Výtvarné umění Zeměplochy

Výtvarné umění Zeměplochy

Zeměplocha - nejoblíbenější série v žánru humoristické fantasy - má svůj původ v představivosti Terryho Pratchetta, ale během těch více než třiceti knih začala žít svým vlastním životem. V této výpravné obrazové publikaci se malíř Paul Kidby pustil na svou vlastní cestu Zeměplochou a ztvárnil v ní množství postav, které si získaly nadšené čtenáře po celém světě. První sbírka Kidbyho zeměplošských ilustrací byla uveřejněna ve sborníku Terry Pratchett portfolio. Další zeměplošský příběh, který napsal Terry Pratchett a Paul Kidby ilustroval, Poslední hrdina, se stal skutečným bestsellerem. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17177/vytvarne-umeni-zemeplochy-17177.jpg 4.677

Úžasná Zeměplocha

The Art of Discworld (2004)

Literatura světová, Humor, Fantasy
Vydáno:, Talpress

kní

"Lidé se Smrťovi smějí - vím to jistě, protože když si krátce zastepoval na scéně v českém profesionálním představení Soudných sester, diváci se bouřlivě dožadovali přídavku -, ale lebky, přestože se usmívají, nejsou příliš veselé."

AndyTheReader
16.03.2016

Víceméně mé první a dlouho očekávané dostaveníčko se Zeměplochou a jejími reáliemi. Dle mého názoru je v knize velmi příjemně vyvážena obrazová i textová složka - čtenář se může kochat naprosto parádními černobílými i barevnými ilustracemi (převážně postav) Paula Kidbyho, a zároveň se v doprovodném textu dozví mnoho zajímavých informací a postřehů od zmíněného ilustrátora i samotného Terryho Pratchetta. I jako člověk takřka "Zeměplochou nepolíbený" jsem si knihu velice užil a byl díky ní patřičně navnaděn na další setkání s tímto nepochybně velmi originálním univerzem.

Eigis
05.01.2015

Dát zeměplošským postavám vizuální podobu je zajímavá myšlenka a je pravda, že řada ilustrací mě opravdu pobavila, ale dávám přednost svojí fantazii. Jiná věc jsou Terryho poznámky o vzniku některých postav, toto nahlédnutí do mistrovi kuchyně bylo pro můj, celkem mlsný, čtenářský jazýček skutečná delikatesa.

Kaštaka
27.10.2014

Krása :)
V mých Doporučených knihách není jen kvůli Kidbyho ilustracím, ale taky proto, že jsem se dověděla, jak vznikly některé postavy.

Verrrunka
12.08.2013

Obrazová publikace s texty Terryho Pratchetta a ilustracemi Paula Kidbyho. Až neuvěřitelné, jak se některé postavy od Paula podobají těm mým v hlavě.

WEIL
20.08.2011

Nevšední naučná literatura to rozhodně je.