Ulice Ankh-Morporku

Ulice Ankh-Morporku https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76996/ulice-ankh-morporku-76996.jpg 5 123 3

Plán města Ankh-Morporku z planety Zeměplocha, dějiště řady fantasy Terryho Pratchetta. ISBN 80-7197-063-6 (chybné)

Fantasy , Mapy a atlasy

Vydáno: , Talpress

The Streets of Ankh-Morpork , 1993

Hor89
29.03.2024 3 z 5

Mapa ulic Ankh-Morporku mě trochu zklamala, mapa samotná je podrobná a pěkně nakreslená. Ale na rozdíl od ostatních Zeměplošských map je doprovodný text na druhé straně jen popis jejího vzniku. Sice je v něm pár vtípků a zajímavostí, ale radši bych nějáký fiktivní Zeměplošský text à la Turistický průvodce po Lancre.

Eigis
30.08.2014 4 z 5

Tohle je skutečně jen mapa doplněná kratičkým povídáním o jejím vzniku, což je škoda, protože v ostatních zeměplošských mapách je doprovodného textu (který je na nich to nejlepší) daleko víc.
Jinak stejně jako u ostatních map, je tahle pro mě z hlediska četby klasických zeměplošských knih vcelku zbytečná. Je to něco na co jednou ze zvědavosti podívám a založím.

valda
11.05.2011 4 z 5

Docela dost podrobná mapa k Zeměplošskému Ankh-Morporku. Obsahuje krátký Pratchettův a Briggsův popis jejího vzniku. Protože je z roku 1993, tak obsahuje všechny místa po knihu Muži ve zbrani, kterou v té době Pratchett právě psal, navíc jsou vykresleny erby cechů a podrobnější mapka Neviditelné univerzity.
Knih o Zeměploše v té době nebylo vydáno zase tak mnoho, ale překvapilo mě, kolik už obsahují významných městských bodů. Sestavit takovou mapu, aby vše souhlasilo, jistě nebylo jednoduché, já ale preferuju Ankh-Morpork, který mám v hlavě, než abych se řídil mapou.

Autoři knihy

Terry Pratchett