Úvod do informační vědy

Úvod do informační vědy https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336484/mid_uvod-do-informacni-vedy-VCS-336484.png 4 20 3

Kniha zdaleka není "pouhá" učebnice pro studenty oboru informačních studií a knihovnictví. Informační studia - a tím pádem i tato informačněvědní encyklopedie - jsou stále relevantnější také pro vědce ostatních oborů. Kniha se bude hodit i zkušeným informačním profesionálům, kteří si touží udržet povědomí o tom, co se aktuálně v ISK děje.... celý text

Literatura naučná , Učebnice a slovníky , Věda

Vydáno: , Flow

Introduction to Information Science

veronika4001
08.01.2022 4 z 5

Je to zajímavá kniha, nesnadno zapamatovatelná pro ty, nebo zvláště pro ty, kteří pochází z jiných (kvalitativních) oborů. Není to matematika, je to konstrukce; je to konstrukce informací. Mechanismy, které se v ní popisují si lze představit, ale lze si je představit zrovna v ten okamžik. Nevím, jestli by se mi ty schémata, tvary, různé obrazce a s nimi související vysvětlení vybavily po několika dnech. Kniha mi hodně přinesla, ukázala, že složité se dá napsat snadněji, ale je to obtížně zapamatovatelné a nejsem si jista, zda pro praxi použitelné. Zcela jistě je to takový teoretický základ informačních věd, který má co nabídnout. Jediné, co moc neoceňuji jsou časté odbočky na odkazy s bibliografickými citacemi, které odvádí od pozornosti, i když mohou zcela jistě posloužit těm, co knihu zamýšlí použít jako zdroj.

radkamysli
18.06.2020

Kniha, která je především základní (a povinnou) četbou pro ty, kdo studují informační vědu.

Pistácie
13.06.2017 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, která mi pomohla orientovat se v řadě pro mě do té doby nepochopitelných termínů. Dokázala mi utříbit si myšlenky a proniknout do informační vědy.