Deset malých nadechnutí

Deset malých nadechnutí

Po tragické autohavárii, která ji připravila najednou o rodiče, přítele a nejlepší kamarádku, prchá Kacey se svou mladší sestrou Livií z Michiganu do Miami, aby tam začala nový život. Podaří se jí vybudovat novou existenci? Zbaví se trýznivých vzpomínek, které ji nepřestávají pronásledovat? A dokáže odolat záhadnému sousedovi z bytu 1D? Už sama skutečnost, že autorka K. A. Tucker vydala první knihu jako šestiletá, je zárukou poutavého a zajímavého čtenářského zážitku. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/23_/232427/ten-tiny-breaths-deset-malych-nadec-BSE-232427.jpg 4.3356

Ten Tiny Breaths (1.)

Ten Tiny Breathes (2012)

Vydáno:, Baronet

Shinstria

Oddechová, příjemná knížka i když o pohnutém osudu. Mě osobně kniha bavila a protože jsem od ní nečekala nějaké nepředvídatelnosti, nebyla jsem zklamaná. Příběh je velmi čtivý, postavy mi byly sympatické. Knížku jsem si užila a přečetla jí na jeden zátah. Knihu doporučuji čtenářkám, které si chtějí odpočinout.

kuntova.k

Nádherná kniha o těžkém traumatu a následném vyrovnání se s ním. Přečteno jedním malým nádechem.

Beky

Poutavý příběh s ojedinělou myšlenkou ... Věřím, že se to v životě klidně může stát a líbí se mi, jak se k tomu postavil Trent a jak to nakonec dopadlo. :-)

Terka18
29.12.2016

Zajímavý příběh, plný smutku a vyrovnávání se s ním. Napsáno poutavě s rychlým spádem. Ke konci možná trošku víc uspěchané, než by mohlo být, ale to nevadí.

sloninka
08.10.2016

Oddechovka pro sedmnáctileté :-)

warca
19.09.2016

Pořádně nevím, co napsat. Děj byl předvídatelný a postavy mě ani tolik nezaujaly.
Kniha se mi nechtěla dočítat. Možná to bylo tím, že jsem předtím četla Čtyři vteřiny rozhodnou a to byla kniha dějove dál než tahle. Takže jsem věděla i jak to skončí. Možná kdybych se k ni dostala dřív než k "dalšímu dílu", hodnotila bych to cele jinak.

beruzzka
25.08.2016

Kniha byla skvela volba pro letni cteni. Tusila jsem, kdo Trent je a co se stane a chybela mi trochu ta chvile prekvapeni, ale jinak vse skvele.

La Fiera
12.08.2016

Kniha se mi dobře četla. Sice jsem od začátku do konce věděla jak to dopadne, ale vůbec mi to nevadilo.

Zkrátka příjemné oddechové letní počtení.

Barbra06
08.08.2016

Já jsem byla docela spokojená. Zajímavá a originální zápletka, čtivost a i sympatické postavy. Kniha tedy splnila má očekávání. Jediná chybka na kráse je předvídatelnost, myslím, že to trklo každého, takže se žádné překvapení nekoná. Nicméně rozuzlení a konec byly dobře zpracované a to nutí dočíst až do konce.

anibeni
05.07.2016

Perfektní kniha, u které mi ani nevadilo, že je lehce předvídatelná... Super oddychovka, u které si člověk pobrečí a navíc jí přečte na jeden zátah..

Boblenka
04.07.2016

Kniha se čte dobře. Má totiž docela jednoduchou přímou dějovou linku. Bohužel až moc brzo předvidatelnou a bez zvláštních zvratů. Kdo je hlavní hrdina se dalo velmi záhy odhalit. Z velmi dobrého námětu by se dalo vytěžit více. Nicméně tuto knihu beru jako literaturu pro náctileté a pro sebe jako knihu na léto k vodě.Takže jako oddechovka má za mě 4 :)

liletka_a
01.07.2016

Opravdu velmi úžasně a poutavě napsaná kniha, vůbec se mi od ní nechtělo odcházet, přečetla bych jí během dne, kdybych měla čas. :) Obě hlavní postavy byli jednoznačně zvláštní, ale vzhledem k tomu, co se jim stalo, tak je to celkem pochopitelné. Nechci spoilerovat, ale já jsem rozhodně ten "zvrat" nečekala a koukala jsem na to s otevřenou pusou, protože mě to prostě nenapadlo. Skvěle vymyšleno akorát netuším, jak bych se zachovala na jejím místě, ale je to jen fikce..;) Postavy Storm, Dan, nejvíc asi doktor, který tam byl bohužel jen krátce, tomu dodali kouzlo. Tato kniha mě opravdu mile překvapila a autorka taktéž!:)

dzucka
29.06.2016

četla se fakt v pohodě, ale už v půlce (a možná i dřív) mi bylo jasné, co bude následovat :-/..ale celkový dojem ok.

kumibo
22.05.2016

Kniha byla velmi chytlavá. Velmi mě překvapil vývoj děje. Hlavní postavy byly trochu bláznivé, ale přesto zajímavé každá v jiném směru. Jednou z nejlepších postav byla podle mě Storm. Knihu bych určitě všem doporučila.

JaneBonny
11.05.2016

Po Zaklínači první kniha, která mě rozbrečela.
Příběh drsné dívky, v nitru zraněné a krvácející, hledající něco, o čem ani neví, že by mohlo existovat: odpuštění.
Citlivé. Podnětné.
Krásné.
Z celého srdce doporučuji.

machrus
11.04.2016

Mám trochu smíšené pocity a nevím jak ohodnotit knihu. Ač klasická a tuctová romanťárna, tak přesto tam byla světlá a zábavná místa. Dokonce jsem celou dobu tak podvědomě tušila o co tam opravdu jde, ale stále jsem si říkala snad autorka neudělá takovou chybu a nebude to tak jak myslm. SPOILER: Já si prostě opravdu celou dobu říkala, že kdyby Trent byl opravdu tím kým byl, že by mu to Kecey snad nikdy nemohla odpustit...nebo zpět ...odpustit se to dá, protože to jak to Kacey posléze psychiatr podal je pravdivé...Cole za nic nemohl jen udělal chybu za kterou zaplatil posléze.Ale já si říkala, že i kdyby mu to teda Kacey odpustila tak by ale zbytek života nemohla být s člověkem, který udělal...nebo spíš špatnou volbou zapříčinil...nevím není reálné, že by se tohle mohlo stát...Ale je to kniha, vím. Asi proto dám o něco lepsí hodnocení, protože jinak kniha měla pěkný námět. Postavy byly sympaťáci. Trent, Kacey, Livie, Storm i Ben. Děj byl pěkný, nenudila jsem se, ale kdybych si mohla vybrat jiný konec...brala bych ho jiný.Buď katasrofický, jako že by zemřel buď Cole nebo Kacey a nebo by Trent nebyl kdo byl a prostě jen Kacey pomohl překonat životní trauma. Asi tak.

evelýny
06.04.2016

V knize je opravdu několik hluchých míst, které vás nudí. Souhlasím, že je napsaná strohým způsobem - i já bych si přála trochu rozvinutější dokreslení příběhu. Přesto se mně četla dobře. A konec této knize u mě přičaroval jednu hvězdičku navíc, takže u mě 80% ( ale jenom proto, abych si nechala rezervu pro druhý díl)

kika 13
29.03.2016

Román mě zaujal z pohledu toho co něco zavinil a má výčitky svědomí.
Konec mě přišel trošičku moc růžový,ale vlastně jsem si ho takto přála.

SelkaNika
03.03.2016

Sama mám nějáké zkušenosti s postraumatickou stresovou poruchou, a proto mi byla kniha a chování hlavních hrdinů svým způsobem blízké, a myslím, že autorka se s tím poprala víc než slušně. Dokázala nakousnout hlavní témata jako je důvěra, odpuštění i pocit viny, i když tomu samozřejmě nechybí trocha klišé, s kterým ale člověk u takových knih musí počítat.

Janičta
22.02.2016

Budu opakovat předchozí komentáře, ale je to vážně čtení pro náctky. Většinou se taková díla dají zvládnou a tohle se mi hodí do čtenářské výzvy.
Ovšem nebyla jsem ani na stovce a už jsem to chtěla zahodit... Hlavní hrdinka drsně nedrsná. Její chování jsem jí prostě nevěřila. Navrch do toho kluk který jí okamžitě "odzbrojí" jen co ho uvidí... už je to tu zas...
Ke konci už se mi to líbilo víc, minimálně tam je zajímavý zvrat. Ale úplné finále bylo tak přeslazené že z toho i cukru trnuly zuby....
Zkrátka... mělo to pár nádechů k zajímavosti, ale nakonec zůstalo toto dílo průměrné.

iva23
18.02.2016odpad!

V diskuzi nadšené komentáře, v knihovně nutná rezervace.. čekala jsem minimálně dobrou klasiku, ale hned od začátku se mi to nelíbilo. A když jsem dočetla na str.20, k otázce: "Pardon, můžete to konkretizovat - co se ve státě Florida označuje jako orgie? Švédská trojka se smí? A co když je u toho orál, protože víte..." Tak jsem věděla, že tohle není můj typ čtení. Zítra vrátím zpátky do knihovny, protože někdo další na ni čeká....

myskula
12.02.2016odpad!

Ani jsem to nedočetla.Jak zde již bylo zmíněno,kniha mi přišla hloupá.Román pro náctileté,pro mně rozhodně ztráta času.

TiNNA5599
10.02.2016

Musím sa priznať. Najprv som čítala poslednú knihu tejto série, a až neskôr som sa dostala k 10 malým nadýchnutiam. Nemôžem sa však sťažovať. Autorka ma dejom uchvátila hneď na začiatku. Milé prekvapenie bolo, že zo začiatku sa to na prvý pohľad zdalo ako bežný scenár. Opak bol však pravdou. Kniha mala postupne sa rozvíjajúcu zápletku, ktorá sa rozuzlila až na konci. Dej bol plne nabitý emóciami, charakteristickými postavami, a zaujímavými pohľadmi na problémy. Fuuu.... dávno ma nič, tak nedostalo.

trynitrix
30.01.2016

Čtenářská výzva 2016: 15. Kniha s číslem v názvu

Kniha a příběh vás nadchne, chytí a nepustí, byla jsem zvědavá jak to vše dopadne tak jsem četla a četla :-D Vřele doporučuji ;-)

Knihu jsem začala číst opět na doporučení recenze od Aracely ;-) Děkuji

Leniiis
19.01.2016

Knížka se četla dobře, určitě zkusím i druhý díl, ale čekala jsem víc.

muchomurka
17.01.2016

(Obsahuje spoilery).
Od této knížky jsem očekávala klasický YA. ale dostalo se mi o něco víc. Obvyklá roztržka, kdy ona uteče z úplně pitomého důvodu se zde naštěstí nekonala. Nejdřív jsem se s Kacey nemohla sžít, byla mi protivná a příliš tvrdá. Ale postupně jsem jí přicházela na chuť a ke konci fandila, ať najde štěstí a mír. Právě vývoj Kacey se mi na knize moc líbil, to, že se uměla postavit čelem i tomu nejhoršímu a nakonec, že si nechala pomoci. Škoda, že období její léčby bylo v knize shrnuto tak krátce, ale zase lepší než natahovaná nuda.
Přes celkem těžké téma se mi líbila lehkost příběhu a hlavně jeho humor. Kacey měla ostrý jazýček a neváhala ho použít, u čehož jsem se i dost nasmála :-)
Jsem ráda, že knížka dopadla dobře, doufala jsem, že k sobě Kacey a Trent naleznou cestu i přes prožitou hrůzu. Mrzelo by mě, kdyby nebyli spolu. Děkuji autorce za epilog. Že spousta věcí byla téměř dokonalá (sousedky a zaměstnavatelé či zaměstnanci v klubu pro dospělé), neproblémová a sladká mi nevadí, mám ráda, když knihy dopadají dobře :-)

martiiinkajjj
08.01.2016

Když jsem začala tuhle knížku číst vůbec jsem nevěděla do čeho jdu :) myslela jsem si, že to bude nějaká romantické knížka - ale tento děj a hlavně konec jsem fakt nečekala....dlouho se mi nestalo, že bych takový konec nečekala a byla jsem fakt šokována. Byl to moc hezký příběh plný lásky :) za mě určitě doporučuji: * * * * * .

Aracely
06.01.2016

Krásný a zároveň velmi tragický příběh. Během četby se mi občas tajil dech a cca 50 stran před koncem se o mně dokonce pokoušel infarkt , ale rozdýchala jsem to. Opravdu silná kniha , o emoce tu není nouze a to jak hlavních hrdinů, tak těch vašich ...

Určitě doporučuji k přečtení !

Recenze v záložkách :-)

Sabča92
02.01.2016

Zprvu jsem si myslela, že se bude jednat o klasický příběh, po pár stranách jsem se neskutečně začetla a přběh se mi zalíbil. Druhá polovina knihy mě velmi překvapila a ta psychologická strana knihy mě dost zasáhla. Autorka napsala skvělou knihu a už se těším na další díl.

martina4041
01.01.2016

Knihu jsme koupila kvůli obálce,ale hned jak jsme ji četla, jsme ji nemohla dát z ruky a musela jsem pořád číst. Kniha samotná je poučná a dala bych ji přečíst každému, kdo někdy usedla za volant a měl upito. Vřele doporučiji,

K. A. Tucker

K. A. Tucker