Úvahy nad Žalmy

Úvahy nad Žalmy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37310/uvahy-nad-zalmy-37310.jpg 4 23 4

Lewisovy úvahy nad vybranými žalmy přináší nový inspirující pohled na tuto sbírku hebrejské poezie a otevírají před čtenářem nové možnosti pohledu na celou knihu Žalmů. Vrací jí to, na co mnozí pozapomněli: že jde především o poetické vyjádření vztahu mezi člověkem a Bohem. První vydání

Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Návrat domů

Reflections on the Psalms , 1961

Starmoon
06.06.2023 5 z 5

Žalmy zbožňujem, svojho času som sa modlila denne breviár, mnohé z nich sa mi teda tak zvnútornili, až mi úryvky z nich "vyskakovali" v hlave pri rôznych príležitostiach. Zrejme to bola určitá vliata milosť, ale pri percepcii žalmov som si v tom čase nekládla otázky, ktoré mal C. S. Lewis a ktoré ho vyprovokovali napísať túto knihu. O to viac bol pre mňa jeho pohľad inšpirujúci; nielen pre odpovede, ktoré ponúka, ale už len preto, aké otázky si kladie. Jeho analytický až akademický pohľad bude akiste cenným najmä pre tých, ktorým podobne ako autorovi "neštimovali" rôzne prvky typu preklínania nepriateľov, zdanlivá pýcha niektorých žalmistov, židovské poňatie Božieho súdu diametrálne odlišné od toho kresťanského...

Veľmi podnetné a teologicky hodnotné čítanie.

Luigi1
05.12.2022 4 z 5

Konečně jsem si spravil chut´

Chesterton
10.02.2018 5 z 5

I k této knize bych se tak ráda vracela stále znovu:)) jenže život je tolik rychlý a stále rychlejší:))

marierachel
26.07.2017 4 z 5

Výborná kniha, ráda doporučuji. Výsada a zároveň problém, který s Lewisem mám, je to, že jeho knihy jsou natolik syté, že si ne každé sousto adekvátně vychutnám a ocením. V některých jeho myšlenkových pochodech pak ztratím nit a nedokážu ji navázat. Některé kapitoly, tzn. některé aspekty žalmů, ve mně proto po prvním přečtení zanechaly pocit jakéhosi vakua, tzn. nedokážu popsat, jak Lewis tento aspekt vysvětloval. Velmi pozitivně hodnotím právě koncept díla, kdy autor vyzdvihuje vždy určitý aspekt či opakující se téma (např. smrt v žalmech, žalmy a proklínání, slavení).