Váš rodokmen krok za krokem

Váš rodokmen krok za krokem https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183424/vas-rodokmen-krok-za-krokem-183424.jpg 4 36 7

Zajímá vás, odkud pocházíte a jaké jsou kořeny vaší rodiny? Chcete se více dozvědět o svých předcích anebo příbuzných, o jejichž existenci nemáte ani tušení? Potom je tato publikace právě pro vás! Pomůže vám při prvních a nelehkých krůčcích proti proudu času, poradí vám, jak pátrat v archivech, na jaká úskalí si dávat pozor, a stejně tak vám představí i možnosti využití digitalizovaných pramenů dostupných pomocí internetu. Kniha obsahuje i přiložené CD s genealogickými programy.... celý text

Noisette73
22.02.2023 5 z 5

Čtena před delší dobu hlavně pro zajímavost, když jsem ještě jako dospívající děvče chtěla vytvořit ucelený rodokmen naší rodiny a pátrat v archivech.
Dnes po zjištění jak moc jsme roztroušení po Čr, ale i po světě si tím vlastně tak jistá nejsem neboť tolik času kolik bych studiu různých pramenů musela dát, raději věnuji své současné rodině, kterou díkybohu mám. Možná jednou pokud mi to bude ve starším věku ještě myslet a budu pohyblivá, tak se do toho svého snu z mládí zase pustím, a dám to dětem jako dědictví, za což mě jistě budou milovat. :D Tak zase možná jednou...

Massek
24.01.2022 5 z 5

Při hledání svých rodinných kořenů oceníte každou pomoc či nápovědu pro svoje pátrání. Kniha popisuje i první kroky v úplných začátcích, není na škodu si je zopakovat a navíc je tu pořád dost užitečných tipů i pro pokročilejší badatele. I když já bych se vlastně mohl považovat za takového věčného začátečníka, přestože už jsem v pátrání docela pokročil.

Amneris
03.12.2019 5 z 5

Skvělá kniha pro začínající genealogy, hezky zpracované kapitoly s využitím příkladu na konkrétním rodu. Oceňuji i užitečné odkazy na instituce nebo archivy.

mol378
24.09.2019 5 z 5

Kniha mi velmi pomohla v počátcích mého amatérského bádání, je velmi srozumitelná a já neumím ani latinsky, ani německy, ani švabach ani kurent (no, po letech bádání už trochu ano) a kniha byla pro mě vynikajícím odrazovým můstkem. S její pomocí jsem dala dohromady rodokmen naší rodiny až k nejstarším matrikám a navigovala mě i do gruntovnic, dokonce i za moře, kde ukázala, jak hledat vystěhovalce. Velmi užitečné. Možná to není publikace právě vědecká, ale pro mé účely dokonale dostačující. A hlavně - dodá chuť do bádání a je čtivá.

PavlínaAlžběta
27.12.2017 3 z 5

Tuto příručku bych doporučila pro úplné začátečníky, ale přesto to není nejvhodnější kniha, která vám pomůže sestavit si rodokmen či vývod. Autorka není rozhodně špatná, kniha obsahuje i cd, ale pokud opravdu toužíte pátrat po svých kořenech a předcích, zvolila bych jiného autora a více odbornější knihy, které vás do světa genealogie zasvětí. Zde je sice vše laicky popsáno, včetně života předků, ale ve skutečnosti toto bádání potřebuje více než laickou příručku. Genealogie je mým letitým koníčkem, proto mohu soudit a zde jsou pouze základy s těmi se daleko nedostanete.

Jido
04.05.2017 5 z 5

Povedená kniha pro všechny, kdo se začínají zajímat o genealogii, ale i pro ty, kdo si chtějí jen počíst o životě našich předků.

Atisa
09.10.2014 5 z 5

Opravdu skvělá kniha. Už v knihkupectví mě zaujalo její nádherné grafické zpracování. Ačkoli jsem už měla přečtenou knihu Sestavte si rodokmen od Blanky Lednické, stejně mě tato kniha nesmírně obohatila. Dozvěděla jsem se mnoho nových informací především o životě našich předků, o jejich povoláních, povinnostech, majetkovém vlastnictví, vojenské službě apod.

rodokmeny rodopis, genealogie předkové

Lenka Peremská
česká, 1981
2013  89%Váš rodokmen krok za krokem
2015  87%Vaše rodinná kronika krok za krokem

Kniha Váš rodokmen krok za krokem je v