Výtvarné umění Zeměplochy

Výtvarné umění Zeměplochy https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17177/vytvarne-umeni-zemeplochy-17177.jpg 5 142 12

Zeměplocha - nejoblíbenější série v žánru humoristické fantasy - má svůj původ v představivosti Terryho Pratchetta, ale během těch více než třiceti knih začala žít svým vlastním životem. V této výpravné obrazové publikaci se malíř Paul Kidby pustil na svou vlastní cestu Zeměplochou a ztvárnil v ní množství postav, které si získaly nadšené čtenáře po celém světě. První sbírka Kidbyho zeměplošských ilustrací byla uveřejněna ve sborníku Terry Pratchett portfolio. Další zeměplošský příběh, který napsal Terry Pratchett a Paul Kidby ilustroval, Poslední hrdina, se stal skutečným bestsellerem.... celý text

Literatura světová , Humor , Fantasy

Vydáno: , Talpress

The Art of Discworld , 2004

Boby17
Boby17
19.01.2022 5 z 5

Krásné portréty známých postav Zeměplochy s komentářem Pana autora. Je to moc pěkné pokocháníčko a pro mě také inspirace pro další čtení, protože s některými postavami jsem se ještě nesetkal.

Terror
Terror
07.12.2021 5 z 5

Víceméně jen zopakuji obsah předchozích komentářů. JE to krásná kniha. JSOU zde nádherné ilustrace. JE to zajímavé čtení pro ty, kdož si chtějí rozšířit povědomí o Zeměploše. Přesto kniha jednu slabinu má. Měla mít alespoň trojnásobný počet stran!

mia.com
mia.com
19.03.2021 5 z 5

Opravdu nadherna doplnkova kniha pro fanousky Zemeplochy. Ilustrace jsou uzasne a k tomu komentare autora, kdy a jak co vymyslel a jeste doplnujici komentare ilustratora, jsou velmi zajimave.

zuzana4291
zuzana4291
08.03.2020 4 z 5

Hezké doplnění a ztvárnění postav Zeměplochy. Zaznamenaný pohled jak autora tak i výtvarníka, který se trefil přesně do autorovo představ. Jen mi tam některé postavy chyběly.

Banny_L
Banny_L
10.06.2019 5 z 5

Někdy si člověk říká, zda by nebylo lepší zůstat u svých představ..NE :)! Smrť jako vždy vede..

Eorin
Eorin
31.10.2017 5 z 5

Zbožňuji styl Paula Kidbyho a když se spřáhne s Pratchettem, je to jednoduše geniální počin.

girdi
girdi
18.09.2017 5 z 5

Moc příjemné počtení i pokoukání. Ráda jsem tak trochu nakoukla pod pokličku, dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí a hlavně jsem si ilustrace vážně užila. Překrásná kniha, která nemohla chybět v mé zeměplošské sbírce.

AndyTheReader
AndyTheReader
16.03.2016 5 z 5

Víceméně mé první a dlouho očekávané dostaveníčko se Zeměplochou a jejími reáliemi. Dle mého názoru je v knize velmi příjemně vyvážena obrazová i textová složka - čtenář se může kochat naprosto parádními černobílými i barevnými ilustracemi (převážně postav) Paula Kidbyho, a zároveň se v doprovodném textu dozví mnoho zajímavých informací a postřehů od zmíněného ilustrátora i samotného Terryho Pratchetta. I jako člověk takřka "Zeměplochou nepolíbený" jsem si knihu velice užil a byl díky ní patřičně navnaděn na další setkání s tímto nepochybně velmi originálním univerzem.

Eigis
Eigis
05.01.2015 4 z 5

Dát zeměplošským postavám vizuální podobu je zajímavá myšlenka a je pravda, že řada ilustrací mě opravdu pobavila, ale dávám přednost svojí fantazii. Jiná věc jsou Terryho poznámky o vzniku některých postav, toto nahlédnutí do mistrovi kuchyně bylo pro můj, celkem mlsný, čtenářský jazýček skutečná delikatesa.

Kaštaka
Kaštaka
27.10.2014 5 z 5

Krása :)
V mých Doporučených knihách není jen kvůli Kidbyho ilustracím, ale taky proto, že jsem se dověděla, jak vznikly některé postavy.

Verrrunka
Verrrunka
12.08.2013 4 z 5

Obrazová publikace s texty Terryho Pratchetta a ilustracemi Paula Kidbyho. Až neuvěřitelné, jak se některé postavy od Paula podobají těm mým v hlavě.

WEIL
WEIL
20.08.2011

Nevšední naučná literatura to rozhodně je.

Zeměplocha

Terry Pratchett