The Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde / Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda

Zjednodušená verze pro studenty angličtiny. Zrcadlový text - jedna strana anglicky, druhá česky. Pro mírně pokročilé. Pod každou stránkou je vysvětlení některého gramatického jevu, který se v textu vyskytl.

http://www.databazeknih.cz/images_books/86_/86549/the-strange-case-of-dr-jekyll-and-mr-hyde-86549.jpg 496

The Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Computer Press (CPress)

Vesmich

Příběh pana Jekylla mi často rezonuje v hlavě v podobě písničky Luboše Pospíšila, jinak už jsem mimo věkovou skupinu, pro kterou je určen. Čekala mě hodně ranní cesta do Brna, což je podobně dramatický a zoufalý příběh, tak jsem si knihu stáhla v audioverzi, abych si ten zážitek dynamizovala, anebo se uklidnila, že může být hůř. Vyšlo to asi tak nastejno. Čtené je to dramaticky, provedení vhodné pro nedělní poobědí. Když šepotavý hlas pronesl poprvé před Milevskem JEKYLL A HYDE hahahaha, docela to mrazilo, u Pelhřimova už jsem doufala, že tam tato dramatická vložka nebude moc často a u Jihlavy už mi to lezlo na nervy. V koloně u Medlánek jsem chtěla šepotala udeřit. Asi se ve mně probouzel můj temný bratr Hyde. No, zase jsem si připomněla, že když se smíchá dobro a zlo, není na tom nic divného, jakmile se to od sebe oddělí, koncentrace je příliš vysoká a proto životu nebezpečná. Toho i toho.

VercaV
17.10.2016

Nee, fakt ne. Jednak mi trvalo chvíli pochopit děj a postavy, děj nudný a nezáživný.

Cofin
13.08.2016

Kniha o džentlmenech, staré dobré morálce a mistrně popsaném odličtění. Mnohem hlubší, než se na první pohled zdá. Stará škola, ještě než svět napadl virus existenciální a absurdní literatury.

Jahoda197
13.08.2016

O Jekyllu a Hydovi jsem věděla delší dobu, ale až teď jsem se rozhodla si přečíst, jak to vlastně bylo. Bohužel příběh pro mě byl velkým zklamáním. Námět byl super, ale jinak to bylo celé dost zdlouhavé a nudné.

stastnyandel
14.07.2016

Není nad starou dobrou klasiku.

Nikolča
24.08.2015

Tato kniha mě velice překvapila. Přečetla jsem ji jedním dechem. Má to tajemství, které od začátku chcete rozluštit. Moc pěkné a čtivé.

niika
16.01.2015

Bohužel jsem se nedostala přes první stranu. Tu to knihu hodnotím z hlediska účelu, tj. zlepšit si porozumění angličtině, jako velmi slabou. Nedopovídá středně pokročilému čtenáři, ale spíše velmi zdatnému čtenáři. Knihy v angličtině čtu pravidelně, a proto vím, že zvolený jazyk byl příliš náročný pro uvedenou úroveň. Co se týká příběhu, ten je možno užít si stejně kvalitně jak v angličtině, tak v češtině.
Reedit 2016: Knihu jsem nakonec přečetla v AJ v redukovaném vydání převyprávěném Johnem Escottem, level 3 - snadná angličtina. Ten klasický příběh je moc fajn a stále dokáže vtáhnout do děje.
Příběh hodnotím velmi kladně, ale hodně záleží na vydání.

Lenna75
07.03.2014

Záhadný příběh o rozdvojené osobnosti, které si jsou pravým opakem. To, co by jeden neudělal, udělá druhý. Moc dlouho jsem si knihu chtěla přečíst, ale nikde nebyla.
Ale čekání se vyplatilo. Kniha je napsaná velice zajímavě a dobře se čte. DOPORUČUJI!

Pawlisman
01.02.2014

Spíše dětský příběh, nevím, zda-li to je tím, že člověk má jisté informace a tuší, v čem bude vězet pointa, nebo je to skutečně tak jasné, jak se od začátku zdá, ale z této detektivky je vše jasné již na začátku a tedy jsem spíše chtěl mít příběh již přečtený a za sebou. Samozřejmě nápad a vypravěčské kvality tam jsou. 7/10

Dandulka
14.04.2012

Klasika o muži, který hledal své místo.....Moc pěkná knížka