Uragán Ella

Uragán Ella https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/5621/bmid_uragan-ella-bTi-5621.jpg 4 36 3

Široký panoramatický záběr na život určitých vrstev americké společnosti je rámován dramatickými událostmi při zásahu ničivého uragánu na Floridském pobřeží. Děj je soustředěn do luxusního sídliště na jednom z ostrůvků u pobřeží Floridy, určeném především pro starší zámožné občany. Jejich životy se prolínají s osudy tvůrců sídliště, podnikateli, kteří se snaží co nejrychleji zhodnotit vynaložený kapitál bez ohledu na zajištění bezpečnosti staveb. V okamžiku, kdy pobřeží zasáhne ničivý uragán, se všechny vady projeví, většina sídliště mizí v moři a podnikatelská honba za ziskem má na svědomí stovky zmařených životů.... celý text

Literatura světová , Literatura faktu , Romány

Vydáno: , X-Egem

Condominium , 1977

denib
18.10.2022 3 z 5

Podle mě je chyba české vydání pojmenovat Uragán Ella. Název v originále Condominium je mnohem výstižnější. Kniha je totiž hlavně o trhu a správě družstevních bytů, o různých čachrech a problémech s nimi. Orientovat se ve všech postavách kolem nich nebylo snadné. Celou knihu se těším na uragán v domnění, že čtu katastrofickou knihu, ale on se objeví až v závěru, v podstatě jako ukončení děje. Je pravda, že to není špatné čtení a i tu katastrofu na konci jsem si užila. Ale že bych z knihy byla vyloženě nadšená, to ne. Nevím, nakolik to bylo tím chybným očekáváním.

ThomasRuhe
19.11.2015 2 z 5

Příběh o výstavbě a prodeji bytů a problémům s tím spojených mě moc nezaujal. Je to hodně těžkopádné, v knize je spousta postav, až jsem o nich ztratil přehled.Po celou dobu tak čekám, až v knize příjde uragán Ella.Ten nakonec přišel, ale knižní uragán to teda nebyl a to i přes závěrečné morální ponaučení, že příroda je stále velice mocná.

Oksalakka
08.12.2014 5 z 5

Jeden z nejlepších katastrofických románů, které jsem kdy četl. Na jeho základě jsem začal vyhledávat další knihy od Johna D. a nelitoval jsem. Ne nadarmo je tento pán jedním z vzorů Stephena Kinga!