Agonie smrti

Agonie smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340615/bmid_agonie-smrti-Nzt-340615.jpg 4 235 63

Funebračka série

< 3. díl

Strhující finále FUNEBRAČKY. Brünhilda Blumová. Mezinárodně hledaná vražedkyně. Láskyplná matka dvou dcer. Řadu měsíců na útěku. V Hamburku chce najít klid a začít znovu. Skoro se zdá, že se jí to podaří. Vybavena novou identitou a trochou peněz bydlí se svými dcerkami v rybářském domku u Labe a pracuje jako výpomoc v pohřebním ústavu. Všechno je dobré až do okamžiku, kdy musí za svůj nový život zaplatit, protože muž, kterému za něj vděčí, požaduje splnění daného slibu. Má pro něj někoho zabít. Problém je v tom, že jde o člověka, který Blumové přirostl k srdci.... celý text

Detektivky, krimi , Dobrodružné , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Totenrausch , 2017

Timkim
09.02.2024 4 z 5

Panečku, to se nám Brünhilda zase rozjela. Kosí to ve velkém, bere to hlava nehlava. :-D daleko lepší než předchozí díl i když i tady bych měl výhrady. Nejlepší podle mě byl asi souboj ve sklepě. Úplně to vidím. Jako i ten jeřáb.... výborné nápady na neobvyklou likvidaci. Super. Jen za ten konec ve stylu červené knihovny ubírám hvězdu. 90%

Milča66
30.08.2023 5 z 5

Velmi čtivé.
Překvapení.

apq
27.07.2023 3 z 5

Takové pohodové čtení, kde vás přesto zajímá, jak to dopadne.
Kniha byla zajímavá, ale z velké části krajně přitažená za vlasy. Také mě velice vytáčelo, jak sama Brünhilda a i její přátelé o ní mluvily jako o Blumové, tahle přece nikdo ve skutečnosti nemluví.

jiri9568
30.01.2022 5 z 5

Opet to bylo super cteni. Velmi napinave. Doporucuji.

Johhanka79
22.08.2021 4 z 5

Teda musím říct, že Blumová má ve vší té smůle pokaždé takové štěstí. Škoda, že v reálném světě to takto nefunguje. A jaký je terminátor, se všemi zraněními a počátečním alkoholismem vydrží vše, dokonce i řídit pod vlivem. Jinak kniha se mi i přes tyto nedostatky velice líbila, je čtivá, děj ubíhá. Mohu jen doporučit, ale na plný počet hvězd to nestačí.

Len2očka
26.01.2021 3 z 5

Třetí díl lepší než druhý,ale nějak mě tahle knižní série neučarovala.

hey123
20.12.2020 4 z 5

Tak z této poslední knihy jsem opravdu nadsena. Bavila mě více než dvě předchozí. Možná i proto, že zde nebylo tolik mrtvol a podrobné popisování zabíjení.
Nejvic nadsena jsem byla z toho, že je opět na scéně Reza.
Opravdu krásné čtení. Třetí díl je nejlepší

eliska2126
17.12.2020 4 z 5

Tak a máme tu závěrečný díl mé oblíbené série Funebračka. Druhý díl byl trošičku slabší, než první, ale já se i tak těšila na třetí. A ten opět nezklamala. Konečně jsem viděla Blumovou i jinak, než jako vraždící mašinu. Čte se to velmi rychle, protože dialogy jsou uspořádány do odrážek, což cením. Celkově dej mi přišel zajímavý, gradoval, takže jsem převracela stránky a čekala, co bude dál. Nicméně za mě stále vede první díl.

Lumír23
17.11.2020 4 z 5

Toto je závěr, ale také žánrově a obsahem čistější příběh, detektivka. Jenže... je zde úvod předcházejících dvou knih. Nemám problém se způsobem, heslovitostí, atd. Ale s celým tím marastem. Čím dál, tím víc, bych asi přátelům knihy nedoporučil.

M100
18.10.2020 4 z 5

Třetí díl byl za mě nejlepší. I když každý děj byl trochu pritazený za vlasy, ale napsáno napínavě a nutí vás to číst a číst.

Lenoulinka
26.09.2020 5 z 5

Třetí díl se vrátil na stejnou úroveň jako první díl. Funebračka se s nikým nemazlila a jela si své vražedné tempo. Až na druhý díl, který byl nemastný a neslaný, to byla výborná série.

Martiiiik
18.09.2020 5 z 5

Tak třetí díl poražen :-) a tenhle byl ze všech nejneuvěřitelnější.. zase to bylo jakoby strohé, jednoduché, mělo to rychlý spád.. takové, že se stále něco děje a knihu vůbec nemůžete odložit :-) tak jen do toho :-)

bafuskyBaf
09.09.2020 4 z 5

Byl to rozhodně lepší díl než druhý...ale já nevím ten konec se mi zdál prostě nereálný...ale budiž...bylo to napínavé...:-)
Možná autor napíše další díl...

TerezaaBaarova
08.07.2020 5 z 5

Třetí díl, skvělý, předčil druhý!
Zase to nešlo podle plánů, zase psychopati kolem Blumové a zase udělá cokoliv, aby získala své děti!
Nešlo se odtrhnout, bavilo mě to.
Shrnula bych celou trilogii jako hodně povedený počin! Pokud bude někdy díl další, v pořadí čtvrtý nebo i pátý budu ráda! Happyend se konal, ale Bernharda Aichner určitě vymyslí ještě něco, co by to mohlo pokazit...

Wladimirski
16.05.2020 5 z 5

Třetí díl serie Funebračka, výrazně lepší než díl druhý. Skvělý vypravěčský styl, dynamické kapitolové členění, četlo se velmi lehce. Příběh je poutavý od začátku do konce, plný zvratů i přiměřeného napětí. Blumová alias Mullerová neustále překvapuje. Děj není nijak tajemně komplikovaný, ve kterém by se čtenář ztrácel. Vše je jasné, zřejmé, takže příjemná oddechovka. Pokud bude další díl, určitě skončí v mojí knihovně!

blackoutzuzi
12.05.2020 3 z 5

Super zakončení celé trilogie Přítelkyně smrti! Opět surové, drsné, místy až bizarní. Ale ano, mě to bavilo. Oproti druhému dílu velké zlepšení. Ovšem nejedná se o nic převratného, ale jako oddechovka je to ideální- čtivé, jednoduché a budete se bát!

Melaanie
20.04.2020 5 z 5

Závěrečný díl trilogie o funebracce Blumelove byl hodně zajímavý a čtivý. Tento díl nás zanese do Hamburku, kde chce Blumelova začít nový život, který se jí ale tak trochu zkomplikoval a zase bojuje o svůj život a o své holčičky. Je zajímavé, kam až je matka ochotná zajít, aby získala své děti zpět. Určitě doporučuji k přečtení, pokud máte tento žánr rádi.

Ticiana
20.04.2020 5 z 5

Skvele zakonceni. Nemohla jsem prestat cist. Bylo tam hodne zvratu a libilo se mi, ze to Blumove alias Marii ne vsechno slo uplne podle planu. Za mne byl tohle nejlepsi dil. A ten konec se mi taky libil. Blumovu jsem si hodne oblibila.

Fannibal180
12.02.2020 5 z 5

Tuto trilogie byla úžasná! Přečetla jsem ji velice rychle. Upřímně.. Dost lituji Blumové. Co všechno se jí stalo ..

Allla9
20.10.2019 5 z 5

Tak nevím, mám litovat Marii, nebo ty ostatní, co stojí proti ní? To si musí každý rozhodnout sám. Ani třetí díl nezklamal.

Bernhard Aichner
rakouská, 1972