Válečné jizvy

Válečné jizvy https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320140/mid_ultimatni-komiksovy-komplet-079-val-UDs-320140.jpg 4 37 10

Kdo je Marcus Johnson a proč po něm jdou ti nejnebezpečnější superpadouši světa? Bývalý Army Ranger, kterému jsou na stopě i S.H.I.E.L.D., Taskmaster, Captain America a Deadpool, se ocitá uprostřed spiknutí, jemuž přichází na kloub jenom pomalu a postupně – a za cenu hrozivých následků. Připravte se na odhalení jednoho z největších tajemství vesmíru Marvelu!... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Hachette

The Ultimate Graphic Novels Collection Battle Scars , 2015

ArkAngel
17.07.2022 2 z 5

Černošská verze Nicka Furyho se kvůli Samuelu L. Jacksonovi stala ikonou a už předtím měla svou premiéru v komiksové alternativní realitě Ultimate. Marvel se nakonec rozhodl, že tohoto Furyho bude mít i v hlavní řadě, tak klasickému Furymu vymysleli syna, kterého zplodil v Československu (juchů). V komiksové podobě se tu navíc objevuje také poprvé Phil Coulson, opět kvůli filmové popularitě. Z hlediska vyprávění ale nejde o nic převratného.

ludek.n
30.12.2021 4 z 5

Jmenuje se Marcus Johnson, je nadrotmistrem armády Spojených států a měl by bojovat ve válkách, ne proti superpadouchům jako jsou Taskmaster nebo Orion. Jenže tady se hraje o mnohem více, než jen o jeden (ne)obyčejný život. Pokud máte zájem o vysoce akční komiks, jste na správném místě. Pokud ale chcete příběh, sáhněte raději po jiném albu. Nemohu samozřejmě s čistým svědomím říct, že by Válečné jizvy neměly myšlenku nebo že by postrádaly souvislou a smysluplnou dějovou linii, jenže tady je v popředí zájmu zběsilé tempo, které člověka nenechá vydechnout a hrne se vpřed jako těžkotonážní buldozer s obrovskou radlicí. Taskmaster, captain America, S.H.I.E.L.D., Deadpool, Hadí bratrstvo a velké tajemství Nicka Furyho prostě nedají nikomu moc prostoru na přemýšlení nebo šťourání se v detailech. Šest sešitů nepřetržité bojové akce podle Christophera Yosta bravurně zhmotněné výtvarníkem Scotem Eatonem. Natlakováno je na maximum, airbagy jsou odpojeny, poutat se je zbytečné, protože tohle je jízda smrti.

Ivan Kučera
27.04.2020 3 z 5

Povedzme si na rovinu (a Marvel sa tým v podstate ani netají), že Válečné jizvy vznikli z jediného dôvodu: predstaviť čitateľom takého Nicka Furyho, akého poznali z filmových marveloviek, ktoré sa v tých časoch dostávali do módy. Kým dovtedy šlo o belocha, po filmoch si ho každý odmietal predstaviť inak, než s tvárou Samuela L. Jacksona. Komiksový Marvel preto prijal opatrenia, vďaka ktorým Furyho zaktualizoval na Jacksonovu podobu. A urobil tak rovnakou mierou nečakane, ako absolútne blbo. Čo sa mňa týka, viac ma prekvapil „vznik“ agenta Coulsona, ďalšieho dedičstva filmových marveloviek. Válečné jizvy sa našťastie na nič nehrajú. Divokým tempom splašeného mustanga utekajú naprieč nočným veľkomestom a akcia strieda akciu (a našinca poteší cameo Československa). Slávne postavy majú skôr cameá (vrátane istého magora s katanou), než aby šlo o plnohodnotnú súčasť deja. Ale to mi nevadilo. Oveľa viac mi prekážal slabý, mimoriadne nudný záporák. Taká fajn jednohubka, s ktorou nemám problém. Problém mám so sebavedomým vyhlásením Marca M. Luppiho, riaditeľa vydavateľstvá Panini, ktorému tradične patrí úvodné slovo. Podľa neho Válečné jizvy odhaľujú najväčšie tajomstvo marveláckeho vesmíru. To naozaj nie. Apropo, nie je to prvý raz, čo komiksy preberajú vzhľad filmovej (resp. televíznej) postavy. Stalo sa to už v 40. rokoch, keď tvorcovia komiksového Batmana začali kresliť Alfreda na základe vzhľadu jeho hereckého predstaviteľa Williama Austina.

milan1935
17.02.2018 3 z 5

V celku to ušlo. Kresba je dobrá, ale příběh mohl být víc propracovanej.

Lenka.Vílka
03.02.2017 5 z 5

Připojím se k menšině, protože mě se to vážně líbilo. Mě nevadí vytvoření postavy juniora, protože ta cesta byla nevyhnutelná a v tomhle příběhu přirozená. Ohýbání kvůli filmům? Bite me! Zajímalo by mě, co se stane, jestli (až) začne vycházet novej Shield s Coulsonem. To bude taky taková mela a nevole? Kapitán Amerika taky nebyl jenom jeden člověk. Jde o ten symbol. Tak holt je černej, aby to lidem bylo příjemnější. To je toho...

Pazďa
01.01.2017 2 z 5

Příběh Válečné Jizvy ze začátku vypadá dost zajímavě ale padá na čem stojí, na tom že nejde o nic jiného než snahu udělat z komiksového Nicka Furyho Samuela L. Jacksona což se mi vůbec nelíbilo a ještě větší výsměch byla kresba na konec posledního sešitu kde se vizáž hlavní postavy naprosto překroutila aby náš nový Nick vypal filmově. Kresba nezajímavá ale komiks je plný akce a poslouží jako rychlá oddechovka.

OldaB
22.12.2016 3 z 5

Těžký průměr, který slibuje zpočátku zajímavý příběh, aby později rychle vyšumí jako levné víno.

martinstefko
14.12.2016 3 z 5

Nemůžu si pomoct, ale komiks "Ultimátní komiksový komplet 79: Válečné jizvy" je taková ptákovina, až mě to bavilo. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/12/1328-ultimatni-komiksovy-komplet-79.html

Druss
15.11.2016 4 z 5

Tohle hodně vysvětluje! Paráda!

hroubek
13.11.2016 3 z 5

Tenhle komiks není špatný, jen mě vadí to co představuje. Je to taková obyčejná mainstreamová jednohubka, která se čte dobře a taky rychle. Ve výsledku nezanechá nic hlubšího, než jen, že vznikla proto, že ve filmovém a v Ultimate vesmíru je Nick Fury černoch. Tak museli přijít na způsob, jak se zbavit bílého Nicka a nahradit ho nový mladým černošským Nickem. A tohle mě mrzí, jelikož je to o tom, že se komiksy podřizují filmům a spoustu důležitých momentů smáznou, jen aby mohli jet dál. Je to škoda, ale bohužel to tak chodí. Válečné jizvy jsou fajn komiks, který baví a rychle uteče, ale ten přesah se mě osobně nelíbí.

Chris Yost
americká, 1973