U Veliké řeky

U Veliké řeky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40743/bmid_u-velike-reky-CS8-40743.jpg 4 239 10

Do povodí Vltavy - Veliké řeky v pražské kotlině je zasazen děj dobrodružného vyprávění, zpodobujícího v průběhu několika staletí dobu zhruba před pěti tisíci lety. Autor zde v sevřeně komponovaných kapitolách zachycuje osudy i primitivní život pravěkých kmenů, které svádějí boj s přírodou i vzájemně mezi sebou o výhodnější loviště a postupně se kultivují.... celý text

alekis
11.03.2023 5 z 5

Krása!
Dokonalým způsobem podané popisy krajiny, zajímavé a reálně působící příběhy... Krátký pobyt ve starých časech, kdy svět byl mnohem tišší a prázdnější než dnes...
Stálo za to na chvíli vstoupit do pravěku...

Ačkoliv autor psal pro mládež, není tu mnoho šťastných konců. Protože takový byl tehdy život, plný dramat a nebezpečenství. V jiné podobě je stejný i dnes. A děti to musí vědět, poznat a pochopit to, aby nebyly změkčilé a neschopné se poprat se vším, co je časem může potkat.
Dnes je trend odstranit z povědomí mnohé, co by prý mohlo rozrušit citlivé dětské, ale i dospělé dušičky... Myslím, že je to velice chybná, až nebezpečná cesta.
Divoký pravěk už byl. Tak uvidíme, co přinese tento náš pokroucený novověk.

vernem1850
14.01.2023 5 z 5

Další skvělé dobrodružství odehrávající se na přelomu doby kamenné a doby bronzové.

Kontryhelka
17.01.2022 5 z 5

Knihy E.Štorcha byly pro dětské čtenáře v době normalizace hodně populární. Pamatuji se na ně velmi dobře, jsou nostalgické. Popisují život pravěkých kmenů a opravdu vtáhne do děje. Krásná vzpomínková kniha, která potěší.

Pavelpi
18.10.2020 5 z 5

Kdysi jsem tuhle knihu četl jako kluk. Teď jsem se k ní zase dostal, protože školy jsou opět zavřené a tak mám vnučku u nás. Jeden z jejích úkolů byl přečíst nějakou dobrodružnou knihu z pravěku. Protože každý psal Lovce mamutů, tak jsme se dali do téhle knihy a chybu jsme neudělali. Moc se jí to líbilo a tak jsme to zapsali i do deníku a začneme číst Osadu Havranů, aby toho měla víc.

RyonMathrin
19.02.2018 4 z 5

Další z poutavých dobrodružných příběhů z doby kamenné od pana Štorcha. Nelíbila se mi tolik, jako Lovci mamutů, přesto stojí za to.

marcela6183
07.07.2015 3 z 5

Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Opravdu dlouho. Asi proto, že jsem čekala to, co je ve filmu. A ono to tam nebylo. Jenže to je můj problém. Vím ale přesně, co mi kniha dala: po jejím přečtení jsem poprvé a naposledy v životě chtěla na vodu. A tak jsem na ni jela. Potkala jsem komáry, leklé ryby, chemickou pěnu na hladině, vykácené stromy a mraky lidí. Idyla nebyla. Takže závidím těm, kteří tohle mohli napsat. Těžko by tohle šlo vymyslet dnes. Beru za tři - ať už jako vylíčení doby, nebo jako skvělou fantazii. Příběh mne ale příliš nebavil.

reader.007
02.05.2015 4 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, kde jsem už četla takové malebné popisy takřka rajské divoké přírody se kterou jsem se setkala v knize Vlčák Kazan od J. O. Curwooda. Tak teď si konečně vzpomínám. Tohle je od puberty po dlouhé době první "štorchovka" kterou jsem přečetla a působí na mne pořád stejně: Jako báječný příběh plný fantazie a dobrodružství, navíc naplněný nesmírnou láskou a obdivem k vlasti a ke krajině ve které vyrůstal autor i většina z nás.

matesatan
02.03.2014 4 z 5

dobrá knížka mám rád štorcha už sem jích přečetl 5 od něj a baví mě to chci si přečit všechny

puplik
24.09.2013 4 z 5

Klasika od Štorcha :) jeho knihy stojí za přečtení

sarekaslukova
11.12.2011 4 z 5

Tadle knížka mě zezačátku nebavilala, zdála se mi taková nezajímavá. Ale nakonec když jsem přečetla pár kapitol jsem se doni začetla a začala mě bavit.Zaručeně doporučuji přečíst!!

pravěk Zdeněk Burian, 1905-1981 zfilmováno

Eduard Štorch