Krvavý slib

Krvavý slib https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44403/bmid_krvavy-slib-eM4-44403.jpg 5 1800 141

Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra? V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Blood Promise , 2009

jana1874
07.04.2024 4 z 5

Po tom, co se přihodilo už nikdy nic nebude stejné. Rose ví, co musí udělat. Musí dodržet jeden slib a proto odchází ze školy a vydává se na cestu. Čas od času kontroluje Lissu, a po chvíli si začíná všímat, že se chová divně, ale nemůže přijít na to, co se děje. Zjistí to? Zvládne udělat to, kvůli čemu odjela?

V tomhle díle se objeví plno nových postav, které s dějem celkem hodně zamávají. Líbily se mi popisy Ruska, měla jsem pocit jako bych tam byla. Je tu hodně vidět, jak se všechno v Rose pere - její sny, naděje, přání, pocit zodpovědnosti a její povinnost,... a ona se musí rozhodnout, k čemu z toho se přikloní.

Co mě trochu zaráží je, že autorka má potřebu připomínat, co se stalo v předchozích dílech, znovu vysvětlovat některé poměry Morojů, jak vzniká Strigoj a tak. Vím, že je to asi bráno, že mezi vydáním jednotlivých dílů byl rozestup, ale připomínat některé věci i ve čtvrtém díle? Zbytečně se tím zaplnily počáteční stránky a děj se tak rozběhl až o něco déle.

Vjeerus
06.01.2024 3 z 5

Tak za mě zatím nejslabší díl série, protože mi přišla až moc natahovaná. Celá druhá třetina knihy se nesla v duchu, kdy hlavní hrdinka trochu ztratila sama sebe a své cíle a plácala se v tom, že neví, co chce. Chápu, že takové období má asi každý z nás, ale když to někomu budeme vyprávět, většinou na to stačí jedna dvě věty a ne dvě stě stran.
Co musím vypíchnout je fakt, že hlavní hrdina v roli zlouna mě neskutečně bavil. Jakože možná i víc, než ten úzkoprsí dobrák. Možná bych si pasáže ze Strigojího doupěte užívala o chlup víc, kdyby tam opět nebyla tendence vecpat co nejvíc stran nic neděláním, ale ten závěr byl perfektní.
Čtivost knihy se popřít nedá, takže i přes dost vycpávky je kniha na pár večerů a o informace není nouze. Jsem zvědavá, kam dál povedou schopnosti uživatelů éteru, protože mi přijde, že se to přibližuje trošku na hranu nepřemožitelnosti a mě zaráží, kolik se jich najednou všude objevuje. Ale vrácení hrdinů de fakto na začátek mi přijde velmi zajímavé a čuchám opět několik porušených pravidel.
Další díly si nenechám ujít, už jen přes fakt, že jsem za půlkou a že karty jsou rozehrané velmi zajímavě. Jen doufám, že budou obsahovat o dost míň těch hluchých míst.

TessBlackCat
16.11.2023 3 z 5

Ochjoj, tenhle díl mě teda slušně potrápil. Po tom předchozím, který mě opravdu příjemně překvapil, se tento propadl svým natahováním a v postatě ne až tak zajímavým dějem. Rose všechno hrozně trvalo, chápu, že se autorka snažila popsat rozpolcenost hlavní hrdinky, která neví, jak se rozhodnout, ale na to, že byla Rose údajně pryč jenom 5 týdnů, tak mě to při čtení připadalo jako dva roky. Abych nebyla úplně negativní, tak se mi opět líbil styl psaní a i Lissa se konečně dostává do nějakýho charakterovýho vývoje, což je fajn. Jinak bych ale řekla, že zatím asi neslabší díl celé série bohužel.

Katka_Malfoy
16.08.2023 3 z 5

Co si budeme, těch 200 stránek bylo nejnudnější nejspíš z celé série. Autorka hrála hru jak moc to můžu natáhnout a vyhrála ji.
Ale pak to bylo ahhh, potom uuu. A nakonec víme otce hlavní hrdinky! Ale šlo by to s méně stránkami.

barcasknihou
10.07.2023 3 z 5

(SPOILER) To jak skončil třetí díl jsem hodně oplakala. Věřila jsem ale, že se to nějak vyřeší a bude se mi další díl líbit, tak jako ty předchozí. Bohužel tohle byla tak moc velká nuda. První půlka byla totálně bez jakýchkoli zvratů, které by mě překvapily. Rose dělala a myslela na to samé dokola. Nutila jsem se ke čtení. Než jsem se prokousala 200 stranami, tak to trvalo 2 měsíce!

V momentě, kdy se tam objevil Dimitrij, jsem byla jakože aaaaahh. Pak to ale rychle opadlo v moment, kdy se ukázala jeho Strigojská tvář. Totálně jiný člověk, úplně se mi znechutil. Jejich nepřirozený, toxický vztah jsem nedávala. Nejmíň 7x jsem si tam napsala poznámku Já chci zpátky starého Dimitrije, prosím!
Hlavní akce přišla tak na posledních cca 70 stranách a to jsem teda oplakala spoustu situací.

Hlavní důvod, proč se mi to nelíbilo je, že nejvíc nesnáším Lissu, ta mě tam tak moc sr*la. Taková kr*va. Nejde to jinak napsat. Omlouvám se. Silně doufám, že v dalších dílech tam toho prostoru bude mít míň.

Wajny
18.04.2023 5 z 5

Vampýrská akademie patří mezi mé oblíbené série a kdybych měla času nazbyt, tak ji čtu každý rok. Takhle bohužel jen ob rok :)

Krvavý slib mám hrozně moc ráda a možná je i mým nejoblíbenějším. Líbí se mi nové prostředí knihy - Rusko a cestování s ním spojené, přibylo pár nových postav a dozvídáme se více z obyčejného života Dhampýrů, ale i Morojů a Strigojů. Právě Strigojové mě zde bavili opravdu hodně! Bavilo mě i propojení s životem ve škole, takže nejste opravdu o nic ochuzeni.

Nejvíc mě baví takové to pomyslné rozdělení dětství a dospělosti Rose. Rose se musí vypořádat s neuvěřitelnými věcmi, které chytnou za srdce téměř každého a poslední momenty s Dimitrijem byly neskutečné. Já si většinu pamatovala z předchozích čtení, ale i tak. Na konec jsem se vyloženě těšila.

Jediný, kdo mi trochu kazil čtení, byla Lisa, kterou fakt nemám ráda! A asi je to moje nejnenáviděnější pozitivní postava! Ale jelikož ji už znám, tak se jí snažím vypouštět.

Instagram - Nikmakbooks

Kate3003
13.04.2023 3 z 5

Tento díl mě nebavil úplně tolik jako ty předchozí, ale i tak jsem si čtení užila. Ocenila bych možná trochu více částí z událostí, které se staly na akademii, protože většinu času byli poměrně nesourodé útržky. Lisa si pořád udržuje status největšího sobce série i když tentokrát i Rose měla své chvilky. I přes podstatně dost nových informací ze světa Morojů a Dhampýrů, které se díky cestě Rose dozvídáme mi v knize něco chybělo. Nedokážu přesně popsat co, ale prostě neměla tu samou energii jako předchozí díly. Mezi postavami nefungovala chemie tak dobře jako v předchozích dílech. Ve výsledku jsem si asi nejvíce užila pasáže s Adrianem, kterých tam ovšem moc nebylo. Konec byl ovšem znovu překvapivý a jsem zvědavá na další díly.

Zuzka_Zuu
18.12.2022 5 z 5

Kniha se četla krásně a svižně. Soucítila jsem s Rose celou dobu, truchlila jsem s ní, smála se a nadávala. Její láska v Dimitrijovi až bolí a místy jsem měla stejné pocity i u něj i když si trvají na tom, že je to nemožné. Určitě mohu doporučit :)

RoseJP
01.03.2022

(SPOILER) Jelikož jsem knížku musela číst na tabletu, tak si myslím, že proto se mi i líbila méně, ale bohužel jí prostě nikde nemají k půjčení! :(
Knížka hezky utíkala, nějak jsem tušila, že smrt D. nebude jen tak, vzhledem k tomu, že jsou ještě další díly... Taky se mi moc nelíbil rozchod Ch. s L., ale hádám, že to bude také mít pokračování. Byla jsem naštvaná na Rose, že nebyla schopná D. zabít, nebo na něj zaútočit dřív.
Těším se na další díl.

PhoebePollard
10.10.2021 3 z 5

Tohle je vlastně docela hezké pokračování, ačkoliv ten konec tak nějak smaže veškeré Roseino snažení po celou knihu... až má člověk pocit, že to vlastně bylo celé zbytečné.

ElizPetrova
22.09.2021 3 z 5

No myslela jsem, že tento díl bude opět lepší, vzhledem k tomu, že doposud pro mě měla série vzestupnou tendenci, ale musím upřímně říct, že tento díl se mi líbil opět méně než ten předchozí. S Rose se sice ocitáme opět v jiném prostředí, seznamujeme se s novými hrdiny a informacemi, nicméně ze směru, kterým se příběh začíná ubírat, nejsem příliš nadšená. Tak snad si v příštím díle opět polepšíme.

Noshelfcontrol
18.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Kde jen začít? Tenhle díl byl opravdu jiný než ty předchozí, a nemyslím tím teď změnu prostředí.
Jedním slovem byl ... temnější. Takový místy až depresivní, ale zároveň napínavý. Takže vás při čtení někdy až bolí srdce, ale jste tak zvědaví, co bude dál, takže to přecházíte. Samozřejmě, jak už se zmínila spousta lidí tady, změna prostředí sérii jen prospěla. Stejně tak, jako když naši hrdinové vyrazili na výlet do hor.

A znovu, stejně jako někteří čtenáři, jsem měla i já špatný pocit z Dimitrije. Rozhodně se mi jako Strigoj nelíbí a (omlouvám se jeho fanynkám) možná bych byla raději, kdyby umřel. Když už ne na konci předchozího dílu, tak alespoň teď. Samozřejmě, že bych byla ráda, kdyby byl naživu (jako člověk) a žili spolu s Rose šťastně až navěky. Ale to se zdá být nemožné. Možná se jim podaří ho "oživit", kdo ví? Ale za jakou cenu? Má se Rose pořád jen trápit? Nejdřív se zamiluje do muže, se kterým nemůže být. Pak ho zabijí. Vlastně ne, to by bylo málo dramatické. Stane se z něj krvežíznivé monstrum. Rose se ho vydá hledat a splnit tak slib, který si dali. Ale to je jak hledat jehlu v kupce sena. Přesto ho ale najde. On jí vězní a mučí, psychicky i fyzicky (nechci přehánět, ale tak mi to jako čtenáři připadalo). A přesto ho pořád miluje. Nakonec se jí ho podaří zabít. Podruhé vidí lásku svého života umřít. A když se s tím začíná pomalu, ale jistě vyrovnávat, dostane od něj vzkaz, že si pro ní jde.
Teda páni! Mě je té Rose teda sakra líto. Málokdo by tohle dal. A celý osud, který má pro tuto nebohou dívku, autorka připravený, mi přijde opravdu krutý. Tím nechci nějak špinit jméno Richelle Mead, ale proboha? Nezaslouží si ta holka aspoň na chvíli být šťastná? Třeba s krasným a hodným klukem, který by jí snesl modré z nebe? (opět se omlouvám fanynkám Dimitrije, ale Adrian je asi spíš můj typ :D) I když potom, co se stalo Masonovi (další beznadějně zamilovaný do Rose), bych se měla o Adriana začít bát :D :(

Doufám, že jsem to nepřehnala, ale čerstvě po přečtení, ze mě emoce přímo tryskají :D Chci jen říct, že pasáže, kde byla Rose a Dimitrij se mi hůře četly. Cítila jsem, jak je jejich láska toxická. Nebo spíš to, co cítil Dimitrij k Rose, ať už to bylo cokoliv. Rose měla zlomené srdce a dala by cokoliv za to, aby byl naživu + byla zdrogovaná kousnutími. Ale Dimitrij ji vnímal jen jako trofej, objekt či něco takového. To není láska. Proto mi jí bylo celou dobu tak hrozně líto. A když se vrátila domů, zalil mě pocit úlevy. Tedy ovšem než jsem se dostala na konec...

Ale abych řekla i něco pozitivního. Upřímně doufám, že když už si prošla tím vším, tak toho Dimitrije sakra vrátí do života. A on se jí má sakra co omlouvat! :D
Rusko a celý jeho popis se mi líbil. Tak, že bych se tam nejradši podívala. Rodina Belikovových byla hrozně sympatická, tyhle pasáže jsem si užívala. Oblíbila jsem si i Sydney a Abeho. Teda ale musím říct, že ten zvrat byl bomba. Vůbec by mě to nenapadlo :o

Takže teď jen doufat, že i přesto, že naší hrdinku čeká ještě dlouhá cesta, tak snad na to tentokrát už nebude sama.

Tialexa
17.08.2021 5 z 5

Bezvadné díl. Moc se mi líbil. Byla to sranda.

rosalindaaa
18.06.2021 4 z 5

Co se mi moc líbilo, bylo to , že čtenář i když byla Rose pryč, věděl díky jejich poutu, co se děje s Lisou :)

Karoli282
20.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Další skvělé pokračování.
Tentokrát se Rose ocitá v Rusku při hledání Dimitrije. Poznává jeho rodinu a známé. Vyskytuje se zde několik nových postav, konečně se dozvíme něco o otci Rose. O tom, co se děje s Lissou, víme díky spojení s Rose.

Tenhle díl se mi opravdu líbil, předchozí pro mě byly zajímavější, ale i tak jsem byla nadšená. Nejvíc jsem si užívala scény s Rose a Dimitrijem.

VeDny
09.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Skvělá série. Jediné, co u této knihy bylo náročné, že člověk tuší, že se s Dimitrijem nakonec musí potkat, takže tam je určitá nedočkavost. Přestože je cestování po Rusku určitě zajímavé a jsem ráda, že se vše neodehrává někde na místech, která už známe, ta nedočkavost mi nedovolila pořádně si ty detaily vychutnat. Nechtě jsem se tak cítila jako Rose, která se taky nemohla dospat.

Luc.i
05.01.2021 4 z 5

Super knížka, stejně jako celá série. Oproti předchozímu dílu mě to sice tolik nebavilo ale stejně super. Chvílemi mi dej přišel celkem zbytečně zdlouhavý. Některé chvíle byly fakt napínavé ikdyž jsem tušila jak to dopadne. Líbila se mi část když byla Rose v Baje to bylo fajn. Od začátku mě zajímalo co je Abe zač a bylo to super. Rose me někdy za půlkou začala malinko štvát ale pak to zase šlo. Celkem 4/5*

Alnima
06.11.2020 4 z 5

Zbožňuju sérii Upirská akademie. O upírech je toho napsaného již spousta, ale tato série má spousty originality a dá se číst v každém věku. Je tam i pro mě originální milostná linie (alespoň v něčem).

Nel-ly
15.09.2020 4 z 5

Za mě byl třetí díl vrcholem série, která je sama o sobě skvělá.
Líbily se mi především (a to mě dost překvapovalo) části, kde se Rose nacházela mimo své tělo a viděli jsme tedy, co se děje "doma".

ydnac
07.09.2020 4 z 5

Vampýrskou akademii jsem četla už před lety a tenkrát mě opravdu uchvátila, upíří ságy teprve začínaly, takže to pro mě bylo něco nového:-) Rose byla skvělá, moc jsem si jí oblíbila. Celou sérii jsem hltala a prioritně bych ji doporučila věkově náctiletým, ale myslím, že neurazí ani starší fanoušky:-)