Poslední oběť

Poslední oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63277/bmid_posledni-obet-1Oc-63277.jpg 5 1748 175

Vražda. Láska. Zrada. A také poslední oběť, kterou je třeba přinést. Rose čelí obvinění z vraždy. Lissa chce uplatnit svůj nárok na královský trůn. Ne, teď už mezi nimi nebude nic takové jako dřív…

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Domino

Last Sacrifice , 2010

terikus
05.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Závěr série byl skvělý, plný zvratů a emocí. Jediná vada na kráse byl Adrian, toho mi je vážně líto...

Peťula96
25.09.2023 5 z 5

Šestý, závěrečný, díl Vampýrské akademie byl stejně dokonalý, jako všechny předchozí díly. Děj nabral hned od začátku velký spád, který si udržel až do konce. Vypravěčkou je opět Rose a tak sledujeme příběh hlavně z její strany. Díky jejímu propojení s Lissou nám ale neunikne ani dění u královského dvora, které bylo taky velmi zajímavé. O zvraty tu opravdu nebyla nouze a nic nebylo tak, jak se z počátku mohlo zdát. Romantická linka tu také samozřejmě nemohla chybět, bez ní by to ani nebylo ono. No a konec? Ten byl přesně takový, jaký měl být, a to přestože ne pro každého nebyl bohužel šťastný. A jelikož se mi tenhle svět vůbec nechce opouštět, tak už teď vím, že se pustím do navazující série.

Kate3003
19.09.2023 4 z 5

Tohle ukončení série se opravdu povedlo i když konec byl možná trošku až moc "šťastný" na to jak se celá série vyvíjela. Kniha byla neuvěřitelně čtivá, vpodstatě pořád se tam něco děje a člověku to nedá úplně vydechnout. Jak linka Rose tak Lisi tentokrát byla opravdu zajímavá.
Bohužel mě Rose v určitých ohledech začala trošku štvát. Hlavně kvůli svému chování k Adrianovi. Naopak Lisa si svoji pověst trošku vylepšila protože už to nebyla ta ufňukaná princeznička z prvních dílů.
Přestože je dost věcí poměrně předvídatelých tak pořád se našlo i pár překvapivých momentů. Svým způsobem mě trošku zklamal konec protože většina postav najednou měla před sebou sluníčkovou budoucnost svých snů a i ti, kteří by ani nemuseli jsou najednou spolu naprosto za dobře.
Rozhodně jsem opravdu ráda, že se booklab rozhodl knihy znovu vydat s obálkami od Adela Stopka, protože jinak bych si tuto sérii asi nikdy nepřečetla a to by byla opravdu škoda.

Zuzka_Zuu
26.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Poslední díl skvělé upíři ságy je za mnou. Musím říct, že tenhle díl měl za mě rychlý spád a už na začátku mi bylo jasné, jak to dopadne, přece by Rose nenechala svou kámošku kandidovat bez výsledku :)
Za mě velmi čtivé a rychle ubíhající příběh. Dimkova rezervovanost mi chvílemi až lezla na nervy a když už se Rose rozhodne posunout dál a nechat jejich vztah být, tak se najednou Dimka rozhodne, že by to šlo! Grr! Iritující ...
Vztahy se vyřešili a všichni až na Adriana jsou šťastní a na to navazuje další série - Pokrevní pouta.

Týna24
11.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Krásně ukončené, s touto sérii jsem stravila hodně času, mrzí mě že je konec. Určitě budu číst další knihy od spisovatelky.

Jsem neskutečně ráda že Soňa a Michail jsou zase spolu. Taktéž Roza a Dimka. I když mi je líto Adriana, ale vím že si někoho najde.

Ethys
28.12.2021 4 z 5

Dej posledniho dilu se mi zdal dost předvídatelný. Zaver odpovida tomu, že je to četba pro mlade.

Tialexa
18.11.2021 5 z 5

Skvělá kniha miluji VA.

PhoebePollard
10.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Docela pěkné zakončení celé série, ovšem značně předvídatelné a na závěr dokonce samo ukazuje na všechny ty otevřené konce. Což má zřejmě čtenáře navnadit na navazující sérii, ale na tu se já nechystám, jaksi mě to neláká. A Adriana mi bylo líto.

ElizPetrova
10.10.2021 4 z 5

No hurá, konečně jsme se ve finále dostali také k něčemu jinému než pouze milostnému životu hlavní hrdinky. To, jakým směrem se kniha ubírala, bylo pro mě překvapivé. Napětí a akce nechyběly a celkově to byl velmi zdařilý poslední díl ze série. Na plný počet hvězdiček to pro mě sice nemá, ale i přesto se jedná o poměrně zdařilý kousek, který ubíhal rychle a četl se sám. Nějaký čas jsem s hlavními postavami přeci jen strávila a budou mi chybět.

KarolínaV
19.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Bylo by to dokonalé kdyby mě tak neštvala Rose. Nechápejte mě špatně, já Rose miluju ale jak se chovala k Adrianovi? To si nezasloužil. Doopravdy mi to hodně vadilo. I když jsem samozřejmě ráda že Rose skončila s Dimitriem protože prostě patří k sobě. Dimitri je BŮH. Celkově to je úchvatná série a určitě se pustím do Pokrevních pout protože mě hrozně zajímá příběh Adriana. A vůbec by mi nevadilo kdyby dala autorka větší prostor Christianovi.

xoxo1736
24.05.2021 5 z 5

Skvělé zakončení série! Tuto sérii jsem objevila teprve loni a jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. I několik měsíců po dočtení na knížky vzpomínám, což se mi nestává tak často.

"Člověk se někdy zaměřuje jen na detaily a uniká mu celkový obraz. Nejde jen o tvoje šaty nebo vlasy. To ty. Ty celá jsi krásná. Tak krásná, že mě to až bolí."

5*/5*

Karoli282
02.03.2021 5 z 5

Skvělé zakončení. Jsem opravdu spokojená. Není zde nouze o nové zvraty, vzrušení, boj ani lásku. Dimitrij s Rose si k sobě opět díky jejich společné cestě hledají cestu. Lissa bojuje o právo být královnou a mezí tím vším se všichni snaží odkrýt skutečného vraha. Nádhera.

VeDny
23.02.2021 5 z 5

Poslední díl je z celé série nejlepší. Stránky mi letěly pod rukami neskutečnou rychlostí. Autorka dávkovala akci a oddechy s takovou mistrností, že jsem se nemohla odtrhnout, protože se pořád dělo něco, co mě upřímně zajímalo.
Autorka dobře zná své čtenáře, sdělovala nám vše, o čem jsme toužili číst.
Byla jsem ale moc ráda, že se celá série neskončila obrovským šťastným koncem (jenom takovým přiměřeně velkým), spoustu se toho pokazilo, spoustu toho Rose nemůžu napravit, i když se její život vrátil k normálu.
Vývoj postav byl jemně vykreslován a nikdo nezůstal stejný, nikdo nezůstal dokonalý. To umím ocenit.
Je mi líto, že spousta lidí nad touto sérií mávne rukou, protože jsou v ní vampýři. Je napsána skvěle a dokonale se vymaňuje z braku, který se o svět upíru také snaží (marně).

Luc.i
19.01.2021 4 z 5

Skvělý zakončení série. Akademie je fakt boží. Určitě se k ní někdy vrátím a těším se až si přečtu pokrevní pouta. Poslední díl byl fakt dobrej. Bylo to napínavý, chvílemi opravdu hodně, a byly tam super zvraty. Vražedkyně jsem odhadla až když to bylo skoro jasné a to jsem nečekala. Rose i Dimitrij jsou prostě krásnej pár. Dopadlo to moc hezky a bylo to prostě příjemný čtení. Celkem 4/5*
Jinak nejlepší ze série je pro mě Stínem políbená (už jen ten název je nádhernej)

Alnima
06.11.2020 4 z 5

Zbožňuju sérii Upirská akademie. O upírech je toho napsaného již spousta, ale tato série má spousty originality a dá se číst v každém věku. Je tam i pro mě originální milostná linie (alespoň v něčem).

Nel-ly
15.09.2020 4 z 5

záběr skvělé série, ke kterému jsem měla pár výhrad (a ty se točily především kolem toho, že autorka příběhové linie neuzavřela, kvůli plánovanému spinoffu - který mě osobně vůbec nezaujal, protože jak byl Adrian geniální vedlejší postava, tak jako hlavní už nefunguje), ale ve výsledku jsem spokojená

ydnac
07.09.2020 4 z 5

Vampýrskou akademii jsem četla už před lety a tenkrát mě opravdu uchvátila, upíří ságy teprve začínaly, takže to pro mě bylo něco nového:-) Rose byla skvělá, moc jsem si jí oblíbila. Celou sérii jsem hltala a prioritně bych ji doporučila věkově náctiletým, ale myslím, že neurazí ani starší fanoušky:-)

Jája92
21.07.2020 5 z 5

Senzačně ukončená série !

Cress
28.06.2020 5 z 5

Lepší zakončení série snad ani nemohlo být. Richelle Mead prostě umí psát a tahle kniha byla stejně jako předchozí díly naprostá bomba.

vladka16
25.06.2020 5 z 5

Dočetla jsem,moc se mi to líbilo.Myslela jsem ,že po dočtení si dám delší pauzu,před Pokrevními pouty. Začala jsem číst něco jiného,ale nějak jsem zkrátka jinde,tak že se nemůžu začíst.Stále na ty kluky a holky musím myslet.Je mi líto Adriana,ale v hloubi duše jsem doufala,že se Dimitrij zase vzchopí a začne žít.A už kvůli Adrianovi se budu muset pustit do Pokrevních pout.Zasloužil by si taky svou pravou lásku a vlastně i všichni ostatní.