Údolie divokých koní

Údolie divokých koní https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54383/mid_udolie-divokych-koni-65f99e620b061.png 4 21 1

Budoucí nejlepší kovboj své doby v určité oblasti Západu, Panhandle Smith,se narodil na poli. Jako hoch pomáhá na svět děvčátku, s nímž ho pak jeho otec a otec děvčete zaslíbí ... Jeho nepřítelem od klukovských let se stává Dick Hardman, s nímž kvůli plavovlasé Lucy Blakové svede nejednu rvačku, než odejde, aby se živil jako kovboj. Když se po letech vrací, nemaje o svých nejbližších žádné zprávy, zjistí, že Jard Hardman okradl jeho otce a Dick Hardman nutí Lucy ke sňatku. 77-015-71... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Šport

Valley of Wild Horses , 1947

Francoa
Francoa
19.11.2010 5 z 5

Knihu jsem četl poprvé slovensky v roce 1971,Údolie divokých koní.Příběh se mi líbil,ale neměl jsem ze čtení takový požitek.Po druhé jsem příběh četl v roce 1994(první překlad do češtiny) pod názvem Panhandle Smith.Je to příběh hocha od narození,až do
dospělosti,jak se vypracuje na kovboje a projde tvrdým životem honáka.Nakonec se mu podaří s pomocí přátel(tu část mám nejraději) chytit větší stádo divokých koní a konečně se může usadit v Arizoně a žít se svou láskou z dětských let.O 36 let později na stejné
téma,samozřejmě moderněji napsal Jack Schaefer výborný román Muž se srdcem kovboje - Monte Walsh.Vzhledem k těm 36 rokům je příběh kovboje Panhandle Smitha také
výborný.Western byl 3krát zfilmován:r.1926,st.Paramount,(Born to the West - Zrozen
pro západ),hl.r. Jack Holt a Margaret Morris;r.1927,st Paramount,(Open Range),hl r.Lane
Chandler a Betty Bronson a r.1938,st.Paramount,(Born to the West),hl.r.John Wayne a
Marsha Hunt,promítáno také pod názvem(Hell Town) Pekelné město.Příběh v U S A
poprvé vycházel na pokračování v časopise Country Gentleman v roce 1927(pod názvem
Open Range).V roce 2002 v USA vychází kniha Open Range bez úprav redaktorů nakl.
Harpers,tak jak jí Grey napsal.Od té doby vyšly již 4 vydání.Prý je Open Range lepší než
Üdolí divokých koní.

1997  79%Ztracená řeka
1992  87%Nevada
2000  85%Jezdci z purpurových stepí
1931  86%Prázdniny v pralese

Kniha Údolie divokých koní je v