Temná Raven

První díl plánované trilogie od autora bestsellerové série Gabrielova trilogie. Raven Woodová restauruje ve florentské galerii Uffizi renesanční umělecká díla. Její život navždy změní jedna nevinná cesta z večírku. Když se stane svědkem nesmyslného útoku na bezdomovce, útočníci se posléze obrátí i na ni a zatáhnou ji do úzké uličky. Raven už je napůl v bezvědomí, když útočníky vyruší kakofonie vrčení, po které následuje křik jich samotných. Raven naštěstí upadá do milosrdné temnoty, ale až poté, co zběžně zahlédne stín postavy, která jí šeptá: Cassita vulneratus.
Když se Raven probere z bezvědomí, je nenávratně poznamenaná. Vrátí se do galerie Uffizi, ale nikdo ji nepoznává a co je ještě znepokojivější, zjišťuje, že v práci nebyla celý týden. Během jejího zmizení, které si sama nedokáže vysvětlit, došlo v galerii Uffizi k loupeži – zmizely Botticelliho ilustrace nevyčíslitelné hodnoty. Bezradná policie Raven označí za hlavní podezřelou a ta se zoufale snaží očistit své jméno. Vyhledá jednoho z nejbohatších obyvatel Florencie a těžko polapitelného muže, aby se pokusila odhalit pravdu o svém zmizení. Jejich setkání zavede Raven do temného podsvětí, jehož obyvatelé si střeží svá tajemství… méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/24_/243403/temna-raven-243403.jpg 4.1157

Florentská trilogie (1.)

The Raven (2015)

Vydáno:, XYZ

Amica

Prvních sto stránek: Ty číčo! Nedokonalá hlavní hrdinka! Dokonalý upír! Oni se muckaj! Nějaké chytré literální vsuvky! Námluvy dlouhé jako Brno!
Zbytek knížky: Zase říká, že je nedokonalá? Ještě to pořád neudělali? Aha už jo. Hm, jak "legendární". Né zas tak chytré literální vsuvky.

Po dočtení knížky jsem se cítila lehce narušená. Může být knížka zároveň chytrá i blbá? Ano může! Kniha měla vcelku zajímavý děj. Sice špatně napsaný, ale pořád tam byl. Obě hlavní postavy mi byly sympatické až na pár přehnaných ukázek Ravenina ochranitelského pudu. Občas jsem si pomyslela: Vždyť William není zas tak silný a děsivý! Jak se tato postava mohla stát florentským princem?
No...knihu jsem nevyhodila jen kvůli prvním kapitolám a pár scénám. Kniha je ideální na letní bezmyšlenkové čtení a možná by se také šikla na zapálení táboráku, ale to je jenom můj tip ;-)

Nita17

Začátek příběhu není špatný, sympatický je výběr hlavní hrdinky, kdy je opravdu důležitější krása uvnitř. Děj zatím nic moc, snad se to v dalších dílech rozjede. Upřímně mě spojení s Gabrielovou trilogii rušilo ( vyplynutí z ní ano, ovšem už bez postav), to měl autor raději nechat spát a více se věnovat potenciálu temata.

Majdule

Velmi se mi tato kniha líbila obsahem, méně již stylem psaní. Velmi osvěžujícím prvkem je baculka v hlavní roli romantické hrdinky, tím spíš, že ji za neodolatelnou považuje "dokonalý muž". Líbí se mi vnitřní soudržnost hrdinky, její síla, která dlí v tom, že si uvědomuje, přes všechny pochybnosti, svoji hodnotu. Protože právě to, že si uvědomuje, že si jako jedinečná bytost zasluhuje to nejlepší, změní její osud.
A líbí se mi i vývoj, jimiž prochází Princ. To všechno zachraňuje i fakt, že kromě Prince a Raven příběhu chybí děj. Těším se na pokračování.

sarahmoon

Fakt netuším jak jsem se ke knize dostala, ale jsem upřímně ráda.
Vůbec jsem netušila, že existuje i nějaká Gabrielova trilogie (kterou si asi brzo taktéž přečtu), jelikož se mi velmi líbí autorům svět. Je vykreslen do naprostých detailů a pro mě tedy velmi skutečný. Velmi zajímavě byla popsána hlavní hrdinka, přes prvotní hrůzný popis se čtenář pročte až ke zkutečně krásné bytosti. ;o)

paprika75

Upírské téma ani navázání na Gabriela mi nevadí, ale čekala jsem trochu víc. I když vlastně asi ne, protože jsem podobné očekávání a pak mírné "nenadšení" měla i u Gabriela. Četlo se to dobře a hlavní hrdinka konečně nebyla drobná štíhlá křehule. Takže 4* ... Jsem zvědavá kam se to vyvine.

Kris@
04. únoraodpad!

Tato kniha se mi těžko hodnotí. Rozpoznala jsem v ní totiž povědomý styl psaní, a to ten můj z doby, kdy mi bylo 14 let. Ze začátku se mi ten styl líbil, nicméně po pár kapitolách jsem si uvědomila, jak moc špatný a amatérský vlastně je. (Což mi okamžitě rozbilo iluzi o mém mladickém tvůrčím talentu - takhle psát knihu opravdu nejde). Čili toto hodnocení nepatří pouze k této knize, nicméně i k mé starší tvorbě... Stylu by se dalo vytknout mnoho, ale je mi poněkud trapné tu rozmazávat chyby, které jsem dělala taky. Nechám to na jiných.

A teď zpět ke knize. Velkým překvapením je, že tuhle zrůdnost napsal muž. Postavy se absolutně neřídily logikou, jejich chování bylo směšné, nemotivované a podivně sešroubované. Velmi mi vadily změny vzhledu hrdinky - nejdřív ji popisuje jako šeredu, potom je z ní top modelka a nakonec (kdy už má být zase v normálu) je z ní přeci jen sexy žena. Ačkoliv se autor snažil, rozhodně mi Raven nepřipadala chytrá. Její dobrosrdečnost byla zcela násilná a rozčilující.

Špatně provedené postavy, zbytečný děj, začátečnický styl psaní, chyby v textu (ačkoli tohle nepadá na hlavu autora). Nelogické, trapné, naivní. ---- Odpad.
Další knihy si už od Reynarda nepřečtu.

Adush09
08.11.2016

Prince jsem nečetla což jsem asi měla až v knížce jsem se dozvěděla, že to je takový přestup mezi Gabrielovou trilogií a touto knížkou. Bohužel po pár stránkách jsem ji odložila a vracím do knihovny...vůbec mě nechytla.

sylva8672
17.10.2016

Na této knize mě jako první velice překvapila hlavní hrdinka. Konečně to nebyla slečna s mírami 90/60/90 :-)
Ale kniha byla podle mě úplně zbytečně dlouhá a místy mě děj moc nebavil, protože se tam toho moc nedělo. Raven mě už kolikrát svou odmítavostí vůči Williamovi lezla pěkné na nervy. A když už jeho vábení konečně podlehla a děj mě začal opravdu bavit, kniha byla téměř u konce :-/ i když z tohoto hodnocení asi vypadá, že byla kniha špatná, tak tomu tak není. Nemůžu říct, že mě nebavila, to rozhodně ne. Ale kdyby byla knížka ušetřená o některé kapitoly, byla by mnohem lepší.
Teď upřímně trochu váhám, zda se pouštět do dalšího dílu, ale asi ho stejně nakonec zkusím :-)

kubla111
02.10.2016odpad!

Nejdříve jsem chtěl hodnotit jako žena, pro kterou je kniha určena. Ale knihu jsem dočetl a to jsem možná neměl. Měl jsem ji zahodit a doufat, že zůstane zajímavá jako prvních cca 100stran. Pak už to bylo neskutečně dlouhé, nudné, určené pro frustrovane zatrpkle ženy, které se musí starat o pět děti, místo,aby po nich toužil nejlepší upír všech dob. Podotykam,že jsem četl i 50 odstínů šedi. Tady jsem knihu odlozil po 60stranach. Tak proto jsem dal teto knize aspoň 1hvezdu. A v krátkosti. Zmrzačená žena odmítá neskutecneho milence, ta zena je hodnejsi než matka Tereza, chytřejší než Wikipedie, hnusna jak Quasimodo a presto odmítá bohatého upíra,který díky ni získává soucit, lásku atd. Lidi, toto není normální, ale ani románové. To je strašné. A rozhodne me otevřený konec neprimeje číst další díl. Jediná hvězda jen pro upirskou tematiku.

Monolit0713
27.08.2016

Četlo se to docela dobře, ale proti Bratrstvu černé dýky to nemá spád.

Arwen329
14.08.2016

Pěkná kniha. Četla se mi velmi dobře. :-)

Peťulka3
10.07.2016

Kdyby to byl samotný příběh a s Gabrielem to nemělo co dělat, dala bych pět hvězdiček....nějak mi to do příběhu Emersonových nesedí.

petra4080
01.07.2016

Z knihy mám smíšené pocity. Prostě pohádka a to "postižení" mi přijde jako hra na city čtenáře, aby bylo na knížce aspoň něco zajímavého :-(
Příběh se ale čte dobře, lehce, rychle plyne.

LilianaFalcon
27.06.2016

2.5 možná spíš 3... Bylo to mnohem delší, než by to mělo být, ale v rámci možností se to docela povedlo.... Ne, že by se mi tohle fantasy navázání na Gabriela líbilo, ale samostatně by to i mohlo docela fungovat...
Raven i Princ byli sami o sobě zajímaví, škoda, že dohromady nefungovali... stále mi to přišlo jako buď jeden nebo druhý... Ale čemu se vlastně divím, ani Gabriel neudržel mou pozornost...

jukanek
31.05.2016

Ja mam proste tyhle fantasy romantiky rada. At si mysli kdo chce, co chce. Navic v posledni dobe maji autori ve zvyku psat skoro porna takze tohle bylo mile cteni. Dalsi dil si urcite prectu take.

telileov
02.05.2016

Lhala bych, kdybych tvrdila, že kniha není jedno klišé za druhým, že jsem si chvílemi nepřipadala jako v jiné verzi Twilight a že Raven a William nebyli vůbec otravní a pitomí. Byli. Ale taky bych lhala, kdybych tvrdila, že ta knížka nemá nic do sebe.
Asi jsem od knihy čekala trochu něco jiného, ale nebylo to zas tak špatné. Myslela jsem, že upíři už jsou out, ale přestože je příběh fakt klišé, vypracovaný svět a hierarchie upírů má své světlé stránky. Není to jen nadržená, krví prolitá romanťárna o dvou ťulpasech, co se nechtějí, pak chtějí, pak zase ne, pak zase jó... (I když to všechno je to taky.) Kniha má i své kvality.

Zuzara
09.03.2016

Nejprve jsem si myslela, že knihu ani nedočtu do konce, teď mám nutkání se k ní opět vrátit. Zatím nevím, jak na ní mám reagovat.

SoniaShadow
25.02.2016

Tuhle knihu jsem si užila. Nebyla úplně přebytá sexem, což bylo fajn. Většinou to začne být nudné, když je tam sex a zase jenom sex. Sylvain zkusil do svých románů přidat nadpřirozeno a já myslím, že se mu to fakt povedlo. Chování upírů se mi opravdu zamlouvalo. U Williama jsem si řekla, že je upír a tak se musí chovat trochu jinak, ale u Raven jsem si to takhle nemohla odůvodnit :D Ne že by se chovala nějak strašně, to ne, ale v některých situacích to nějak hned vzdala (já vím, láska není jednoduchá). Ale ten konec a potom ta ukázka.. O.o Doufám, že bude brzy další díl, protože chci vědět, jak to bude pokračovat :)

Sarfias
04.02.2016

Nejsem si jistá, co o této knize napsat. Na jednu stránku nabitá vášní a láskou. Na druhou stránku z mé strany od vzdělaného člověka (Raven) se setkala s nepochopením. To jako vážně té holce nedochází, že vztah s jejím vyvoleným nebude asi úplně běžného rázu? Vážně má takový problém pochopit, že jeho způsob chování je nelidský, vzhledem k jeho..rase?
Každopádně je to pěkné čtivo na večerní pohodu. Kniha se čte hezky a obsahuje mnoho zajímavých prvků z Itálie a umění, takže i přes rozpolcenost doporučuji.

HaniBeni
24.01.2016

Tady jsem s hodnocením byla taková rozpolcená....stejně jako při čtení.Na jednu stranu se mi kniha líbila,taky jsem ji "zhltnula"ani ne za dva dny,čtivost se autorovi nedá upřít,ale na druhou stranu mi chybělo to vnitřní napětí,chtěla jsem něco neočekávaného a ne tak předvídatelného.Pokračování nejspíš bude v duchu "nemohu být s Tebou,ale ani bez Tebe",ale určitě si ho přečtu.

Nelly
11.01.2016

Trochu jsem se obávala po Gabrielově trilogii, že autorovi nesedne spojení reálného světa se světem upírů a dalších nadpřirozených bytostí. Jak jsem se mýlila! Skvělý spisovatel zvládne vše. A navíc moc pěkné spojení s mým oblíbeným malířem, Botticellim. - Kolik z nás si při čtení knihy vygooglovalo Primaveru?...

Barbra06
19.12.2015

Kniha mě příjemně překvapila natolik, že se chystám i na další knihy od autora.

petrulka
11.12.2015

Začátek pro mě rozpačitý, rozhodně si mě okamžitě nezískal jako Gabriel, i přesto, že jsem velký fanda do upírů :-)) nicméně děj zajímavý, čtení dobré a nesporně dobře napsané, chválím překlad. Těším se na pokračování.

petvet
01.11.2015

Kniha byla krásná :) Líbilo se mi, jak autor vybral hlavní hrdiny - poukázal na to, že krása není ve vzhledu, ale je ukryta v srdci. Napínavý děj s milostným příběhem, do toho byly vloženy prvky z Gabrielovy trilogie.
Na Raven se mi líbilo,jak vystupovala vždy s klidnou hlavou, měla často vtipné hlášky...Na Princi jsem zase oceňovala jeho přeměnu chování - a jak nakonec vyjádřil Raven lásku. Ach...byl to další slaďák, který skončil tak, že se těším na pokračování :)

Co se týče konce-dodatků, tak jsem nepochopila část "Aoibhe a panna" ...

Samira
21.10.2015

Velmi příjemné překvapení a tak trochu paradox. V kratší úvodní novele Princ si mě William za celou dobu nezískal, tady mu na to stačil první obraz. Možná to bylo tím, že vedle Raven rozkvetl a nebo mu byl konečně dán ten pravý prostor. V každém případě jsem si ho hned zamilovala, stejně jako Raven. Spád knihy byl sice pomalejší, ale celkově to bylo romantické, dobře zpracované fantasy čtení, na jehož další díl se už moc těším!

Evule114
08.10.2015

Já jsem s Raven byla naprosto spokojená. Skvělé čtení, tak jako Gabriel, nejvíce se mi však líbilo, jak pojal spisovatel vzhled hlavní hrdinky. Konečně je tu postava, která vzhledově není dokonalá, ale přesto je úžasná. Nemůžu se dočkat pokračování téhle upířiny :-) už ať je tady :-)

debe
04.10.2015

Nějak mě ti upíři "skámošený" s lidmi, který nesmí na slunce, ale vlastně můžou a který nejsou schopni milovat, ale vlastně nakonec asi jo, nebavili... nejsem příznivec jakékoliv fantasy, tak proto hodnotím tak nízko.

Helena Lacková
29.09.2015

Velmi zajímavě pojato nadpřirozeno a vše kolem něj.
Těším se na další díl

LibraryGirl
25.08.2015

Gabriela miluji. Na toho nedám dopustit, ale do téhle knihy jsem se nemohla prostě ze začátku vůbec začíst, ale od půlky mě to chytlo, že už chci další díl:-) :-) :-) Opět se mi líbilo, jak je do příběhu zapojena Itálie, období renesance, mytologie a umění. Nemůžu si pomoci, ale tuhle stránku má autor opravdu dobře nastudovanou. William a Raven bude dobrá dvojka;-) A jsem velmi potěšena, že se tu opět objevil Gabriel a Julianne. Autor je nenásilně vetknul do příběhu, prostě nádhera! Bonusové scény na konci knihy velmi vítám:-) :-) Četla jsem, že se české nakladatelství bude snažit vydat další díl skoro současně se zahraničním vydáním, tak uvidíme ;-)

Culie
14.08.2015

Po přečtení série Hříšné odstíny vášně, které mě doslova pohltili, jsem se strašně na Raven těšila. Ze začátku jsem byla lehce v rozpacích z toho zakomponování fantasy, ale ve výsledku jsem opět nadšená. Jelikož fantasy mám také velmi ráda, knížka si mě získala. Pan Reynard je skvělý spisovatel a vypravěč. Dokázala jsem se neskutečně do děje ponořit a prožívat scény společně s hlavními postavami ;-) Velice se těším na další knihu od tohoto autora. A pro ty kdo nečetli Gabrielovu trilogii tak neváhejte a určitě si to přečtěte!!!!!!

Itálie romantika tajemno Florencie upíři

Sylvain Reynard