, že by to byla ta temná a záhadná obálka nebo osobnost Jean mě přiměla k čtyřem hvězdám, tak tu jsou! Knihu doporučuji, nenáročná, oddechová!

Michelinecka84

Čekala jsem větší zápletky a napětí. Od začátku bylo víceméně jasné kdo je padouch. Ale knížka se hezky četla. Za dva dny jsem jí měla přečtenou :)

sllezina

Nuda.Začátek dobrý a pak jsem pořád čekala ňákej zvrat,překvapení nebo něco co tu knížku nakopne.Od půlky nuda.

Germaina

dloooooouhý to bylo

Isserley

Slabá kniha. Téma je zajímavé, ale po slibném začátku se děj tak nějak rozmělní, rozpatlá a rozplyne. Postavy jsou mdlé a schematické, jak se říká, šustí papírem. Svůj podíl na zklamání může mít i překlad a chyby v textu. Dvě hvězdičky dávám sobě, že jsem to dočetla.

Mahelová

Při čtení člověk pořád čeká, kdy se stane něco, co celý děj buď nečekaně překroutí nebo změní, jak tomu bývá u thrillerů, ale ono ne... jede to pořád na stejné vlně. Knížka pro mě nebyla úplným zklamáním, ale ani nenaplnila moje očekávání.

Mrs.MF

Velmi čtivé, nemohla jsem se od toho odtrhnout, ale konec mě docela zklamal, čekala jsem něco podrobnějšího, trochu více šokujícího a do poslední stránky jsem doufala, že se všechno dozvíme z vyprávění manžela.

Danago

Psychothriller, který má v sobě atmosféru detektivky. Napínavý až do konce. Dobře čtivě napsaný.

katerina7927

vlastně jsem pořád čekala, kdy se to rozjede.. a konec byl opravdu trošku zrychlený a ukvapený, snad ještě horší než u dívky ve vlaku

items

Posledných 100 strán som už len prelistoval, aby som sa konečne dostal na koniec. Nuda, nuda, nuda.

rodak

Velice čtivá ačkoliv bylo vše jasno.Dávám do kategorie Zmizelá ,Dokonalý cizinec.Otáčíte stránku za stránkou a nemůžete přestat.

sramkovamichala

Děj z části předvídatelný, ale se zajímavým obsahem. Žádná extra překvapení, konec trochu ukvapený.

orinka3

Neurazí, nenadchne, je to dobře čtivé, ale lehce předvídatelné.

MelodyFox
27.12.2016

Knihu jsem přečetla za dva dny, ale celé je to takové jednolité, bez překvapení, i s pár nesrovnalostmi... Pořád jsem doufala v happyend, ale konec mi přišel nedotažený, až odfláknutý...

ankaras
24.12.2016

Ztrátou času bych to přímo nenazvala, příběh si udrží vaši pozornost, ale vše je jasné už od začátku a na povrch nemá tedy co vyplouvat. Čekala jsem alespoň nějaký zvrat, ale ten také nepřišel.

vnimat_Krasu
22.12.2016

Dvě hvězdičky jsou trochu krutý, já vim.
Jenomže Fiona Barton slušnou povídku natahuje jako žvejku. A jakkoliv mě Glenův příběh ze začátku zajímal, z druhé půlky je znatelně cítit promarněnej pokus. Jestli totiž něco Bartonové nejde, je to vývoj postav. Což je i vzhledem k závěru Vdovy docela problém. A tak oproti psychologicky našlapané Zmizelé chybí Vdově emoce i aktuálnost.
A teď pardon.
Jdu se zavřít do chatovací místnosti.

mulder
21.12.2016

Knížku jsem přečetl za dva dny, očekávání však nebyla naplněna. Kniha nebyla strhující, nevyděsila, jak bylo prezentováno na obalu. Knížka se četla dobře, byla napsána s citem, ale mně chybělo napětí, pořád to " jelo v jedné rovině". Děj byl lehce předvídatelný, čekal jsem, že mi závěr nějak vyrazí dech, nestalo se.

kikies
14.12.2016

Má to spoustu much, spousta věcí působí nedomyšleně, nejasně a polovičatě. Ale čtivé a napínavé to je. Vývoj Jean, respektive to, jak se prezentovala a chovala ke svému okolí, je zajímavou nosnou myšlenkou, ale Glen podle mě měl dostat více místa. Líbilo se mi zpracování jednotlivých úhlů pohledu, nejvíce asi pohled novinářky Kate a detektiva Boba. Celkově dílo řadím k tomu nejlepšímu, co je v daném žánru k dispozici, ale jednu hvězdu dávám dolů právě za ty nedodělky, bez jejichž přítomnosti by to mohlo být dokonalé :-)

Vilas1979
11.12.2016

Výborný thriller! Srovnání se Zmizelou nebo Dívkou ve vlaku je velmi příhodné, Vdova je podobného rázu. Čtenáře vtáhne okamžitě do děje a tomu nezbývá než číst a číst, kdykoliv má příležitost, dokud není konec. Skvěle vykreslené charaktery, především hlavní hrdinka Jean, na té si autorka dala skutečně záležet, na jednu stranu působí poněkud jednoduše a prostě, ale na její vyprávění a úhel pohledu jsem se těšil nejvíc. Občas bylo náročné orientovat se v čase, kapitoly jsou promíchané, je třeba být pozorný a nezapomenout datum právě čtené kapitoly. Škoda, že v tomto ohledu nebyla autorka ke čtenářům poněkud laskavější, chvílemi jsem měl chuť si vedle na papír kreslit vlastní časovou osu. Ale to je můj častý problém při tomto pojetí kapitol a příběhu. Autorka se nevyhnula některým zjednodušením, například policisté navštíví podezřelého a ačkoliv na něj prakticky nic nemají, okamžitě mu prohledají byt, aniž by řešili nějaké povolení k prohlídce. Dále, ačkoliv jsem se snažil číst velmi pozorně, úplně jsem nepochopil jaký druh pornografie měl Glen v počítači, myslím, že v tom pořádně neměla jasno ani sama autorka a byla ráda, že jí tenhle konstrukt vůbec drží pohromadě. Glen má být pedofil, za pornografii dokonce platí kreditkou a ve chvíli, kdy policie dělá zátah na pedofily, nahlásí její ztrátu, z čehož by se dalo usuzovat, že neměl uplně čisté svědomí a jednalo se o dětskou pornografii, za což to by měl jít rozhodně sedět. Najednou je však z dětské pornografie jen adult baby porno. Je to zkrátka celé takové nejasné a já se dost možná opět zbytečně pitvám v detailech, ale nedokážu je zkrátka jen tak přehlédnout. Jinak se to ovšem četlo jedním dechem, se závěrem jsem spokojen, i když jsem si celou dobu tipoval, že to dopadne úplně jinak. Hodně solidní čtyři hvězdy.

Hella
28.11.2016

Za mě tedy absolutní bomba. Jen málo knih v životě mě donutilo číst hluboko přes půlnoc, abych je na jeden zátah dočetla. Tato ano. A byť se potýkám s nevyhraněným názorem (chvílemi velkými nesympatiemi) k J., tak .... prostě pecka.

MP17
19.11.2016

Podobné jako "Amnézie", velké očekávání, ale nakonec nic moc. Vlastně mě nikdy ani pořádně nemrazilo, nedostavilo se žádné napětí ani obavy a to mi prostě u takového literární žánru velmi chybí. Začínám se podezřívat, že mi nějak nesedí, když tento žánr píší ženy, zkusím si na to udělat nějaký vlastní průzkum :)

šárka_vr
10.11.2016

Nuda. Ztráta času. Furt čekáte a hlavně doufáte, že se z toho něco vyklube a pak zjistíte, že vůbec NIC.

Jane417
05.11.2016

Dívka ve vlaku? Zmizelá? Ne, ne a ne! Vdova by měla být tím trhákem a bestsellerem!!! Výborný psychothriller, který mě naprosto zničil. Po přečtení mi bylo až špatně.

PetaMalina
02.11.2016

I když už jsem určitě četla napínavější thrillery, stejně jsem se od knihy nemohla odtrhnout - má fakt skvělou atmosféru a postavy jsou velmi dobře vykreslené. Všechny "vypravěčské postavy" byly opravdu uvěřitelné, protože autorce se nestalo to, co se podle mě často stává jiným autorům, kteří píšou z pohledu více postav - totiž nestalo se jí, že by všechny postavy tak nějak uvažovaly a vyjadřovaly se stejně... :)

Vikomtka
25.10.2016

To miluju, když si se mnou autor pohrává jako kočka s myší! Fiona Barton umí fantasticky pracovat s náznakem, což je v důsledku mnohem děsivější, než kdyby všechno servírovala napřímo. Neotřelé téma uchopené s autorskou bravurou. Tleskám! Takhle má vypadat ukázkový psychothriller, který naplňuje definici žánru.

jeduna
17.10.2016

pamatujete na zmrzku Colombina? já se vždycky těšila na ten čokoládovej konec dole. jasně, jíst zmrzku neni špatný samo o sobě, ale když zjistíte, že čokolády dole je minimum, nebo ještě hůř, že jí tam úplně zapomněli dát, tak to zklamání je fakt velký