Spoutáni magií

Spoutáni magií https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44404/bmid_spoutani-magii-6RK-44404.jpeg 5 1712 110

Dimitrij dal Rose poslední šanci, aby se rozhodla. Její volba však byla špatná... Po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se vydala hledat milovaného Dimitrije, se Rose vrací na Akademii svatého Vladimíra, ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nedokáže přestat milovat. Nedokázala ho zabít, když dostala šanci. A v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny: Dimitrij ochutnal její krev a Rose v hloubi duše ví, že ji pronásleduje. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu - otázkou ovšem zůstává, jestli se jí ho podaří zachránit dřív, než ji Dimitrij zabije a promění ve Strigojku, bude jejich láska opravdu věčná?... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Domino

Spirit Bound , 2010

barcasknihou
barcasknihou
04.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Miluju ten svět. Miluju ty postavy, ale hlavně miluju ten příběh. Třikrát jsem u toho bulela, několikrát se zasmála, naštvala a culila. Můj nejoblíbenější díl z této série je třetí, ale tenhle mu silně šlape na paty. Je to mega nabité akcí a zvraty. Z některých věcí jsem byla upřímně v šoku a nečekala jsem to. Hrozně se mi líbí autorčin styl psaní. Vždycky vám nějak nastíní, co se dělo v předchozích dílech, takže je nemusíte číst hned po sobě a nejste úplně ztraceni. Přeci jenom šest dílu je hodně.

Rose je totálně úžasná a jde vidět jak se od prvních dílů posunula dál a je o dost vyspělejší.
Lissa mě, překvapivě, neštvala tak moc jako v předešlých dílech. Já jsem ji fakt nesnášela, ale pomalu si získává moje sympatie.
Adrian mě v nějakých situacích drásal nervy, ale dalo se to pochopit. Některé situace musely pro něj být nepříjemné.
A samozřejmě nakonec můj Dimitri. Já ho naprosto miluju!!! Jako strigoj byl příšernej a úplně se mi znechutil, ale když se změnil zpátky na dhampýra, bože můj!! Zbožňuju ho čím dál tím víc a doufám, že se s Rose dají zase nějak dohromady.

Do posledního dílu se mi chce hrozně moc, ale nechci opouštět tenhle skvělý příběh. Budu ho odkládat, co nejdéle to půjde.

monita333
monita333
19.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Tenhle díl mě opravdu nechtěl pustit. Ano přiznávám, že jsem si během čtení udělala pauzu, ale to jen proto, že mě zlákala jiná kniha :D Celá část s vězením byla hrozně zajímavá, takže nechápu proč jsem knihu odložila. Ale jakmile jsem se k ní vrátila, už jsem ji neodložila. Příběh měl krásný spád, zajímavé zvraty. Prostě poutavé čtení, jak je u autorky zvykem. Musím přiznat, že jsem si zamilovala Adriana. A strašně mě mrzí, jak se k němu Rose chová. To stejné dělala i Masonovi a to jediné mi na postavě Rose opravdu vadí. Nemám ráda, když někdo někoho využívá, jen aby nebyl sám nebo aby na někoho zapomněl. Vím, že až tak hrozné to není, ale působí to tak. Sama jsem zamilovaná, takže dokážu pochopit, že se Dimitrije nechce vzdát, ale to neznamená, že to "bude zkoušet" s někým, kdo je jí bezmezně oddaný jen aby se přes něj dostala - to je pro mě využívání :/ Ale jinak mám Rose samozřejmě ráda, hlavně ten její humor. Lissa nás v tomhle díle hodně překvapila a jsem strašně zvědavá, jak se bude vyvíjet ta její rodinná linka. Závěr dílu byl samozřejmě šokující. Nemůžu se dočkat, až se vrhnu na poslední díl, i když musím přiznat, že mi tahle série bude neskutečně chybět :(
Naštěstí tu ale ještě máme spin-off, tak snad jeho kvalita bude aspoň z poloviny stejná jako u VA.

Kate3003
Kate3003
11.09.2023 4 z 5

Je opravdu škoda, že mi tahle série tak dlouho unikala a dostala jsem se k ní až teď. Ale ty původní obálky byly opravdu dost hrozné. Takže jsem ráda, že se Booklab rozhodl sérii vydat s novými obálkami.
Tenhle díl mě bavil zase o něco více než ten předchozí. Děj celkové mnohem lépe odsýpal a nebyl tak utahaný jako u předchozího dílu. Opravdu jsem si oblíbila Adriana a společně s Christianem to budou asi mé nejoblíbenější postavy. Naopak mě tentokrát docela štvala Rose, kterou jsem předtím měla docela ráda. Jenže její chování k určitě postavě a její zatvrzelé chování a jakási nerozhodnost v tom jak se má ke komu chovat mě dost iritovala. Jsem zvědavá co přinese další díl, protože tady se odehrálo pár velmi zajímavých zvratů a jsem opravdu zvědavá jakým směrem se to bude vyvíjet.

Zuzka_Zuu
Zuzka_Zuu
25.12.2022 5 z 5

Kniha byla dobrá, stejně jako kdysi jsem ji odkládala častěji než ty ostatní. Vztah Rose - Adrian - Dimitrij, mě trošku drásá, protože chápu Rose, ale chápu i Adriana a bolí mě to za něj. Jako vedlejší postava mě nejvíc zaujala postava Abeho Mazura. No, vzhůru na další díl :)

PhoebePollard
PhoebePollard
10.10.2021 3 z 5

Nevím, Rose mě docela štvala už v první knize a postupem času se to nezlepšilo... Kniha se sice dá přečíst i bez většího přemáhání, ale nic to nezmění na skutečnosti, že z ní nikdy nebude opravdový trhák, nebude li většinu populace tvořit skupina třináctiletých slečen se zálibou v upírech (prosím výše zmíněné slečny, aby toto nebraly jako urážku, sama jsme se k nim ne tak dávno řadila)

ElizPetrova
ElizPetrova
03.10.2021 3 z 5

První část knihy mě zas až tolik nebavila, nicméně ke konci se naštěstí docela rozjela.. Rose mě ale svým postojem k Adrianovi a Dimitrijovi začíná lehce vytáčet.. sice bych byla ráda, kdyby se příběh více zaměřoval na jiné věci než milostný život Rose, ale i přesto byla knížka dobrá.

Tialexa
Tialexa
17.08.2021 5 z 5

Skvělý díl. Byla to pecka. Nikdy by mě nenapadlo, že to tak dopadne.

KarolínaV
KarolínaV
10.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Tuhle sérii prostě miluju ale jedna věc mi vadí. Jsem jediná kterou štve že je Rose s Andrianem? Jednu chvíli Rose říká jak moc miluje Dimitrie a snaží se ho zachránit a o pár řádků dál zas říká že chce být s Andrianem. Nechápu. Miluju Adriana a tohle k němu není fér protože všichni víme že Rose skončí s Dimitriem.
PS. Dimitri a Christian jsou nejlepší

Karoli282
Karoli282
24.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Další skvělé pokračování. Jedná z mála sérií, kde neklesá kvalita s každým následujícím dílem. Jsem stejně nadšená jako jsem byla před deseti lety, když jsem tuto sérii četla poprvé. Dočkali jsme se zde několika zajímavých dějových zvratů, ať už se jedná o záchranu Dimitrije, vztah Adriana s Rose či morojské politikaření. Opravdu všem doporučuji.

Luc.i
Luc.i
10.01.2021 4 z 5

Tahle série je prostě strašně čtivá, každý díl se čte skoro sám. Pro mě byl teda nejlepší třetí díl a v dalších knížkách už jsou jen sem tam fakt dobře a napínavé momenty. Taky mě Rose už čím dál víc vadí , vždycky má nějaký slabší moment což mi v prvních dílech vůbec nepřišlo. Závěr dílů byl celkem zajímavý a už se těším na poslední oběť, která doufám sérii dobře uzavře. Českem 4/5*

Alnima
Alnima
06.11.2020 4 z 5

Zbožňuju sérii Upirská akademie. O upírech je toho napsaného již spousta, ale tato série má spousty originality a dá se číst v každém věku. Je tam i pro mě originální milostná linie (alespoň v něčem).

Nel-ly
Nel-ly
15.09.2020 4 z 5

Jsem přesvědčená, že kdyby autorka spojila 4. a 5. díl, jednalo by se o epický závěr. Ta série je zbytečně dlouhá. Vrchol byl během třetího dílu. Dále je to hezky zpracované, velmi čtivé, zábavné, ale ta epičnost už tu není.
Každopádně ten konec...

ydnac
ydnac
07.09.2020 4 z 5

Vampýrskou akademii jsem četla už před lety a tenkrát mě opravdu uchvátila, upíří ságy teprve začínaly, takže to pro mě bylo něco nového:-) Rose byla skvělá, moc jsem si jí oblíbila. Celou sérii jsem hltala a prioritně bych ji doporučila věkově náctiletým, ale myslím, že neurazí ani starší fanoušky:-)

Jája92
Jája92
21.07.2020 5 z 5

Všechny díly se čtou velmi dobře, tento díl není výjimkou.

Cress
Cress
28.06.2020 5 z 5

Stejně jako předchozí díly naprosto boží. V téhle knížce je hodně Adriana. Pořád se něco děje, čte se sama a konec vás donutí pustit se ihned do dalšího dílu.

Catyna
Catyna
11.06.2020 5 z 5

Parádní série

marianna7090
marianna7090
19.11.2019 5 z 5

Najrýchlejšie (aj skrz písanie bakalárky) prečítaná kniha tejto perfektnej série. Ale možno len kvôli tomu, že som konečne potrebovala Dimitriho naspäť ako dhampira. Nevadí, rozhodne ďaľšia skvelá časť, asi začínam bezpodmienečne milovať Adriana. Je to poklad. Čisté zlato.

Lucka1355
Lucka1355
31.10.2019 5 z 5

Další díl této úžasné trilogie, mě vždycky překvapí jelikož je v něm zase opět něco jiného a nového. Opět je tu tolik zvratu, napětí a akcí, že se člověk při čtení knihy nemůže ani na chvíli nudit. Navíc při čtení každého dílů jsem si čím dál tím víc zamilovala Dimitriho, a i když je strigoj, tak není úplně k zahození.
Rozhodně doporučuji přečíst, určitě se zamilujete do tohoto příběhu, tak jako já

DannyLady
DannyLady
02.01.2019 4 z 5

Zajímavý vývoj událostí. Spoilerově musím říct, že zlý Dimitrij mi opravdu lámal srdce. Kniha byla suprová, stejně jako celá tato série, ale musím ubrat hvězdičku, protože místy mi to přišlo hodně vycpávané a prodlužované a konec se zase seběhl až moc rychle. Každopádně jako veliký fanoušek páru Dimitrij a Rose se moc těším na další díl, který doufám skončí dobře. Rose mě místy až irituje jak furt nadbíhá Dimitriovi a plazí se za nim že ho miluje a o dvě stránky dál se vrhá na Adriana. Ať už si vybere (samo Dimitrije). :D

Twinny
Twinny
27.12.2018 4 z 5

Rose se dozví o možnosti vše zachránit. A opět jako v minulých dílech se do všeho vrhá po hlavě. A tentokrát neušetří ani Lissu. Je načase, aby princezna Dragomirová přestala jen brát a taky něco dala. Konec skrývá více překvapení, než se na první pohled zdá.

2013