Vadná

Vadná https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/284598/mid_vadna-zrM-284598.jpg 4 259 89

Vadná / Chybná série

Celestine North má skvělý život. Je vzorná dcera i sestra, spolužáci i učitelé o ní mají jen dobré mínění a ona sama randí s okouzlujícím Artem Crevanem. Ale pak se Celestine dostane do situace, ve které musí udělat zásadní rozhodnutí. Poruší pravidla a nyní čelí důsledkům svého rozhodnutí. Mohla by být obviněna, odsouzena a označena jako VADNÁ. Ve svém dechberoucím debutu pro dospívající čtenáře líčí autorka několika bestsellerů společnost, pro kterou je na prvním místě dokonalost ve všech směrech a jakýkoli nedostatek či VADA jsou potrestány. A v této společnosti musí mladá dívka udělat rozhodnutí, které jí může stát vše...... celý text

Fantasy , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Omega

Flawed , 2016

m2056
14.09.2023 4 z 5

Super kniha i když je pro mládež je nadčasová nabízí hodně otázek k zamyšlení.

abrečš
13.08.2023 5 z 5

Ta kniha mi přišla dokonalá (inteligentní, pravdivá, plná emocí). Přesně takové příběhy potřebujeme, abychom se nikdy nestalo jejich součástí!!!

evineckY
03.07.2023

Spoiler :
''Než jsem se narodila, byla v naší zemi velká recese. Banky krachovaly, padla vláda, ekonomika byla v troskách, nezaměstnanost rostla a mnozí emigrovali. Lidé byli zaskočení a ze všeho obviňovali vedení. Oni to přece měli vědět, měli to předvídat. To jejich špatný úsudek a špatná rozhodnutí zapříčinily, že ekonomika zkolabovala. Jsou to zločinci, zničili naše domovy, rozvrátili rodiny a měli by za to trpět. Za náš pád můžou tihle morálně zkorumpovaní jedinci...''

Tuhle knihu jsem psala plná hněvu, lásky i vášně. Každé slovo a každá emoce mi vycházely přímo ze srdce. Pokud bych měla jmenovat jedno poselství, které, doufám, tato kniha ztělesňuje, pak je jím toto: nikdo z nás není dokonalý. Nepředstírejme tedy, že nemáme žádné chyby. Nebojme se přiznat, že nejsme dokonalí. Neodsuzujme ostatní a netvařme se, že jsme jiní než oni. Uvědomme si, že nedostatky jsou lidské, a z každé své chyby se poučme, abychom ji podruhé už neudělali.

Tamirai
16.04.2023 4 z 5

Nečakala som, že ma knižka dostane. Bolo to super. Originálne, desivé a všetko to nejak dávalo zmysel. Dobrá fantasy.

Andynka
13.03.2023 5 z 5

Tohle mě ale velmi mile překvapilo a o to víc bavilo. Originální příběh o rozdělení společnosti, kteří jsou za své provinění spáchána vůči společnosti označení za vadný. Ale je to správné? Má takhle společnost opravdu fungovat?
Jako za mě jedno velké wow! Můžu říct, že jsem si z knihy sedla na zadek. Dostalo mě to. Velmi originální a vemli poutavě napsané.

Mamka_cte
12.03.2023 5 z 5

První díl byl smršť pocitů, pár stránek (hlavně při cejchování) jsem přes slzy neviděla ani na písmenka. Druhý díl mi připadal slabší a konec byl hodně předvídatelný. Ale dohromady to bylo super!

Nejdříve jsem si myslela, že Celestine bude jen hloupá puberťačka co jde s davem, ale postupem příběhu jsem ji obdivovala! Její rodina byla úžasná, hlavně dědeček a maminka. Celý příběh ji úžasně podporovali, i když to znamenalo jít proti zákonům".
Její přítel Art se mi nelíbil od začátku, takže když přišel na scénu Carrick moje srdce zaplesalo. Jejich chemie se mi moc líbila!

Dva dny mi stačilo, abych přečetla oba díly. V knihách jsem viděla pár podobností, například s Příběhem služebnice a nebo Cersei Lannister, když procházela uličkou a říkali HAMBA". Ale samozdřejmě to je úplně něco jiného a moc se mi to celkově líbilo.

Společnost, která se snaží být za každou cenu dokonalá, ale dokonalost určují nedokonalé a nemorální osoby".
Chybovat je lidské.

Mínus dávám obálkám, ty jsou opět mimo mísu. Kdybych vybírala podle obálek, tak po téhle sérii ani nesáhnu. Hrozné. Jinak byl příběh hoodně čtivý! Doporučuji.

LimedkaMikki
29.12.2022 4 z 5

Kniha je to rozhodně zajímavá. Je nám předložen dystopický svět, kde se jakákoliv nedokonalost trestá. Ale jinak než v sérii Oškliví (S. Westerfeld). Zatímco v sérii Oškliví je běžná populace plastikou přeměněna na Krásné, zde jsou spíš nehodné lidské věci jako soucit a láska s ostatními. Zároveň musím říct, že jsem v knížce cítila i jistou paralelu k černošskému obyvatelstvu v minulém století v Americe. Oddělené sedačky, oddělené prostory, bezdůvodná nenávist už jen k samotné existenci atd. A to všechno je zabalené do příběhu, který už jsme slyšeli tisíckrát a přesto je to jiné. Společnost, kde hlavouni dychtí po moci, jsou ochotní jít přes mrtvoly (velmi často bohužel doslova), a kde si pravdu přizpůsobují tak, aby to vyznělo pro ně dobře. Příběh mě chytil hned od začátku a s téměř každou stránkou mě zajímalo víc a víc, jak se to vyvine.
Co bych ráda na téhle knížce vypíchla - autorka zde krásně ilustruje, jak se nás problémy cizích lidí netýkají, dokud se to nestane někomu v našem okolí. Pak na to najednou začneme nahlížet úplně jinak. Opravdu jsou vadní takoví problém? Nebo je jen společnost špatně nastavená a za pozlátkem se to už netřpytí? Na tuhle otázku si musí každý odpovědět sám.

Kate3003
24.11.2022 3 z 5

Další štafeta kterou jsem v prosinci četla. Tentokrát to byla štafeta na slepo kdy jsem nevěděla jaká kniha nakonec dorazí. Když jsem uviděla obálku naprosto jsem netušila co me čeká a zároveň se mi při pohledu na ni ani moc číst nechtěla, ale nakonec to bylo celkem milé překvapení. Kniha mi dost připomínala knihu 451 stupňů Fahrenheita , kterou jsem kdysi četla. Byla velmi čtivá a měla jsem jí přelouskanou za chvilku. Líbil se mi vývoj hlavní postavy, která postupně zjišťovala, že svět není jen černobílý. V této knize je hezky ukázáno Co by se mohlo stát kdyby určitá skupina lidí začala určovat co je morálně správné a co ne? Nebo co by se stalo kdyby vás odsoudili za to, že považujete za správné pomoci někomu kdo na tom není nejlépe? Jak může být celá společnost postavená na úsudku jednoho člověka naprosto nelogická a co s lidmi dělá moc nad osudy druhých.

sarka5148
03.10.2022 5 z 5

Knížka mě chytla hned od začátku, každá kapitola končila napínavě, takže jsem prostě musela jet až do konce

natkazakova
16.07.2022 4 z 5

Kniha byla velmi skvělá. Jsem z ní nadšená. Přečetla jsem ji ani ne za měsíc a už si chci jít půjčit druhý díl “Dokonalá”. Přiběh byl stručný, hodil se do dnešní doby.
Doporučuji.

Anniee
29.06.2022 4 z 5

Druhá knížka od Cecelie Ahern mě přesvědčila, že její psaní fakt můžu. Sice jsem od knihy čekala něco úplně jiného, ale paneboze, tahle dystopická nádhera mě dostala. Děj plyne naprosto ukázkově, myšlenkové pochody jsou věrohodné, hlavní hrdinka sympatická, co víc chtít. Drželo, nepustilo, ihned jdu na pokračování.

monulam
20.06.2022 5 z 5

kniha je skvěle napsaná, téma je v dnešní době až děsivě aktuální.

princeznaaura
16.06.2022 5 z 5

Trochu mne to pripomina hunger games. Jinak jsem celou dobu kroutila hlavou nad tou absurditou, ale pochopila jsem autorku, ze chtela poukazat na nemoc mocnych, ze jdou klidne i pres "mrtvoly", nez aby jim se neco stalo. A taky o manipulaci, zastrasovani - to se deje v Rusku.

001Terka456
13.06.2022 5 z 5

Parádní knížka, která mě opravdu překvapila. Jeden čas se o ní hodně mluvilo, ale pořád jsem se jí vyhýbala. Chyba! Mrazí mě z toho příběhu, chvílema se mi chtělo brečet tou bezmocí Celestine a bylo mi špatně z toho, čeho jsou lidi schopní. Těším se na další díl.

Terry.89
05.02.2022 4 z 5

Po přečtení prvních pár kapitol, jsem byla trochu zmatená z nadšených komentářů, kterých se zde knize dostává. Jelikož jsem zvyklá, že s autorčinými knihamy je to u mě jako na houpačce, tak jsem si říkala, že Vadná možná zkrátka není kniha pro mě. A jak se ukazalo, pěkně jsem se zmýlila.
Rozjezd je poměrně pomalý a přiznávám se, že jsem se na začátku nudila, ale jak příběh pokračuje dál, naprosto vás pohltí. Představa společnosti, která se pokouší za každou cenu být dokonalá, a přitom se při honbě za dokonalostí sama uchyluje k nejednomu morálnímu poklesku, doslova zbavuje lidi lidskosti a staví je proti sobě. Tvrdě trestá občany za běžné "lidské"chyby, jako by to byli ti nejhorší zločinci není, ani z pohledu dějin, tak nereálná a možná proto je příběh určitou měrou zároveň fascinující i děsivý.
Nenechte se odradit obálkou, jejíž výběr byl skutečně velice nešťastný. Ani představou, že autorka píše spíše "dívčí" literaturu. Protože tahlo kniha je velmi povedený dystopický příběh a já jsem opravdu moc zvědavá, jak si autorka poradila s pokračováním.

maruschka
03.01.2022 5 z 5

To je tak děsivě aktuální... Po dlouhé době knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout. Škoda té hrozné obálky, škoda toho, že už knížka není k sehnání, škoda toho místy divného překladu.

lenkaabooks
17.12.2021 4 z 5

Mám husí kůži při představě že by se našlo pár idiotů kteří by si tímhle způsobem představovali dokonalé lidstvo. Tak nějak mi to připomnělo nacistický záměr - blonďaté děti s modrýma očima. Příběh Celestine mě opravdu mrazil - sedmnáctiletá dívka se postaví systému a teď nese následky.

Lionis
27.09.2021 5 z 5

Bál jsem se.
První díl se jmenuje Vadná, druhý díl Dokonalá. Říkal jsem si... vlastně jsem ani nevěděl, co bych si tak mohl říkat.
Potvrdil se však citát: Nesuď knihu podle obalu.
A pod tím obalem jsem objevil krásný obsah.
Nápad na knihu- super
Postavy- ve finále super
Prostředí- super
Motiv- super
Mohl bych pokračovat. Samozřejmě, že kniha není dokonalá, ale co to vlastně znamená dokonalá kniha, nic nemůže být ve finále dokonalé. Toto je jedna z myšlenek, které se mi v knize velmi líbili a rozhodně si zaslouží hvězdu a půl.
Některé postavy byly místy v takovém stádiu, že jsem se musel zamyslet, abych je pochopil, ale nakonec se z toho všechny dostaly a příběh jsem si s nima výborně užil. Bod.
Knihy jsem četl ihned za sebou a tím pádem už si nepamatuji, kde přesně skončila první kniha a kde začala druhá, ale ten nápad s tím, že ona, která je původně dokonalá, chodí se synem muže, který v zemi určuje co je dokonalost se najednou ocitne na úplně druhé straně společnosti. Jak vše eskaluje, vyvýjí se... dva a půl bodu.
Také je důležité nezapomenout říci, jak se kniha dobře čte, jelikož to je při čtení poměrně důležitý aspekt, nečekaně. Styl se mi líbil a rozhodně si bod a půl zaslouží.
Ale ta obálka, kterou ještě podtrhává ten název... Bože proč?! Kdo si řekl- "Jo lidi, myslím si že jsme při tvorbě tý obálky odvedli fakt doubrou práci." To si říct asi nikdo nemohl. Sice jsem hned na začátku citoval: Nesuď knihu podle obalu, ale to neznamená, že to něco mění na tom, že obal je pořád součásí knihy. I z obchodního hlediska to není povedené, rozhodně bych si v knihkupectví tuto knihu jen tak bez doporučení nevybral a ani bych si jí nezapamatoval- prostě knížka s nějakou holkou na obrázku, konec.
A co se týká obálky druhého dílu, tam taky nevím, co si o něm mám myslet... Tohle je rozhodně alespoň bod a půl dolů, v kombinaci s tím názvem spíše dva.
Dostal jsem se tedy na čtyři a půl bodu, ale jelikož jsem si knihu doopravdy oblíbil, tak tam těch pět hvězd dám.
Takže jo, kniha s vadným obalem a dokonalým obsahem. Přečtěte si to a nezanevřete nad knihou kvůli jejímu obalu, nejen v tomto případě.

anett123
26.08.2021 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou v knihovně, příliš jsem od ní neočekávala, ale nakonec jsem se od ní nemohla odtrhnout. Čtivá, napínavá i děsivá. Doporučuji i dospělým.

KaterinaS13
23.07.2021 4 z 5

Nejdřív jsem se zalekla zařazení do kategorie Young Adult a prvních pár stran jsem se obávala kycovite romantiky. Kniha mile překvapila, pouštím se do dalšího dílu. Co mě zaráží je, že někde se hlavní hrdinka jmenuje Celestine West, někde North a někde dokonce Severková...