Vdova

Jean Taylorová mala pokojný, obyčajný život. S manželom Glenom bývali v peknom dome. Glen bol jej vysnívaný princ. Jedného dňa sa však všetko zmení. Jean zistí, že jej vzorný manžel je monštrum, o ktorom sa píše na titulných stránkach novín. Po jeho tragickej smrti si Jean zaumieni vziať svoj život do vlastných rúk a vyrozprávať ich príbeh tak, ako ho videla. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/31_/311276/vdova-ky7-311276.jpg 3.7194

The Widow (2016)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Slovart (SK)

Veronika33
dnes

Zo začiatku mi vadilo neustále preskakovanie deja medzi postavami, ale zvykla som si a kniha ma pohltila. Čo ma mrzí je, že neboli popísané viac pocity manžela vdovy a vysvetlený dej, ktorý sa ho týkal (jeho pohnútky, myšlienky). Kniha je skôr psychologická ako thriller.

happy-smile

Kniha mě dostala hned na začátku. Tak první pětinu/čtvrtinu knihy vlastně čtenář vůbec neví, o co jde, ale přesto nebo právě proto ho vyprávění hned chytne. Pak se postupně dozvíme, o jaký zločin se vlastně jedná, a díváme se na něj v průběhu několika let očima všech zainteresovaných. Ke konci mě ale trochu mrzelo, že kniha pak už tak nějak začala ztrácet dech, protože se řešily ty samé věci pořád dokola. Možná to tedy chtělo trochu zkrátit. I tak ale rozhodně doporučuju.

petra.kind

Zajímavý pohled na věc, zajímavý styl vyprávění a kniha celkově je čtivá. Stačily mi dva dny na to ji zdolat, protože jsem byla zvědavá jaký bude závěr. Ale zpětně... rozhodně to není kniha, která by nějak vybočovala z toho, co už jsem četla a o čem bych byla schopná nějak zaníceně a dlouho vyprávět. Sice je to označováno jako temný psychothriller, ale četla jsem teda i temnější psycha.

PetraBery

Zajímavě pojatá kniha, co se týče vypravěčů: manželka "únosce a vraha", vyšetřující policista, reportérka a matka unesené holčičky. Byl opravdu Glen tím, kdo malou Bellu unesl a zabil? A věděla o tom jeho žena Jean? Osobně mi byl sympatický inspektor Sparkes, který za pravdou šel jako buldok. Jednání a chování Jean jsem nechápala, ale je určitě dost lidí, kteří se nechají zmanipulovat. Dobře psaný román, ale nedělalo mi problém přestat číst a věnovat se něčemu jinému. Takže tentokrát jen za 3*.

mia6318

Kniha se výborně četla. Celou dobu mě udržovala v napětí co bude dál až do samého konce.

Falda

Kniha se četla dobře. Díky krátkým kapitolám i děj rychle ubíhal. Bohužel příběh byl však dost slabý na to, že je to psychotriller.

Mikl

Musela jsem v půlce odložit a vrátit se cca za 2 měsíce. Docela i příběh místy nudil. Zklamání...

Nixa

Kniha se mi líbila. Na začátku jsem si musela, skoro jako všichni, zvykat na styl psaní, ale nakonec mi vyhovovalo, že každou kapitolu vyprávěl někdo jiný. Tak nějak jsme měli pohled na situaci z více úhlů a to mě vždy baví :-)

slyvuska

tak nevím, podle mě to nebylo ani psycho ani thriller... první 200 stran by se dalo zúžit na polovinu, ale i tak jsem si říkala, že třeba přijde šokující závěr, ale bohužel ani ten se nekonal...

Jára76

Kniha se mi celkem líbila.Příběh je napínavý.Pojednává o tom jak zemře člověk podezřelý z únosu malého děvčátka a jediným vodítkem ke zmizení malé Belly je vdova,manželka po zesnulém,která svého manžela neustále obhajuje jak byl slušný a hodný člověk,ale opravdu to tak bylo?Nebo s ní manžel celý život psychicky manipuloval?A znala ho tak dobře jak si myslela?Kam se poděla malá Bella a co se s ní stalo?Všechny odpovědi na tyto a další otázky se dozvíte pokud si tento příběh přečtete.Kniha je doporučována pro ty které uhranula "Zmizelá"nebo"Dívka ve vlaku",ale podle mého je kniha pro všechny,kteří mají rádi tento žánr.

galinek

Já si KNIHU užila, bylo to zase něco úplně jiného. Trošku jsem z počátku "bojovala" se stylem kapitol -( každou vyprávěla jiná postava) , ale po chvíli jsem si zvykla a nakonec musím uznat, že to přispělo k napínavosti. Přiznám se, že novinářka mi byla FAKT nesympatická:-)...jinak také podle udělených hvězd a komentářů jsem vážně zvažovala, jestli se do ní vůbec pustit. Takže já pro změnu dám 5 hvězd:-)

intelektuálka

Tahle kniha nebude patřit k těm, co se k nim vracím. Téma zneužítí dětí je vždy smutné.

SimonaP

Ale jo, nakonec to bylo i napínavé. Začátek se trochu vlekl, ale pak se to rozjelo, a myslím, že za přečtení kniha rozhodně stojí.

Ajuszka

Prumerna kniha. Ze zacatku jsem se musela hodne premahat abych u cteni vydrzela,nicmene po 100 stranach ( :D ) se to rozjelo a zaver byl zajimavy. Nicmene tematika teto knihy je nechutna. Ale pohodove cteni

kirkpatrick

Tato kniha je zvláštně napsána s takzvaným postupným odhalováním pravdy a psána pohodovým klidem, ačkoli se jedná o thriller. Tím bych řekl, že jde poznat, že tohle napsala ženská autorka, kdyby to psal muž, tak bychom se jistě seznámili s drastickým a krvelačným popisem.

NikaMirka

Souhlasím se všemi, kdo uvedli, že příběh je pořád na stejné vlně, a že F.Barton natahuje děj jako "žvejku" (to přirovnání fakt sedí). Ale...zas takový brak, že bych hodnotila za dvě to není, a tématem to nemůžu hodnotit ani za tři. Líbí se mi výdrž policisty, který se v případu ztratí. Zároveň mě odpuzuje s jakým klidem člověk dokáže páchat zvěrstva a ještě si to dokáže omluvit a ospravedlnit. Nejvíc mi ale nešlo do hlavy, jak někdo může hrát spořádanou manželku i poté, co tuší to co tuší a ukáže se pravdou. Musím dát za pravdu matce malé holčičky "co je to za zrůdu?" která to ví a nic neudělá? Další velice dobrou tématikou je otázka našeho pohybu na internetu, toho jak si člověk myslí, že je anonymní a může si dovolit vše...a nejhorší je ta neopatrnost, používání sociálních sítí,sdílení nejintimnějších a důvěrných informací, tak lehce zneužitelných. Zamyslel se někdo, kolik z nás má doma děti a kolik z nás má pod kontrolou, co na netu dělají? A jsou to jen děti? Nezavíráme oči před činy našich blízkých, jen proto, že si myslíme, že je milujeme a bez nich bychom to nezvládli?? Je to omluvitelné? Důvod proč dát čtyři hvězdy.

yetti74

Teď jsem dočetla a jsem absolutně nadšená. Bez sebemenšího zaváhání dávám 5 hvězd a doporučuji k přečtení. Na komentářích k této knize je opravdu hodně vidět, že co se jednomu nelíbí, druhý tím může být nadšený. Já jsem ve druhé skupině a vůbec nechápu, že se někomu kniha nelíbila. Pro ty, co se na knihu teprve chystají, nezbývá než přečíst a udělat si úsudek sám.

Šárka5875

Vdovu bych snad ani neřadila mezi klasické thrillery. Nečekejte drastické scény, krev, ale v podstatě poklidný děj, ze kterého vás však bude místy hodně mrazit. Autorka velmi dobře vykreslila charaktery hlavních postav a jejich myšlenkové pochody.
Kniha se mi četla velmi dobře. Byla jsem napnutá až do samotného konce. Jen se autorce v mém případě nepovedlo mě úplně pohltit. Na to, o jak závažné téma se v příběhu jedná, mě děj nechal poměrně chladnou. Ale to je čistě můj subjektivní pocit.

PetK

Knížka měla místy tíživou, temnou atmosféru, to mám ráda. Líbil se mi nápad zaměřit se ne na oběť, ne na hlavního podezřelého nebo vraha, jak to ve většině detektivek a thrillerů bývá, ale na nejbližší osobu podezřelého. Dodává to zase jiný úhel pohledu. Na druhou stranu jsem se trochu ztrácela v čase a několikrát se musela vracet, abych si byla jistá, kde se právě nacházím - i když to nebylo zase tak hrozné. Závěr... (bez spoileru)... čekala jsem jiný, ale takhle to někdy i v životě bývá.

koki.veru

Velmi zajímavé čtení, ale chyběla mi tam nějaká akce, mám raději knížky, kde se nemůžete odtrhnout, kde jsou napínavé úseky, což mi tady chybělo. Ale jinak skvěle promyšlený a vykreslený příběh.

jasmína

Vědět od začátku vše, to je dost na dvě věci :(

princesse

Naprosto souhlasím s ankaras, sramkovamichala, Isserley a ke komentáři Mahelové mám co dodat.

mariva

Kniha mě zklamala, čekala jsem od ní víc napětí i děje. Prvních 300 stránek se pořád točilo dokola a teprve na posledních 70 stránkách se vše začalo trochu rozmotávat a začalo se něco dít, ale to už knihu nemohlo zachránit.

Vierka_kikanika

Prečítala som ju za dva dni. Páčilo sa mi, že príbeh môžem ako čitateľ pozorovať z rôznych uhlov vďaka viacerým rozprávačom, napriek tomu však pôsobí celistvo. Kladne hodnotím i výborne prepracované charaktery postáv a nekomplikovaný, svieži štýl rozprávania. Trošku ma sklamal záver, očakávala som nejaký prekvapivý zvrat, ten by sa tam vyslovene hodil.

Jitkarka

Docela fajn pocteni,jen mozna dost zdlouhavy.

KnihomolkaMari

Ach, já prostě netuším. Od Vdovy nemůžete očekávat napětí a vlnu akce ale naleznete v ní mnoho jiného včetně skvělého vykreslení postav. Kniha se mi svým způsobem líbila, plynula. Moc jsem od ní neočekávala a u toho to taky zůstalo. Je to v podstatě průměrný thriller ale zároveň báječně propracovaný! Původně jsem chtěla dát pouze tři hvězdy ale nějaké skryté nutkání-, snad, že by to byla ta temná a záhadná obálka nebo osobnost Jean mě přiměla k čtyřem hvězdám, tak tu jsou! Knihu doporučuji, nenáročná, oddechová!

Michelinecka84

Čekala jsem větší zápletky a napětí. Od začátku bylo víceméně jasné kdo je padouch. Ale knížka se hezky četla. Za dva dny jsem jí měla přečtenou :)

sllezina

Nuda.Začátek dobrý a pak jsem pořád čekala ňákej zvrat,překvapení nebo něco co tu knížku nakopne.Od půlky nuda.

Germaina

dloooooouhý to bylo

Isserley

Slabá kniha. Téma je zajímavé, ale po slibném začátku se děj tak nějak rozmělní, rozpatlá a rozplyne. Postavy jsou mdlé a schematické, jak se říká, šustí papírem. Svůj podíl na zklamání může mít i překlad a chyby v textu. Dvě hvězdičky dávám sobě, že jsem to dočetla.