Vadná

Celestine North má skvělý život. Je vzorná dcera i sestra, spolužáci i učitelé o ní mají jen dobré mínění a ona sama randí s okouzlujícím Artem Crevanem. Ale pak se Celestine dostane do situace, ve které musí udělat zásadní rozhodnutí. Poruší pravidla a nyní čelí důsledkům svého rozhodnutí. Mohla by být obviněna, odsouzena a oz... celý text

Ale pak se Celestine dostane do situace, ve které musí udělat zásadní rozhodnutí. Poruší pravidla a nyní čelí důsledkům svého rozhodnutí. Mohla by být obviněna, odsouzena a označena jako VADNÁ.
Ve svém dechberoucím debutu pro dospívající čtenáře líčí autorka několika bestsellerů společnost, pro kterou je na prvním místě dokonalost ve všech směrech a jakýkoli nedostatek či VADA jsou potrestány. A v této společnosti musí mladá dívka udělat rozhodnutí, které jí může stát vše... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/28_/284598/vadna-zrM-284598.jpg 4.652

Vadná (1.)

Flawed (2016)

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, Omega

Horalka5
předevčírem

Strašně krásně napsaná kniha, která mě hned vtáhla do děje a nepustila, dokud jsem ji nedočetla. Autorka byla dle mého názoru inspirována románe 1984 od Orwella, ale to vůbec nevadí i tak je kniha plná informací k zamyšlení. Těším se na další díl.

bookcase

Tak takovou Cecilku teda neznám, to se jí povedlo. Znepokojivé téma, člověka až děsí, kam může společnost, když je zfanatizovaná a má vymytý mozek, jít. Vypadá to na pokračování, těším se.

niknikita

Takových knih více, přestože mne osobně trochu vyděsilo, kam až to všechno zašlo.Přidávám se k přání o pokračování.
Ovšem redakce byla trestuhodně odbytá - škoda.

PetraBery

Tato kniha pro mne byla velkým příjemným překvapením. Podle obalu bych si ji snad ani nepůjčila a to by byla opravdu velká chyba! Skvělá kniha nejen pro mládež, kniha o světě, kde se nedokonalost trestá... Je ale soucit, lidskost a lítost nedokonalost? Tato kniha byla dokonalá a já jen doufám, že bude druhý díl, protože by mě opravdu zajímalo, jak to s Celestine, Carrickem a celou její rodinou bude dál.

Akemi4

Kdybych si nepřečetla recenzi, ve které byla kniha vychvalována i přes prapodivnou a k žánru absolutně se nehodící obálku, tak bych se k Vadné asi vůbec nedostala.
A přitom je tak parádní! Hodně příjemně mě to překvapilo, celá ta myšlenka je skvělá a fakt jsem zvědavá, kam se to bude ubírat dál.
Byla jsem v pokušení dát čtyři hvězdičky za tu příšernou redakci (normálně bych se podivila, že to po sobě asi nikdo nečetl, ale tady se to tak nějak dalo čekat), každopádně to si ta kniha nezaslouží.

Samira

Nečekaně jiný a naprosto skvělý nadčasový kousek od autorky, která se povětšinou věnuje zcela odlišným žánrům. Ač je vždy výborná, tohohle by se měla držet, protože tady doslova exceluje.

Scifi svět založený na pomyslné "dokonalosti" a morální bezúhonnosti je doveden do krajnosti. Místo čistoty nacházíme zvrácenost, neurvalost a klam. I obyčejná pomoc může znamenat doslova smrtelný hřích a vy se můžete prostřednictvím hlavní mimochodem úžasné hrdinky, se kterou se rádi ztotožní ženy i muži, stát nechtěnou figurkou v politické i jiné hře a nebo ne?
První kniha nám svět otevírá, hlavní boj nás teprve čeká, těším se hodně a mrzí mě, že nemůžu bojovat hned.

Přečteno za jediný den, opravdu doporučuji!

Vendulik

Autorky opět nezklamala. Výborná napínavá kniha. Hltala jsem ji od začátku až do konce. Doporučuji k přečtení.

monushka

Cecelia Ahern patri mezi me oblibene autory, a tak bylo zcela jasne, ze ani Vadnou si nenecham ujit i presto, ze je urcena spise YA ctenarum. Vadna je naprosto uzasna kniha! Vyvolala ve mne vsechny pocity, co mohla. Moc se tesim na jeji pokracovani!

Aires

Vítejte ve světě, kde cokoliv jiného než dokonalost, je nepřípustné...

Lež, nevěra, špatné rozhodnutí nebo nedodržení morálních pravidel, se trestá.Udělali jste chybu? Na celý život si ponesete cejch. A to doslova. Budete označení jako Vadní, lidé, kteří nejsou Dokonalí a nezaslouží si stejně důstojný život jako ostatní. Celestine o tomto systému, který chrání společnost proti úpadku, nikdy nepochybovala. Jenže je skutečně nutné opovrhovat Vadnými, když to jsou jen lidé, kteří platí za drobné chyby?

Vynikající kniha, která vás prostě okouzlí. Moc povedená YA s utopickou společností, která připomíná třeba Ošklivé nebo Delirium. Pokud máte podobné knihy rádi, je Vadná sázkou na jistotu. Knížka je totiž neuvěřitelně napínavá, čtivá a dostane vás do kolen. Velká škoda, že o ní neví více čtenářů. Doporučuji, doporučuji a ještě jednou doporučuji :)

GraceC

Knížku jsem dostala k Vánocům a popravdě jsem jí moc nedávala. Nejspíš bych jen těžko hledala knihu, ke které by se více hodilo dobře známé "Nesuď knihu podle obalu." Podle popisku, názvu a přebalu jsem očekávala příběh pravděpodobně se odehrávající na střední škole, kde je hlavní postavou uťáplá naivní dívka a bla bla bla... Znáte to klišé. Ale tahle kniha mě v prvních pár kapitolách vyvedla z omylu. Kniha je o nespravedlnosti, lásce, zášti, dokonale nedokonalých lidech a síle společnosti. Líbí se mi, že hlavní postava se v průběhu knihy od základů změní. Její zpočátku naivní a neuvážené jednání se změní v dobře promyšlené a velice realistické. Musí čelit mnoha nepříjemným situacím a nakonec je z ní osoba, která dokáže přimět zaslepenou společnost k činu. Ale nejlepší je, že ona o to nestojí. Nestojí o to, vést davy a stát v čele revoluce. Pouze dělala to, co jí přišlo správné a jednala dle svého nejlepšího svědomí.
Vprůběhu četby jsem si uvědomila spoustu omylů, kterých se dopouštím v každodenním životě. Chyby, které nějakým způsobem ubližují mně či lidem v mém okolí. Naučila mě o věcech přemýšlet hlouběji a rozhodně realističtěji. Hodně mě změnila. Takže rozhodně doporučuji. Třeba vám také dokáže otevřít oči a podívat se na sebe a své okolí trochu jiným způsobem.

honzinac01

Absolutně nechápu, proč se tahle knížka u nás tak odsouvá dozadu (no, i když bych nějaké povědomí měl, že, Omego?), ale tohle je prostě GENIÁLNÍ a mělo se tomu dávat více pozornosti. Cecelia Ahern píše skvěle, i přesto, že se jedná o její první počin pro mládež, a dokázala v tomto příběhu opravdu mnohé. Vykreslit uvěřitelnou a jednoduše úžasnou hlavní hrdinku, celou její společnost a vložit do této knihy i obrovské poselství, kterým bychom se měli řídit. Nikdo nejsme dokonalí, z každé chyby se učíme a lidské předsudky a slepota někdy už vážně zacházejí do katastrofálních měřítek. Podle mě je to jeden z nejlepších YA výtvorů, a já myslím, že i toho českého překladu se nemusíte vůbec bát. Chyb je tam opravdu minimum a i samotný překlad není vůbec špatný. Prostě si to přečtěte, stojí to za to.

Cari

Kniha se mi četla dobře, nápad autorky je skvělý, už jen ten hodnotím pěti hvězdičkami... poslední stránky jsem doslova zhltla! Jsem zvědavá na druhý díl. :)

ctirad

Souhlasím s vámi

mmmisulka.r

Smekám před autorem, který dokáže napsat příběh, ve kterém zabrnká na všechny vaše emoční struny. Už jsem četla hodně knih, které mě opravdu nadzvedly, ale téhle se nic nevyrovná. Dlouho jsem nebyla takhle zoufale naštvaná na celý svět. Bezmoc a pokoření cítím ještě teď a nespravedlnost ve mě doslova bublá!
Tohle je úplně něco jiného, než na co jsem od C.A. zvyklá. Absurdně geniální.
Každý musí dojít k závěru, že vadnost je v této knize ctností a kdo není vadný, jako by nebyl!!!

Recenze v záložkách - Knižní deníček!

sona8058

Tohle dostane do kolen! Vážně pecka a zaslouží si skvělé hodnocení!!! Šílím z toho, kde to skončilo a chci pokračování, nevím, jestli to čekání vydržím. :-D
Je to vážně hodně dobře napsaný příběh a já se nestydím přiznat, že mi i ukápla slza. Knížka musí každého donutit přemýšlet a dojít k závěru, že jsme vadní. ;-)

Plamen

156 hvězdiček bych dal, při čtení ve mě vzbuzuje vztek, smysl pro spravedlnost ... strašně to hltám a tu knížku žeru, chci další takovou knížku.. může mi někdo něco podobného doporučit ? :O a nejvíc jak jí ty šmejdi odvezou do té kůlny ... nejrači bych je všechny seřezal včetně Natashi, pomohl tak Vadné a sám se stal Vadným !

milunka21

Dvacet hvězdiček bych dala. Byla to naprostá pecka, kterou jsem naprosto zhltla. Už se těším na pokračování, protože hůř to seknutý být nemohlo. :-D

RauMari
24.12.2016

Vadnou jsem přečetla za jediný den a už jen to dokazuje jak mimořádně čtivě je napsaná. Ihned jsem se neshodla s názory hlavní hrdinky, ale postupem času, jak se postava vyvíjela, se měnily i její názory a mně hned byla mnohem bližší. Nejvíce se mi však na této knize líbilo to, jak rodina držela při sobě i v krizových situacích.
Někomu Vadná může přijít bez děje a zápletky, avšak za mě mohu říct, že tak silný příběh jsem dlouho nečetla, a proto nemohu hodnotit jinak, než 5 hvězdičkami