Svědectví kostí

Svědectví kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297680/bmid_svedectvi-kosti-llS-297680.jpg 4 102 20

Soudní antropoložka se ocitá ve spleti temných tajemství a nebezpečných přesvědčení, ve světě, kde se ztrácí hranice mezi dobrem a zlem. V práci Tempe vždy přesně ví, co dělat – testovat, analyzovat, identifikovat. Její osobní život už tak jednoduchý není. Bývalý přítel, detektiv Andrew Ryan se pomalu smiřuje se smrtí své dcery a zničehonic žádá Tempe o ruku. Dřív by neváhala ani vteřinu, ale teď...? Milostné dilema však musí ustoupit novému případu vraždy. Na Tempe se obrací Hazel „Lucky“ Strikeová, která tráví svůj volný čas amatérským vyšetřováním starých kriminálních případů. Je přesvědčená, že vězněná a mučená dívka, jejíž hlas se ozývá ze zvukového záznamu, který shodou okolností Hazel získala, je tři roky pohřešovaná osmnáctiletá Cora Teagueová. Strikeová navíc věří, že Tempe má ostatky Cory ve své laboratoři...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , BB art

Speaking in Bones , 2015

Luigi1
Luigi1
22.03.2023 5 z 5

Výborná kniha Jiným rozuzlením než jsem očekával

Janík511
Janík511
13.12.2022 5 z 5

Velmi napínavé.

11.02.2022 5 z 5

"Zatímco (Birdie) chroupal speciální granule Hill's, já snědla bagel se smetanovým sýrem a vypila hrnek kávy tak silné, že v ní skoro stála lžička."
"Poslouchala jsem a pozorovala Birdieho, jak na hromádky hrášku a mrkve na podlaze vyplivuje další kuličku. Jeho třídící schopnosti jsem prostě musela obdivovat."

Marcik7
Marcik7
29.01.2022 5 z 5

Napínavé celou dobu, pointa více než překvapivá. Doporučuji.

18.09.2020 5 z 5

Super konec. Já věděla, že Slidell je hodně dobrý detektiv!

Zdeniczka
Zdeniczka
11.06.2020 5 z 5

Moje první čtená Tempe a rozhodně ne poslední. Jako malá jsem chtěla být antropoložka nebo archeoložka (ne, opravdu ne princezna, kadeřnice apod. :D). Sice jsem se tím nestala, ale zajímá mě to dodnes. A když vznikli Sběratelé kostí, byla to láska na první dobrou. :) Odtud je jen krůček ke knihám. Autorka ví, o čem píše, člověk se dozví leccos zajímavého - takové příběhy mám nejraději. Tempe je v psaných příbězích jiná, ale přesto skvělá. Kniha se čte velmi dobře, je těžké se odtrhnout. Sehnat všechny díly je trošku oříšek, ale sbírka se postupně rozšiřuje. :)

Alitairmir
Alitairmir
25.02.2020 5 z 5

Moje první zkušenost s touto sérií a rozhodně ne poslední. Teď jen sehnat zbylých 17 dílů a seznámit se s Tempe důkladněji.

mari.seri
mari.seri
18.03.2019 4 z 5

Po dlouhé době jsem opět sáhla po knize s doktorkou T.B.. Příběh čtivě napsaný, postavy dobře vykreslené. Přečteno za jeden víkend :-)

moudivlacek
moudivlacek
19.02.2019 4 z 5

Tuto sérii prostě miluji, Tempe není dokonalá a dělá spoustu chyb, a nikdy neposlechne své blízké kolegy či rodinu, aby se do "něčeho" nenamočila, ale každopádně umí číst z kostí a umí skládat střípky skládačky.
Téma zajímavé a hlavně jsem byla v šoku, když jsem zjistila postoj Vatikánu k tomuto problému.
A hlavně Tempe konečně se odhodlá vyřešit svůj vztah k Ryanovi.
Jestli je toto poslední díl série, pak mě mrzí, že skončila. Vrhnu se na sérii o Torry a jen doufám, že ani ta mě nezklame.

Litocha
Litocha
09.07.2018 4 z 5

Bavilo mě to. Zajímavý případ ze zajímavého prostředí, zajímavé postavy (opravdu jsem si oblíbila Daisy a jsem ráda, že se objevila i v téhle knížce), mělo to napětí i spád, dokonce i nějaké to překvapení by se našlo. Jen ta Tempina nešťastná tendence strkat do všeho nos a hlavně se hnát bez rozmyslu do nebezpečí mi dost pije krev. A taky jsem dost dobře nechápala tu její přepjatou emancipovanost.

intelektuálka
intelektuálka
04.05.2018 5 z 5

A pro změnu antropologie a její hrdinka Temperance...

Tady se zapojí do pátrání po zmizelé dívce, a najednou se setkává se satanismem a vymýtáním ďábla... a jde jí o život...

ivoiro
ivoiro
03.03.2018 5 z 5

Opět plný počet bodů. Skvělé dílo. Doporučuji.

Peslik
Peslik
07.11.2017 4 z 5

Kathy mě nikdy nezklamala, její knihy jsou napínavé, plné života hlavních postav a jejich rodin.
Sice tato kniha byla trošičku jiná, než ostatní, za mě málo napětí a málo antropologie, ale konec byl dobrý a pro mě nepředvídatelný. Tempe opět v roli detektiva, který se do všeho hrne po hlavě a nedá si říct :D
S napětím jsem čekala zda ANO či Ne, ale nakonec ....

Kecallka
Kecallka
28.06.2017 4 z 5

Miluju Sběratelé kostí a kniha byla super, četlo se to samo a hlavně mi to nenechalo knihu odložit. Byla to moje první kniha od této autorky, určitě sahnu po dalších.

SilvieSisinka
SilvieSisinka
22.04.2017 4 z 5

Super kniha doporučuji přečíst.

Patapuf
Patapuf
10.10.2016 4 z 5

Parádní čtení i když ten konec sem čekal trochu jiný.... nicméně příjemné překvapení....

muchomurka
muchomurka
07.08.2016 4 z 5

Další suprová knížka od Kathy Reichs. Nečekané rozuzlení bylo příjemným překvapením. Jen oproti předchozím knihám mi tu více chyběla "antropologie", doufala jsem, že bude Tempe porovnávat a odhalovat nějaké tajemství nalezených kostí a toho se mi moc nedostalo. Naopak moc nemusím, když si Tempe hraje na detektiva a nedá si poradit. A co to mělo být s tím Andrewem? Jako výsledek fajn, ale ty důvody... Grrr. Snad to bude v dalším díle lepší. :)

biki
biki
28.07.2016 5 z 5

Špičková detektivka s nečekaným rozuzlením, v němž pachatel i oběti jsou výsledkem řady na sebe navazujících, v dnešní době velmi deprimujících, okolností.

ClariceL.
ClariceL.
25.07.2016 5 z 5

Někdy není lehké držet si dobrou kvalitu, když píšete mnoho příběhů se stejným základem. Musím uznat, že nejnovější kosti se autorce povedly. V její rovině jde o dobrou zápletku, neklesáte do nudy a se závěrem vrcholí a překvapuje. Tempe mám ráda, se vším a se všemi, kteří k ní patří.

Misa25
Misa25
14.07.2016 5 z 5

Dalsi skvela kniha od teto autorky...propracovane a stejne jako vzdy nevime co se bude dit dal...uz se tesim

Kathy Reichs
americká, 1950