V ebenové zemi

V ebenové zemi https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133458/bmid_v-ebenove-zemi-65c8941a40887.jpg 4 20 2

MaxíkD.
MaxíkD.
25.11.2023 5 z 5

Super! Konec byl hodně napínavý, zbývaly asi 4 poslední stránky do konce a hlavní hrdinové jsou připraveni na smrt. Náhle se osvobodí a Ibn Asla dopadnou. A ještě je i čtvrtý díl, tak uvidíme, jak se příběh ještě rozvine.

danny_21
danny_21
09.06.2021 3 z 5

Na březích Nilu / Otec Pěti Set / Mahdí ve starším vydání ( a celý cyklus v zemi Mahdího ), jsou možná tím nejpovedenějším dobrodružstvím v rámci Orientu či Dalekého Východu, které Carlos předal čtenářskému světu. Kara ben Nemsi effendi se potýká s tlupou lovců lidí obklopen typickými černobílými postavami, tentokrát ale s několika výjimkami - u jejichž tlučhobovských hlášek jsem se místy opravdu bavil, a třeba Otce Pěti set - který mi jako jinochovi objasnil, že baštonáda nemá s jídlem nic společného ) . Akce dostatek, sem tam nějaká ta krev, podávání křesťanského přesvědčení a vyprošování milosti pro darebáky u rajise effendiná ve skoro snesitelné míře, leč finální zúčtování s Ibn Aslem dost zklamání - 60 %

Karel May
německá, 1842 - 1912
1969  87%Syn lovce medvědů
1965  92%Vinnetou 1
1971  85%Divokým Kurdistánem
1970  85%Pouští
1973  86%Žut

Kniha V ebenové zemi je v