V moci zla

V moci zla https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13149/bmid_v-moci-zla-7ER-13149.jpg 4 122 20

Fabián Hightower zahynul při automobilové nehodě. Alexa, jeho matka, tomu nechce uvěřit a domnívá se, že všechno je pouhý omyl. V den Fabiánovy údajné smrti ho totiž viděla doma, přímo ve své ložnici, a mluvili spolu. Policie však trvá na své verzi a předloží důkaz, že Fabián skutečně nepřežil. Po pohřbu se v domě začnou dít podivné věci. Na hodinách se z neznámých důvodů objeví datum 4. května, na záchodě se odlupují tapety, v místnostech je ledový chlad a vlhko, přestože topení jede naplno, nebo naopak panuje nesnesitelné horko. V noci Alexu budí strašidelné zvuky. Předměty se přemísťují po místnostech, aniž by je sama přenášela. Jsou to jen halucinace, způsobené selháním nervů, jak se jí příbuzní snaží přesvědčit? Rudé růže za předním sklem auta, které jí Fabián dával pravidelně k narozeninám, jsou jen předzvěstí dalších událostí – Fabián se matce začne zjevovat a prosí o pomoc. Alexa se rozhodne vyhledat médium a při seanci se zděšením zjišťuje, že syn k ní skutečně promlouvá a její představy nejsou pouhou vidinou. Seanci je přítomen i Alexin manžel, který si vše tajně nahrává na magnetofon…... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Possession , 1988

Luigi1
02.03.2023 5 z 5

Tohle se povedlo moc pěkné čtení

Kontryhelka
17.01.2022 3 z 5

Na rozdíl od jiných knih mne tato bavila nejméně. Přečetla jsem ji silou vůle.

TheSarcasm
28.10.2020 3 z 5

Ze začátku mě to docela bavilo, ale ten závěr jsem moc nepochopil.

danny_21
08.09.2019 3 z 5

První seznámení na doporučení vidím jako průměrnou záležitost, přestože začátek vypadal nadějně. Nelogicky a nereálně se chovající postavy, hysterická hlavní hrdinka, která vůbec neví, co vlastně chce a zápletku po chvíli prokouknete - 55 %

playada
15.06.2019 5 z 5

Přečteno na jeden zátah. Tohle ať mi spisovatelé nedělají. Kdo má pak ráno vstávat do práce ! :-).

Cherryel
06.04.2019 3 z 5

Příběh byl strašidelný,ale takový nedotáhlí,pár věcí mi tam nešlo do hlavy.Autor prostě něco nakousl a nedotáhl.Tady je na čtenáři ať si sám domyslí"proč,co a jak".

eraserhead
10.04.2018 5 z 5

Takřka dokonale pojatá duchařina. Napínavá, mrazivá, tajemná. je zajímavé, že zatím všechny Jamesovy horrory, co jsem četl, měly za hlavní hrdinku ženu. Asi to nemá žádný význam, ale přesto. Možná je škoda, že se James uchýlil k jinému žánru.

bekule
13.10.2017 4 z 5

Napínavé, tajemné - jak jsem mohla na autora zapomenou a nečíst od něj nic dalšího? hned si musím pár jeho knih uložit do chystám se číst.

koolsavage
16.07.2017 3 z 5

Slušná duchařina. Dobře se to četlo, a chvilkami to bylo i překvapivé.

moudivlacek
21.06.2017 4 z 5

Podle mne to je stejná kniha jako V moci zla.

moudivlacek
21.06.2017 4 z 5

Ten, kdo má rád nevysvětlitelné "nadpřirozené" síly a tajemno jako takové, tak si v této knize přijde na své.
Už bylo mnohokrát dokázáno, že se děje kolem nás i to, co prostě nedokážeme rozumem vysvětlit. A o tom je tato kniha.
Děsila mě a zároveň přitahovala od počátku až do konce.
A což je autorova specialita - následuje otevřený konec.
Rozhodně si myslím, že stojí za přečtení. Jen záleží, na co máte nervy a žaludek.

stolbice
08.06.2017 3 z 5

Neurazí, nenadchne, čtivá, ale v paměti neutkví.

zbožňuju_knihy
01.03.2017 4 z 5

Tahle knížka ze všech, které jsem zatím mohla číst od tohoto autora mi přišla jako nejslabší, ale stejně byla dobrá!

Živa23
11.09.2016 3 z 5

Napínavé, i když chvilkama jsem se ztrácela.

Gity
02.02.2014

Knížka je typická Jamesova tvorba - napínavá, strašidelná - spíše v první polovině, pak napětí stagnuje a závěr je řekla bych rozplizlý. Jiné Jamesovy knihy se mi líbily více.

Ronin Roujin
20.07.2013 3 z 5

Takový mix Exorcisty a červené knihovny. Závěr vytušíte dosti brzy. Ale nečte se to zas tak špatně. Myslím si, že čtenářky si mohou i jednu hvězdičku připočítat, těm "holčičí" styl psaní a to, že je hlavní hrdinkou žena, toik vadit nebude.

skulenka
04.04.2013 3 z 5

Téma celkem dobré, ale dle mého nedořešené. Začátek knihy se pomalu vlekl, pak to mělo spád, ale závěr mě zklamal. Vlastně se nic nevyřešilo a nejedna otázka zůstala nezodpovězená. Od knížky jsem měla větší očekávání, trochu mě zklamala.

BUBINA1971
12.03.2013 4 z 5

Velmi napínavá a tajemná kniha,přečetla jsem ji na jeden zátah.

nightlybird
17.04.2011 4 z 5

Posedlost, jako ostatně i jiné autorovy knihy, patří mezi horory, které nestaví zápletku na standardních figurách, které by čtenáře děsily nějakými obstarožními kejkly, nejde tady o nějaké primitivní bububu z nočního chraští, které by vám mělo nahnat hrůzu, ani náhodou ne.
Je to psychologický horor vystavěný na občas se vyskytujících, třebas vědecky dosud neobjasněných jevech, napsaný tak, že je schopen vyvolat ve vaší mysli pocity jemného mrazení, hrůzy z nepoznaného, toho pocitu, který někdy a někoho nutí se ohlédnout a přidat do kroku, když jde sám pustou ulicí a temnou nocí. Je to kniha, kterou bych doporučil ctitelům výplodů paní Mayer, aby viděli, že se dá děsit i inteligentním způsobem.
Ne nadarmo bývá James označován jako evropský ekvivalent Kinga.

Zuzkanka
13.12.2010

Tuto knížku jsem přečetla opravdu jedním dechem na noční. :) Myslím, že je nejlepší z tvorby Petera Jamese. Četla jsem od něj snąd všechny kousky, ale Posedlost a Proroctví jsou dle mého nejlepší!