Temná Raven

Temná Raven https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243403/bmid_temna-raven-243403.jpg 4 368 80

Florentská trilogie série

První díl plánované trilogie od autora bestsellerové série Gabrielova trilogie. Raven Woodová restauruje ve florentské galerii Uffizi renesanční umělecká díla. Její život navždy změní jedna nevinná cesta z večírku. Když se stane svědkem nesmyslného útoku na bezdomovce, útočníci se posléze obrátí i na ni a zatáhnou ji do úzké uličky. Raven už je napůl v bezvědomí, když útočníky vyruší kakofonie vrčení, po které následuje křik jich samotných. Raven naštěstí upadá do milosrdné temnoty, ale až poté, co zběžně zahlédne stín postavy, která jí šeptá: Cassita vulneratus. Když se Raven probere z bezvědomí, je nenávratně poznamenaná. Vrátí se do galerie Uffizi, ale nikdo ji nepoznává a co je ještě znepokojivější, zjišťuje, že v práci nebyla celý týden. Během jejího zmizení, které si sama nedokáže vysvětlit, došlo v galerii Uffizi k loupeži – zmizely Botticelliho ilustrace nevyčíslitelné hodnoty. Bezradná policie Raven označí za hlavní podezřelou a ta se zoufale snaží očistit své jméno. Vyhledá jednoho z nejbohatších obyvatel Florencie a těžko polapitelného muže, aby se pokusila odhalit pravdu o svém zmizení. Jejich setkání zavede Raven do temného podsvětí, jehož obyvatelé si střeží svá tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Raven , 2015

Janulkaxxx
12.10.2023 4 z 5

Byla jsem mile překvapena. Kniha se dobře četla a nic jí nechybělo.

ardeas
13.11.2022 2 z 5

(SPOILER) Budem krutá, ale slabô. Tiež sa pýtam, čím ma kniha tak vysoké hodnotenie, kedze v komentároch až tak nadšene ostatní nezneju?
Mam rada nové verzie starších nametov, čiže tu to máme vo forme vampirizmu. Samotný svet "podsvetia" je nádejný ale tá kniha je tak dlhá a nudna, ze nejako sa mi nechce do zvyšných 2 a odrádza ma od toho poznať "nový svet".
Na zaciatku ma iritoval fakt, že ju "vyliečil", chvála Bohu ze len dočasne... ale keby jej preliecil aj hlavu ku koncu :DD od polovice to bolo smutné.. prišlo mi, že tu autorka uz nevedela co dalej. Na jednej strane mame tirady a vela opisu, a potom hop hop rýchle preklenutie času, takze dej pôsobí kostrbato. Záver ako vždy, sex vyriesi a specati všetko.

kalinka99
06.08.2022 3 z 5

No, nevím. Moc stránek, ale skoro o ničem. Dávám tomu šanci pouze skrz Gabrielovi a zápletce ukradených obrazů.

Mandy412
05.08.2022 3 z 5

Trochu jiný pohled na úpíry žijící v "dnešní" době. K Raven jsem se dostala díky Gabrielově sérii, kterou jsem četla před lety. Líbilo se mi zasazení děje do Florencie. Kniha mohla mít asi větší spád a více akce, téměř 500 stran asi nebylo potřeba a jak se oba snažili sobě navzájem pořád porozumět mohlo být taky kratší. Kniha nebyla špatná, ale překvapivě např. Stmívání mě bavilo určitě víc.

Monika1717
24.07.2022

Bohužel nedočteno. Historický román z Florencie, byla jsem tam na dovolené, moc jsem se na knihu těšila. Kniha pro mě byla velkým zklamáním. Zpočátku to ještě šlo,ale pak se to táhlo a táhlo. Hvězdičky nedávám, nechci hodnotit něco, co jsem nedočetla. Prostě není to můj šálek čaje. Ale svoje čtenáře si určitě najde.

knihomolka_eli
26.05.2022 4 z 5

Raven pracuje v galérii Uffizi ako reštaurátorka. Jedného večera sa vracia z večierku, keď sa stane svedkom napadnutia bezdomovca, ktorého pozná. Zastane sa ho a pozornosť útočníkov sa obráti na ňu. Raven sa preberie doma, celá je zmenená (ani kolegovia nechápu jej zázračnej premene a nespoznávajú ju) a nič, čo sa stalo po večierku si nepamätá. Okrem toho zistí aj to, že v práci nebola týždeň a to rovno v čase, keď niekto z galérie ukradol Botticelliho maľby. V očiach polície je teda hlavnou podozrivou. V jej byte sa objaví úplne cudzí muž, ktorý ju varuje pred nebezpečebstvom a žiada ju, aby opustila mesto. A hoci ju varuje niekoľkokrát, Raven ho nepočúva.
Tajomný cudzinec však vie, čo sa s Raven dialo ten týždeň, na ktorý si nepamätá a ako sa spoznávajú, odhaľujú si navzájom svoje tajomstvá. Raven sa ocitá v svete, o ktorom nemala ani poňatia a k tomu všetkému to medzi ňou a Princom iskrí. On má záujem o milenecký vzťah, ona o lásku, je ale niekto ako Princ vôbec schopný ľúbiť? A pominie nebezpečenstvo, ktoré sa rozlieha po Florencii?

Knižka sa mi páčila, úprimne ma prekvapila, nešla som do nej s vysokými očakávaniami. Začiatok sa pomalšie rozbiehal, ale potom už dej naberal správne tempo. A po prečítaní knižky viem skonštatovať aj fakt, že som ešte nečitala erotickejšiu fantasy.
Čo sa týka hlavných postáv, postava Princa bola tajomná, zvláštna a zmyselná. Postupne sa dozvedáme o jeho postavení, minulosti a o tom, prečo sú jeho pohnútky také, aké sú. Raven je postava, ktorá je prešpikovaná dobrom (čo niekomu môže dokonca aj vadiť). Je postihnutá, ale so svojím postihnutím je zmierená a je úžasné ako sa naň pozerá. Hoci pri tých bolestiach,by som asi prijala všetky možné spôsoby vyliečenia. Páčili sa mi aj vedľajšie postavy - Ravenin kolega, suseda, členovia Koncilu, atď. Dej bol napínavý a záver skončil tak,že má človek chuť hneď siahnuť po ďalšej knižke.
Gabrielovo Inferno som nečítala,ale hneď po prečítaní tejto knižky som si celú sériu zohnala a mám v pláne si ju tento rok určite prečítať.

dooky
31.01.2022 5 z 5

První třetina mě příliš nebrala. Ke knize jsem se vlastně dostala přes gabrielovu trilogii. Příběh ale nabral spád a dokonale mě pohltil. O upírech apod.nečtu, ale asi budu muset začít, bylo to super. Jsem zvědavá na pokračování.

petulik330
27.12.2021

Mám ráda knihy o upírech a ani tato není výjimkou. Přesto mě příjemně překvapila.
Kniha se odehrává v příjemném italském prostředí, postavy jsou zajímavé s komplikovanou minulostí.
Další plus na této knize vidím v tom, že se připojuje s Gabrielem Emersonem.

suiteki
30.08.2021

Knížky neodkladám, ale tohle jsem prostě nedala. Už ten začátek... No to nešlo. Kýč jak bič.
A celkově mi styl psaní přišel takový "chudý".
Hodnotit nebudu, třeba by mě kniha za půlkou překvapila, ale nemám chuť do dalších stránek.

nikca3976
25.08.2021 5 z 5

Nemám ráda knihy o upírech ...na filmy se podívám to jo ale knihy mě nikdy nenadchly a po několika stranách jsem to vždycky vzdala
ALE
Po přečtení Gabrielova slibu jsem se přemluvila a sehnala jsem si kompletní Florentskou sérii..
Po přečtení pár stran Temné Raven jsem chytla slinu a už mě od ní nemohl nikdo odtrhnout ️ Naprosto skvělá kniha,naprosto skvělý autor,konečně hrdinka která není extra sexy ale má pár kil navíc (děkuji za nás boubelky ️)..příběh se samozřejmě odehrává v Itálii kterou miluji,tím jsem si knihu užila ještě víc..navíc se tam objevují Gabriel a Julia Emersnovi...z toho jsem měla Vánoce Kniha je plná napětí, tajemství, naděje a trocha té erotiky tam nechyběla...postavy za mě super jenom mi přijde že je Raven až přehnaně ochranitelská ale to je věc názoru...samozřejmě Wiliam tajnůstkářský sexy upír
Sylvain umí
Celkem dost mě štve že nemůžu nikde sehnat celou sérii,protože bych ji velmi ráda uvítala ve své knihovně ️

Aherlow
12.02.2021 5 z 5

přečeteno ihned po vydání... a vždy jsem vydanou knihu hned kopila, četla a nadávala co jim tak dlouho trvá na vydání dalšího dílu.... propletení s "nadpřirozenem" je skvělý.. dokonce bych i řekla že se mi to četlo líp než "jen" Gabriel :)

renefer
04.01.2021 3 z 5

Potřebuji asi reálný příběh. Love story, kde se pohledný upír zamiluje do postižené dívky, kterou nechce znásilnit ani banda opilců, protože je moc škaredá a která odmítne zbavit se svého postižení. A jedinou její devízou je vůně krve.

annes
06.08.2020 3 z 5

Noooo....jakože chtěla jsem si přečíst něco upírského a zároveň mám ráda historii. Itálii teda moc nemusím, ALE bylo to vážně zajímavé. Navíc jsem kdysi dávno chtěla jít na restaurátorskou školu a přesně to, co dělá Raven by mě bavilo. Ovšem můj malovací skill není nic moc :-D takže bych asi stejně nedostudovala,..
Nicméně co se knihy týče - Raven se mi velice zamlouvá - čistý charakter! A hlavně není to žádná hubeňourka, takže za mě SUPER :-) Ostatní jsem brala trochu jako vedlejší a četlo se mi to docela dobře. Pokračování ale musí počkat, na stole už mám hromádku ;-))
ČV 18 - zmíněna kniha Lev, čarodějnice a skříň ;-)

suzanne1997
03.08.2020 4 z 5

První díl série je doslova jedinečný. Čtenář se setkává s naprosto odlišným pohledem na Florencii než jaký mu byl představen v Gabrielově sérii. Obsahuje spoustu tajemství a napětí, dokáže zcela pohltit a nechává čtenáře na pochybách. V jeho závěru je čtenář už tak napjatý, že musí sáhnout po pokračování. Za mě je příběh skvělý, ale pravdou zůstává, že původní série si mé srdce získala o poznání víc.

michaella03
22.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Tak přesně tyhle knížky zbožňuju - napětí a tajemno, romantika a historie (a upíři, samozřejmě :D). Tady jsem se toho všeho dočkala vrchovatě.
Raven mi byla sympatická (nejen svým vzezřením) a William je ten chlápek, kterého prostě chcete mít po svém boku :D.
Před Florentskou trilogií jsem četla Gabrielovu sérii - nijak to nesrovnávám, beru to spíš jako pokračování, "jen" se změnila ústřední dvojice. Naopak, mé srdce zaplesalo, když jsem zjistila, že tam vidíme pokračování příběhu profesora Emersona a Julie, i když vlastně jen okrajově.
Zkrátka, nečekala jsem to a jsem fakt nadšená. Jedeme dál!

hellena1523
30.12.2019 3 z 5

Musím uznat, že jsem byla velmi mile překvapená! Upíří fantasy pro ženy s prvky erotiky zní jako naprosto šílená kombinace, ale kupodivu to nebylo zdaleka tak hloupé, jak jsem očekávala. Překvapením bylo i to, jak citlivě dokázal muž popsat některé momenty nebo pocity hlavní hrdinky, to se povedlo.
Postavy byly poněkud šablonovité, ale je pravda, že se mi líbilo, že hlavní postava nebyla úplně stejná jako většina ostatních v tomto žánru (ať už jde o upířiny nebo erotické romány, ty holky často bývají na jedno brdo) a jako u jediné jsem tam cítila nějaký vývoj.
Je potřeba říct, že první polovina knihy je výrazně lepší, než druhá. První polovina byla svižná, pěkně šlapala, stránky mi jen lítaly pod rukama, druhá polovina nasazené tempo neudržela a už spíš tak nějak dobíhala. Ne, že by nebyla čtivá, ale zkrátka bylo cítit, že to tempo již není takové.
Knihu hodnotím jako příjemné překvapení, průměrnou odpočinkovou četbu.

TerezaMondeková
21.10.2019 3 z 5

Tento autor umí vymyslet zajímavé téma na příběh, který lidi zaujme. Studentka a profesor, upír a člověk, ale pokaždé, když si jeho knihu přečtu, tak jsem trochu zklamaná. Jeho knihy jsou prostě zbytečně dlouhé. Taky se mi nelíbilo, jak jsou na konci vynechané z scény ze série Hříšné odstíny vášně. To jsem opravdu nepochopila a nechápu, proč to tam autor dal, protože příběh Gabriela a Julie jsme si už přečetli a víme, jak to s nimi dopadlo, tak proč je autor plete do další knihy... zbytečný, nepochopila jsem to.
Nechybělo překvapení, napětí a taková maličký zvrat. Nechybí tam ani láska a nádherný upíří svět. Moc se mi líbilo, že Raven nebyla žádná sexy kost, byla to obyčejná ženská trochu při těle. Líbí se mi, jak dokáže autor popisovat prostředí, ať už Itálii, Florencii... Taky se mi moc líbí, že do svých knih přidává umění.

pegasek
01.09.2019 5 z 5

Kniha byla naprosto skvělá, řekla bych že i lepší než Gabrielova trilogie, obsahuje všechno -dobrodružství, touhu, naději, zklamání, očekávání a lasku

Pavla79
19.07.2019 3 z 5

Ach, ta láska nebeská..., nebo pekelná..? Je to upíří pohádka, ale pěkná. Hlavní hrdinové nejsou žádní, puberťáci, což vítám, a obzvlášť, že Raven není Miss Amerika, i když také chce mír celému světu. ;) V ději se mi líbí čerpání z historie, i umístění do krásné Florencie. Není to žádné těžké čtení, ale příjemná oddechovka s prvky romantiky. Opravdu je spisovatel muž? Jsem zvědavá, jak se děj vyvine, kdo je zrádcem, zdali dorazí černokabátníci, Říman, ten kněz mi tam nějak nesedí..., a samozřejmě, jak to dopadne..., klasicky "spolu a navěky", nebo...? Jde se na druhý díl.

malazluta
13.06.2019 3 z 5

Z dobrého nápadu se vyklubala upíří pohádka. U tohoto autora oceňuju jeho schopnost začlenit do příběhu historii a reálie mé milované Itálie.

upíři tajemno Florencie Itálie romantika

Sylvain Reynard