Soumrak

Soumrak https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59457/bmid_soumrak-lEf-59457.jpg 3 578 53

Temnota se šíří městem. Damon, který býval vždy lovcem, se sám stává kořistí - obětí zlomyslného stvoření, které dokáže ovládnout jeho vůli a které netouží pouze po Elenině krvi, ale přímo po její smrti. Starý les zabydlují podivní krvelační hmyzí tvorové a stromy ožívají vlastními zlovolnými úmysly.

Romány , Fantasy , Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Return: Shadow Souls , 2010

MartinaCh27
15.10.2023 3 z 5

Pro mě byl tento díl lepší než předchozí. Bylo to ale náročné a několikrát jsem dokonce uvažovala, že knihu vzdám. V jednu chvíli jsem to dokonce udělala, ale poté jsem se k ní za dva týdny vrátila a dočetla ji. Nakonec jsem za to ráda. I když mám pocit, že se příběh trochu opakuje, stále doufám, že mě něco v knize překvapí a že budu nadále číst.

Atara16
09.07.2023 4 z 5

Za mě lepší díl než předchozí.

vercatko20
21.12.2021 odpad!

Nevím co k tomu dodat. Celá kniha je napsaná jak z Wattpadu, dialogy jsou nesmyslné, a pokud jste viděli seriál, tohle je úplně jiný. Jiná jména, jiné charaktery postav, všechno prostě špatně. Mám doma celou sérii, tak ji se sebezapřením přelouskám, ale jsem vděčná scénáristům seriálu, že se od knihy z 98 % odklonili!
Díl od dílu horší a horší!!

VAnna
06.08.2021 3 z 5

Občas jsem byla z děje zmatená, jinak dobré.

Nelíísek
27.08.2020 odpad!

Nemohu si pomoct ale stále horší a horší, už ty knihy snad čtu jen ze setrvačnosti, možná je tu naděje

Charmedka
20.06.2020 1 z 5

U šestého dílu jsem si už myslela, že si autorka dělá srandu. Asi si myslí, že použila doted málo nadpřirozena, tak přidává další a další. Kniha působí už neskutečně přehnaně, což mi strašně vadí a hodně u mě klesla, daleko víc než předchozí díly a to jsem myslela, že horší to snad být nemůže.

Caroline, která představuje ještěrku a leze po stěnách? Radši nekomentovat. Ani sourozenci Šiniči a Misao se mi nelíbí. Celá kniha je jedna velká blbost, která vůbec neměla vyjít. Pokud jste si oblíbili Stefana, bohužel Vás zklamu, v tomto díle se téměř neobjevuje.

h.belaiova
01.02.2020 5 z 5

Je to kniha u které mohu vypnout.

Denča23
20.02.2019 3 z 5

Chvílemi se mi kniha zdála zmatená. Také jsem měla, co dělat, abych to vůbec dočetla. V jednu chvíli jsem čtení už vzdala, ale za dva týdny jsem se k tomu vrátila a knihu dočetla a jsem za to nakonec ráda.

zuzana1995
29.06.2018 3 z 5

tento díl mi přišel o dost slabší než předcházející, uvidíme snad další budou čtivější :-)

Hoshi
03.03.2018 3 z 5

Vlastně už od Upířích deníků nečekám vůbec nic. Kdybych si stále nemyslela, že mě to ještě nějak nadchne, překvapí, tímto dílem bych asi skončila a dál už nečetla, protože mi to připadá stále dokola to samé - klid, hrozba, smrt, Damon, vše je relativně ok. Již jsem si tak nějak utvořila názor, jak bude celá tahle série zakončena, avšak i tak se pustím do dalších dílu.

kleo9554
23.08.2017 3 z 5

tak tady už jsem se začala příšerně nudit a nevím, jestli to dočtu...

petra3242
16.07.2017 2 z 5

Nebylo to až tak špatné čtení, jen mi opravdu už dost vadí časté překlepy (Matt x Mant; Tamara x Tamra). To, že Damon je natvrdlý blbec, co si nevidí na špičku vlastního nosu, a mluví o něm jako o Muttovi, to je spíš úsměvné. Příběh na mě pořád působí dost zmateně a natahovaně, jako když už autorka neví, co ještě vymyslet.

Věrulička
22.05.2017 5 z 5

V tomto díle byly občas takové dívné pasáže jako např. piercing, nebo to s tím vteřiňákem, fuj, ale jinak dobrý. Stefan tam nebyl, zato Damon tam byl hodně, což je super. Trochu mi vadila Elenina potřeba neustále někoho z nich fackovat, ale Elena je beztak divná. Taky jsem si udělala seznam všech italských nadávek napříč díly a teď se těším, až je budu používat na nic netušící lidi :)

evca7271
02.06.2016 2 z 5

pekne cteni ale serial lepsi

Mruskulka
06.04.2016 5 z 5

Zatím nejlepší díl ze série :-)

Roselunda 1928
13.08.2015 3 z 5

Tohle bylo ještě pitomější a absurdnější než moje příběhy. Jediná alespoň trochu normální postava je Matt. Ale svým způsobem je lepší než předchozí díly. Ale pořád je to brak. Už vím, jak moje díla budou lidi hodnotit, pokud to někdy vydám.

Always a reader
09.07.2015 5 z 5

Všechny díly Upířích deníků se mi líbí. A tento není vyjímkou ;)

Caroline8
17.04.2015 4 z 5

Tenhle díl jsem byla ráda že jsem dočetla a mohla pokračovat dalším.Přišel mi až moc nechutný.Ale byl napínaví... 4*

Nagadir
07.01.2015 1 z 5

Hrůza hrůzoucí. Zatím ten nejhorší díl v sérii. Postavy jsou ještě hloupější a otravnější než v předchozí knize, styl je navýsost nudný.
2/10

Katee
08.10.2014

Doteď jsem tuhle sérii četla ráda, ale tuto knížku jsem po pár desítkách stránek musela odložit. Byla tak přehnaná a nesmyslná, až to není možné. Jde vidět, že už autorka neví, co vymýšlet. Bylo by lepší, kdyby nepsala pokračování. Úplně jsem ztratila chuť tu edici číst, takže do dalšího dílu už se nepustím :)