Třináct relikvií

Třináct relikvií https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129493/bmid_trinact-relikvii-k9c-129493.jpg 3 156 39

Třináct prastarých relikvií, tajuplných, nesmírně mocných magických předmětů, které dokážou vykonat zázraky, ať už v dobrém, či ve zlém, bylo naposledy pohromadě za časů krále Artuše. Tehdy byly používány k vyhnání pokolení démonů z tohoto světa a k uzavření průchodu, který svět lidí a svět démonů spojuje. Boj s démony stál krále Artuše život. Čas statečných rytířů pominul a relikvie byly rozděleny mezi Strážce, potomky původních držitelů relikvií. Jejich rodiny střežily posvátné předměty přes dva tisíce let. Nyní však potomky těchto rodin kdosi začal bez milosti vraždit a snaží se relikvie opět shromáždit. Jedna ze Strážkyň před smrtí svěří tajemství Sarah, mladé bankovní úřednici, a pověří ji, aby zprávu předala Owenovi, který se má stát příštím Strážcem. Nepodaří-li se Sarah a Owenovi Strážce shromáždit a zachránit relikvie, nastane konec světa a démoni se vrátí na tento svět. Ten, kdo je držitelem relikvií, má tak ve svých rukou příští osud světa.... celý text

Romány , Thrillery , Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

The Thirteen Hallows , 2011

m2056
m2056
01.09.2023 3 z 5

Čte se kniha dobře nezklame ale není to nic zvláštního.

J.Clouseau
J.Clouseau
03.09.2022 5 z 5

Výborný thriller. Celkem mě překvapilo, jak moc se to liší stylem psaní od série o Nikolasi Flamelovi, jež je též dílem Michaela Scotta.

Alíček83
Alíček83
18.11.2020 4 z 5

pěkný thriller, detektivka. Četlo se to dobře. Vražd bylo brutálních a hodně. Relikvie nás dovedli až k Josefovi a Ježíšovi.

Verča23
Verča23
24.08.2020 4 z 5

Skvěle napsaná, jen občas jsem se ztrácela ve jménech - bylo jich moc hned za sebou.

sola_lupa
sola_lupa
05.10.2019 4 z 5

Oproti Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela, je to slabé. Na druhou stranu jsem ji přečetla velmi rychle a nebylo to velikostí písmen.
Je pravda, že v knize bylo záhad a souvislostí s historií a mýty na můj vkus poskrovnu, proto si mě kniha tímto plně nezískala. Ovšem vražd a akce je tu požehnaně, snad i proto se čte tak rychle a člověk od ní nemůže odtrhnout zrak, i když si jen tak lebedí na poličce - působí asi jako Dyrnwyn.
Přijde mi škoda, že se tato série zatím nedočkala a asi ani nedočká ani v angličtině slibovaných dvou pokračování, ale i jako samostatná kniha to není špatné, i když místy hodně drsné, proto pozor na to.
Není to propadák, na střední hodnocení je také příliš dobrá, proto bych jí udělila kolem 75 %.

Leena
Leena
08.08.2019 3 z 5

Četlo se mi to dobře, vcelku se mi to líbilo, i bych byla zvědavá na další pokračování. Téma zajímavé, i když trochu odfláknuté:-)

Lucijáš276
Lucijáš276
06.03.2019 3 z 5

Po pravdě vůbec nevím, co si mám o této knize myslet. Začátek super, ale postupem děje mě kniha začala nudit a celkově mi přišla v určitých pasážích zdlouhavá a nechutná.. Tam, kde bych čekala více rozepsání, tak nebylo a tam, kde by to rozepsání nebylo potřeba, tak zase bylo.. Knihu jsem sice dočetla, ale asi už bych si jí znovu určitě nepřečetla.. Knize dávám 2 hvězdy a tu 3. dávám kvůli obalu..

bononi
bononi
15.01.2019 3 z 5

Zajímavý námět. Některé pasáže mě nezaujaly, byly morbidní a svým způsobem úchylné...

Kalina
Kalina
24.05.2018 odpad!

Tak jako vidíme dnešní, převážně zahraniční, filmovou tvorbu, plnou příšer, krve a zvrhlého násilí, tak toto vše obsahuje tato kniha. Příběh dobrý, myšlenka dobrá, ale ...

tchiwawa
tchiwawa
18.05.2018 3 z 5

Pro mě těžce čtená knížka, trochu chaotická. Tam kde by to chtělo rozepsat to Hallows moc urychlil, naopak některé časti byly popsane až moc detailně. Přesto se mi vcelku libila..

AbigailM.M.
AbigailM.M.
25.01.2018 3 z 5

Námět není špatný, opravdu ne. Možná by to chtělo o něco lepší zpracování příběhu, ale jinak se mi kniha líbila. Ovšem znova bych si ji nepřečetla.

DuncanIdaho
DuncanIdaho
04.07.2017 4 z 5

Nápad není špatný, ale je tam zbytečná brutalita, zbytečně popsaná do detailu.

Asdis
Asdis
19.02.2017 3 z 5

Pro mě to byl špatný krok vedle.
Knihu jsem si koupila před lety z prostého důvodu. Pan M. Scott napsal mou velice oblíbenou knižní sérii Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela.
Kniha se mi četla bez potíží. Je dobře a srozumitelně psaná. Někdy se zdá být trochu chaotická.
První půlka knihy mi přišla docela nudná. Osamocená dívka, která na svých bedrech nese těžkou váhu, musí snášet špatnou rodinnou situaci, pronásledovaná. V první části knihy byly více méně jen krvavé scény.
Druhá půlka knihy byla o mnoho lepší, už jsme se konečně dostávali hlouběji do problematiky celého příběhu. Konec byl předvídatelný, to ovšem vůbec nevadilo.
Řekla bych, že je to kniha určena pro starší (15+)
Kniha mě v mnohém zklamala, ale také překvapila.
Jsem ráda, že jsem ji dočetla do konce, ale nejspíš se k ní nebudu vracet, ale stane se součástí mé sbírky v knihovničce.
Dávám 3 z 5.

SBH
SBH
17.10.2016 odpad!

Potoky krve a záplavou krutých mučících technik jsem se prokousala na padesátou stránku. Ale jelikož SM techniky nejsou mé oblíbené a nic jiného se kolem nedělo, knihu jsem odložila a za sebe hodnotím jako jednoznačný odpad. Škoda papíru.

Canney
Canney
18.04.2016 1 z 5

Asi bych si měla zatleskat, že jsem tuhle knížku vůbec dočetla. Tak za prvé, já jsem si myslela, že se jedná o YA a tohle rozhodně nebude YA! A za druhé, o tolika vraždách, mučení a mrtvol jsem ještě nečetla a teď mě mrzí, že to tak nezůstalo. Nikdy víc!

Anasa
Anasa
17.04.2016 1 z 5

Přečetla jsem sérii o Nicolasi Flamelovi, proto mě jméno Michaela Scotta přilákalo i k Třinácti relikviím. Začátek mne docela zaujal, sliboval tajemství i napětí. Velmi brzy se však obojí vytratilo. Zbyly jen otázky: Kdo zemře další? Jak hroznou smrtí? Kolik při tom ztratí krve? Příběh už nesliboval vůbec nic jiného. Děj? Ne, jedině smrt. Prostě tahle kniha nestojí za to, abyste ji otevřeli.

pejty
pejty
13.01.2016 1 z 5

Příběh v této knize byl velmi dobře vymyšlený, ale bohužel ho autoři nedokázali prodat. Nedokázali totiž k jejich příběhu přiřadit alespoň nějaké zajímavé postavy, které by ho pozvedli a udělali ho čitelným. Postavám totiž chyběl jakýkoli charakter a působili na mě velmi nudným a nezajímavým dojmem. Příběh může být sebelepší, ale když se nemůže opřít o postavy, tak pak jen vyšumí do prázdna a zapomnění. Pro mě tato kniha byla velkým zklamáním a pochybuji, že se ještě někdy podívám na její stránky.

martina8176
martina8176
30.09.2015 2 z 5

Dvě hvězdičky dávám pouze za obálku. Těšila jsem se na tuhle knihu, ale lituji, že jsem si ji prostě nevypůjčila v knihovně. Zbytečně utracené peníze. Kniha mě nenadchla, nudila a přišla mi neskutečně naivní a prostě "blbá". Michaela Scotta jsem měla ráda. Líbily se mi první dva díly Nicolase Flamela (zbytek už mě nebavil), ale tohle je prostě moc. Už se k ní nikdy nevrátím a já doufám, že se mi ji podaří prodat.

Taťka Hraboš
Taťka Hraboš
10.03.2015 3 z 5

Jeden z mála případů, kdy jsem se nechal nalákat obálkou a reklamou internetových knihkupců a pak koupě knihy litoval. Nápad není špatný, ale autorům by neškodilo pochopit, že náznaky jsou mnohdy lepší než doslovnost a naturalistický popis.

Klarv
Klarv
10.01.2015 3 z 5

Mučení, zabíjení, zabíjení a zabíjení. Spousta krve, zvratků, vnitřností a já nevím čeho všeho. Nechybí ani pachy moči, výkalů, hnijících těl a podobné zvrácenosti. Sem tam nějaká uťatá hlava, prostě "běžná" fantasy. Kdybych to mohla přirovnat k filmu, tak je hodně podobné Saw, nebo filmy se Stevenem Segalem. Prostě stříkance krve a jedna mrtvola za druhou. Přesně ten typ, kdy protáčím panenky a jdu od televize a nechávám přítele, ať se hezky baví a jdu si číst. No prostě, asi nic pro mě.

Druhá polovina (spíše ke konci knihy) už byla lepší. Konečně trochu více vystupují relikvie. A hlavně také přichází vysvětlení, proč jsou relikvie tak důležité pro hlavního záporáka. Mimo to se objeví i pár démonů, jupí, konečně něco z té fantastiky. No prostě mi to celé přišlo, jako nějaký krvák o mafiánech, kteří si libují v bolesti svých obětí, sem tam se mihne nějaká relikvie a to je vše.