Vampýrská akademie (komplet)

Vampýrská akademie (komplet) https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63279/bmid_vampyrska-akademie-komplet-BXT-63279.jpeg 5 410 62

Vampýrská akademie: Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat… Vampýrská akademie 2 – Mrazivý polibek: Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc nedaleko Akademie zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější – jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají pronásledovat Strigoje, aby s nimi svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian... Vampýrská akademie 3 – Stínem políbená: Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného. Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit! Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc… Vampýrská akademie 4 – Krvavý slib: Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra? Vampýrská akademie 5 – Spoutáni magií: Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou Akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat. Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu… Vampýrská akademie 6 – Poslední oběť: Vražda. Láska. Zrada. A také poslední oběť, kterou je třeba přinést. Rose čelí obvinění z vraždy. Lissa chce uplatnit svůj nárok na královský trůn. Ne, teď už mezi nimi nebude nic takové jako dřív…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Vampire Academy: The Complete Edition , 2010

AnnaNes
06.03.2024 5 z 5

Četla jsem tak v roce 2013, možná 2015, dala jsem si tenkrát i rereading a vím, že jsem celou sérii milovala. Rozhodně doporučuji všem!

Beheregis
09.04.2023 5 z 5

Skvělá série. Bolo to napínavé, nečekané, plné zvratů a trochy lásky. Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších sérii jaké jsem kdy četla. Autorka skvěle zformulovala všechny myšlenky, pointy, vtahy tak aby to dávalo smysl a aby to vypadalo jako v pravém životě. Celou sérii jsem cítila jako by Rose byla opravdová osoba jak skvěle to bylo napsané. Srdečně děkuji autorce za tento nádherný příběh, který mi dovolil prožít skvěle chvilky.

Tygřík9
15.03.2021 5 z 5

Knihy se mi moc líbily.

LaDouche
15.01.2021 5 z 5

Tenhle komplet prostě nemá chybu, knížky, které jsem četla na střední škole. Určitě se k nim ještě někdy vrátím, protože na ně vzpomínám ještě po letech.

sydneysage04
05.01.2021 5 z 5

Tuhle sérii jsem četla už několikrát, patří mezi mé oblíbené. Ze všech knih o upírech je VA nejlepší. Hrozně se mi líbí rozdělení vampýrů na moroje, dhampýry a strigoje. Miluji knihy o magii a ta tady taky nechybí. Jediné, co bych vytkla, jsou obálky, ty se mi moc nelíbí, ale jinak je tato série naprosto dokonalá.

Martihari
18.12.2020 5 z 5

Tak tohle je moje úplně nejoblíbenější série že všech. Už jsem ji celou četla 30x určitě. Vlastně bych ji už mohla předříkávat ???????????? Tak moc jsem si zamilovala Dimitrije a Rose. Je to vtipné, romantické, akční, napínavé, čte se to samo. Rozhodně dávám 5* a všude kolem to doporučuji.

Lucynkaaa
06.10.2020 5 z 5

Skvělá série! Stojí za přečtení!

befel
22.09.2020 3 z 5

Je to čtivé, je to návykové, chybí tomu hloubka.. ve 14ti bych z téhle série byla určitě odvařená :-) ale i tak, fajn počtení.

Leat
22.08.2020

Píšu s velkým časovým odstupem. Vím, že se mi první díl velmi líbil. Postavy i děj nebyl špatný. Bavilo mě to víc než Stmívání. Ale s ostatními díly už to tak dobré nebylo, bylo to předvídatelné a zdlouhavé.

mišule5
22.12.2019 5 z 5

Tato série bude navždy moje srdcová záležitost! Tolik akce, napětí, romantiky, silného kamarádství a lásky! Co víc si muže čtenář přát.

Hlavní postavy byly všechny do detailu promyšlené. Každý díl mě náramně bavil. A co mě úplně nadchlo? Že byl natočen film ,který se mi velmi líbil.
Jediné negativum jsou pro mě knižní obálky ,které by si zasloužily více pozornosti.

Lucka1355
31.10.2019 5 z 5

Triologie Vampýrská akademie, patřila mezi mé nejoblíbenější knižní trilogie. Nemohla jsem se od těchto knih vůbec odtrhnout, a pamatuji si, že když jsem tu triologii dočetla, tak jsem byla velmi smutná, že už je konec. A proto jsi mi četla pořád a pořád dokola. Rozhodně doporučuji si tuto sadu koupit, navíc v prvním díle najdete obrázky z filmového natáčení, které hezky doplňují atmosféru prvního dílu.

nikiss76
13.07.2019 2 z 5

Celou sérii bych ohodnotila podprůměrně. První díl byl fajn, potom už to bylo každý díl horší a horší. Knihy jsem dočetla ze zvědavosti, abych věděla, jak se celý příběh uzavře. Bohužel Rose mi byla vyloženě nesympatická a nelíbilo se mi, jak to dopadlo s ní a s Adrianem, kterému jsem happy end přála. Žádná z postav mě více neoslovila, což považuji za největší mínus a snad ještě u žádné knihy se mi to nestalo. Nejvíc mi však na knize vadil fakt, že v každém díle se až příliš do podrobna vracelo k objasnění základních rolí, toho co se stalo v předchozích dílech a opakovaně se popisovaly vztahy a pravidla morojů a dhampýrů. Děj se hodně táhnul a musela jsem se hodně přemáhat, abych se k četbě vrátila. Knihy mě nalákali pozitivním hodnocením, ovšem toto bylo hodně slabé fantasy.

Twinkie
05.05.2019

Ke knihám od Richelle se vždy ráda vracím. Celá série VA je pro mě zkrátka srdcová záležitost, a když mám chuť, jsem schopná celou sérii přečíst během pár dní. Je to velmi oddechové čtení a stylu, jakým autorka píše, nemám co vytknout.

Nika320
28.03.2019 5 z 5

Co říct.. prostě bomba

Kukicka
25.08.2018 3 z 5

Bohuzel musim rict, ze po tak vysokem hodnoceni jsem cekala neco vic. Saga je opravdu spise pro nactilete... Jelikoz jsem ale zvedava, jak to dopadne s Jill, Adrianem a Sydney, tak si asi nekdy prectu i Pokrevni pouta, ale uz do toho nepujdu tak s velkym ocekavanim

Gabux
17.06.2018 5 z 5

Tuto sérii jsem četla už před několika lety, ale stále si vzpomínám, jak příjemné čtení to bylo. Jedna z těch povedených upířích sérií :)

Erzulik
06.03.2018 5 z 5

Jedna z naprosto nejlepších knižních sérií, které jsem četla, jen tak neomrzí.

Szekynka
22.02.2018 5 z 5

celá série se krásně četla. Knihy mě pohltily, dějové linie se mi líbily, nechyběly zvraty a napětí.

Leona91
07.11.2017 5 z 5

Miluji tuto sérii knih, tým Romitri je úžasný. Celou sérii jsem si přečetla dvakrát po sobě. V průběhu roku jsem se stále ke knihám vracela. Tyto knihy me nikdy neomrzí. Nepamatuji si, že bych nějakému příběhu někdy propadla tak jako VA. Pro mě je to srdcová záležitost a všem celou sérii vřele doporučuji ke čtení

Krissie
01.09.2017 5 z 5

Tuto serii uplne zboznuju... cetla jsem ji nekolikrat a stale nemam dost... narazila jsem na ni nahodou v knihovne ( konkretne jsem zacala 3 dilem) a nemohla prestat... poradi podle oblíbenosti je asi 3, 4, 6, 5, 2, 1 ale rozhodne zadny nebyl spatny. S Rose jsme si hodne podobne, proto mi nedelalo problem pochopit duvody jejiho jednani, vcetne te zakazane lasky ke starsimu muzi... Lissa je osoba, kterou jsem si vzdy prala mit po svem boku. Dimitrij... no k tomu neni treba nic dodat... do nej jsem se zamilovala ihned jsem o nem poprve cetla...a kdyz tak nad tim uvazuju musim rict ze muz meho srdce je mu povahou hodne blizky... Christian mi svym chovanim pripomina meho byvaleho spoluzaka ze stredni... obcas na facku ale stejne dokaze rozesmat nebo pomoct. Nehraje si na kamarada, ale opravdu jim je a rozhodne nikomu netvrdi neco jen proto, aby jej uklidnil ale naopak rekne to, co si v tu chvili mysli. Adrian... no ten mi zezacatku pripadal jako namachrovany zbohatlicky frajirek, ale nakonec se ukazal jako pravy pritel, ktery umi pomoci, coz dokazuje i serie Pokrevni pouto. Masona mi bylo lito, pro lasku byl ochoten zemrit a taky se tak stalo. Jill a Eddie... no dokonale se k sobe hodi a Sydney, ktera byla nejprve jen obycejna sucharka, se projevila jako kamaradka, ktera je ochotna riskovat vsechno pro ty, na kterych ji zalezi. Abe mi nahanel hruzu, ale pak uz byl v pohode a projevoval se i jako otec. I kdyz by me dost zajimalo proc se o to nepokousel driv... take by me zajimalo jaky byl osud Dimitriovy rodiny v Rusku, nebo treba parta nezaslibenych... mozna by se autorka tentokrat mohla zamerit na serii z pohledu Dimitrije, ktera by naznacila, co se mu v hlave odehralo kdyz potkal Rose a i potom, co pribeh z pohledu Rose konci, kde by bylo jeho shledani s rodinou. Zajimalo by me jestli by Viktorie znovu pohlizela na Rose jako na sestru nebo by byla stale jen "ublizena"... take muzu doporucit VA z jineho uhlu pohledu, pod nazvem Stínem spoutana, ktery najdete na http://adria-night-world.blog.cz/rubrika/stinem-spoutana. Je to poutave a rozhodne stejne zajimave jako original od pani Mead.
Celkove za me rozhodne 100% uspesnost i co se tyce obalu knih i deje, jen u prvniho dilu to mohlo byt jine.
Ve filmovem zpracovani se mym predstavam priblizila jen Rose a MOZNA trochu Dimitrij, ale i ten mohl byt trochu presnejsi. Lissa s Christianem no tocbyl propadak... jinak to byla spise takova pohadka a moc me to nenadchlo... doufam, ze pokud bude nekdy druhy dil, bude to mit lepsi formu a bude to presnejsi...