V řetězech

V řetězech https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320088/bmid_v-retezech-Uv0-320088.jpg 4 13 6

Knihy o Vladu Draculovi série

< 10. díl

Už devětkrát jste provázeli legendárního knížete Vlada na jeho vášnivé, kruté, podivuhodné cestě staletími… Už devět zastavení měla tato pouť do minulosti, kterou si čtenáři sami nazvali „transylvánskou ságou“. Devět volně spojených příběhů, které můžete číst každý zvlášť, na přeskáčku, nebo za sebou, po proudu času… A teď tedy přichází desátý, završující díl románové řady. Na rozdíl od těch předešlých ale není prostým pokračováním Vladových osudů. Je to most, který se obloukem klene daleko do mlhavé hlubiny věků, tam, kde to všechno vzalo svůj počátek. Ponořte se do časů dácko-římských válek. Římané s sebou v řetězech vedou strašlivou živou-neživou zbraň… Krvavá historie začíná. Staletí běží a světem táhne Bič Boží – Attila. A všechny ty horké rudé pramínky se opět stékají do Rumunska, kde už se píše rok 1431 po Kristu a vladař očekává narození dědice. I Stín čeká…... celý text

eraserhead
31.08.2022 2 z 5

Formálně to není špatně napsané. To jako knihy jdou Nowak lépe, než novinové články. Ale je to přesně ten styl fantastiky, který mě nemá čím zaujmout – předvídatelné, svým způsobem neoriginální historické (až super)hrdinské cosi plné rychlých koní, neohrožených (macho)hrdinů, mečů, božstev, osudových věšteb atd. Věřím, že tohle někomu sedne a má to rád. Mě to však ukrutně nudí. Z horroru tam toho moc nezůstává. Stálo mě to poměrně dost úsilí to dočíst. Místy mi přišlo, jako bych četl šestého až osmého Nekroskopa. Ne, že by to byla vykrádačka, to vůbec, jen prostě ten styl je podobný. 1,5*

Witchann
15.07.2022 4 z 5

Transylvánská sága je mou srdcovou záležitostí už spoustu let a na tomto dílu mi vadí jediné - to, že je poslední.

Lusa
22.10.2020 5 z 5

Určitě bych doporučila tenhle díl číst jako poslední, protože v Belově případě to pro někoho, kdo nic o tom neví, může působit zmateně a všechny důležité události jsou krásně popsány právě v Dračí krvi. Jinak závěrečné shrnutí téhle ságy je, že se jedná o skvělé dílo, každá kniha přináší něco nového o Belově životě mezi námi krátce živými, jsem zvědavá zda autorka bude v této sérii pokračovat, nebo je to již definitivní konec. I tak jsem zůstala naladěna po celou dobu a rozhodně jsem se nenudila, nelituji.

Vissena
16.04.2020 2 z 5

Od teenage období jsem knížky Jenny naprosto zbožňovala a užívala si každou stránku.. Tenhle "díl" byl pro mě vyložené bolestivý na dočtení, styl mi najednou absolutně nevyhovoval, chápu asi co bylo cílem.. Ale upřímně za mě strašlivé zklamání. Poprvé co jsem si knížku od Jenny ani nevychutnala ani neužila toho, že si v jejím světe můžu uletět někam jinam..
jedna hvězda nostalgie, protože je to Jenny
jedna hvězda za Dragosan a vzpomínka na ryšavou vílu..

martina1199
28.01.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem během jediného dne. Víc myslím není co dodat.

Petra de Valo
29.12.2016 4 z 5

Koniec je začiatok a začiatok je koniec. Raahmet a Araxa, Bela a Alexis. Kruh sa uzavrel.
Dokonáno jest.

Jenny Nowak (p)