Tři muži ve sněhu

Tři muži ve sněhu https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17605/tri-muzi-ve-snehu-l7q-17605.png 5 18 3

Humoristický román Tři muži ve sněhu se odehrává částečně v Berlíně a částečně v Bruckbeurenu v Alpách pravděpodobně ve třicátých letech 20. století. Ústřední postavou je dobrosrdečný milionář Tobler. Tajný rada Tobler bydlí se svou dcerou Hildou (Hildegard) ve vile v Grunewaldu v Berlíně. Kromě nich v obrovské vile bydlí ještě hospodyně paní Kunkelová, sluha Johan a nová služebná Isolda. Celá humorná příhoda vlastně začala tím, že pan rada přikázal "své továrně" na cídící prostředky, aby vypsala soutěž, a sám se zároveň přihlásil pod falešným jménem Eduard Schulze. Za několik měsíců již byla zveřejněna jména výherců. První cenu získal doktor Fritz Hagedorn z Charlottenburgu a druhou cenu pan Schulze. První a druhá cena byl dvoutýdenní zájezd do Alp s ubytováním v Grandhotelu Bruckbeuren. Autorisované vydání.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Alois Srdce

Drei Männer im Schnee , 1934

Pentlička
27.03.2021 5 z 5

To bylo tak překrásné čtení, lehké, plné humoru. V této době úplné pohlazení na duši.

Aprilek
20.02.2021 5 z 5

Zajímavá kniha, kterou jsem přečetla ve zjednodušené verzi v němčině, takže překlad ani původní jazyk nemůžu hodnotit.

kamibe
25.11.2018 5 z 5

Tohle autorovo dílko jsem četla v knize Příběhy z dětství a dospělosti, kde je shromážděno několik dalších próz. Pobavila jsem se. Pohádka pro dospělé se autorovi povedla, mnohokrát jsem se zasmála a téměř po celou dobu se usmívala. Vtipný tajný rada Tobler dokázal vybruslit s nadhledem a mnohdy až nečekaným vtipem z každé situace a pokaždé si ji užít a ještě z ní vytěžit.