Temné terárium

Temné terárium https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/735/bmid_temne-terarium-NqI-735.png 4 353 27

Po velmi zlé zkušenosti s hrabětem Olafem převeze pan Poe Violet, Klause a Sunny k jejich vzdálenému příbuznému, strýčkovi Montymu, který je členem herpetologické společnosti. U strýčka se mají všichni tři dobře, ale bohužel jen do té doby, než se objeví nový pomocník - sourozenci Baudelairovi ani chvíli neváhají a okamžitě je jim jasné, že je to hrabě Olaf, i když si změnil jméno. Stephano, jak si teď zloduch říká, nemá jet na výpravu do Peru, protože strýček Monty z obavy, že by mohl být členem herpetologické společnosti a ukrást mu hada, jehož sám objevil a pojmenoval Neuvěřitelně smrtící zmije, roztrhal jeho lodní lístek na palubu parníku Prospero. Olaf ale musí jet, aby se mohl zmocnit dětí a jejich majetku, proto otráví strýčka jedem Mamby zákeřné, načež ubohý herpetolog okamžitě umírá. Hrabě Olaf přinutí sourozence nasednout do svého auta a vyráží s nimi k přístavu. Ve spěchu si však nevšimne auta pana Poea a nabourá. Vrací se proto do domu strýčka Montyho, kde se Violet, Klaus a Sunny snaží přesvědčit říkají pana Poea, že Stephano je ve skutečnosti hrabě Olaf. Natvrdlý bankovní úředník jim samozřejmě nevěří, ale pravda vyjde díky Violet najevo. Lstivý hrabě však znovu uniká spravedlnosti. Pomůže mu při tom muž s háky místo rukou.... celý text

Dobrodružné , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

A Series of Unfortunate Events, Book the Second: The Reptile Room , 1999

marketa3815
02.06.2023 5 z 5

Nemůžu hodnotit, protože nejsem dítě. Četla jsem anglicky, doporučuji od úrovně intermediate, zaručeně si rozšíříte slovní zásobu, nová slova jsou vám vysvětlena jako malým dětem. Stále stejné schéma příběhů je pro mě jako dospělou neskutečně ubíjející, nudné a rozčilující. Česky ani za nic.

mia.com
15.01.2023 4 z 5

Jako dítě jsem tuhle sérii měla moc ráda, byla taková jiná, než ostatní knížky pro děcka. líbilo se mi, že se všechny vědecké vynálezy tváří, že by to fakt mohlo fungovat. Nicméně musím doporučit také film a seriál, obojí se mega povedlo.

MargotWolandov
01.01.2023 5 z 5

Druhý díl opět potěší. Zejména akorátní dávka černého humoru.

Booky84
12.09.2022 5 z 5

Opět moc pěkné čtení - líbí se mi autorovi vsuvky a jeho varování před dalším čtením. Zvědavost co přinesou další díly u mne stejně zvítězí a prostě musím číst dál.

mareksevc
11.12.2019 5 z 5

táto kniha odštartovala moju záľubu v celej sérii a knihy mám rád doteraz aj 10 rokov po dočítaní

s1ombrehimawari
25.07.2019 3 z 5

Druhý díl byl o mnoho lepší než ten první. Líbila se mi zápletka, která už působila více sofistikovaně. Miluju autorův styl psaní a jeho vstupy do příběhu.

pink_ivy
21.01.2019 3 z 5

Poté, co sourozenci Baudelairovi jen o chlup unikli spárům hraběte Olafa, dostávají se k dalšímu opatrovníkovi, kterým je strýček Monty. Ovšem to, co ze začátku vypadá jako začátek šťastného konce se pro sourozence opět nepříjemně zvrtne.

Další příběh je znovu protkaný novou scenerií, podobným příběhem jako v prvním díle, zajímavými postavami, spoustou absurdních pravidel a velkou dávkou černého a pochmurného humoru z pera Lemonyho Snicketa. Čte se to dobře a opět, na to, že je to "dětská" knížka se zabaví i dospělejší publikum.

iLuciferie
11.12.2018 3 z 5

Po mém zklamání z prvního dílu, jsem se rozhodla dát sérii ještě druhou šanci v originále (v rámci mé nenadálé touhy přečíst si po dlouhé době něco anglicky) a musím říct, že to byla rozhodně dobrá volba!

Ajda300
09.08.2018 5 z 5

Skvělé pokračování.

keveline
18.01.2018 5 z 5

We all know, of course, that we should never, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever,ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever, ever fiddle around in any way with electric devices.

Presne pre takéto momenty tieto knihy milujem. Štýl písania a vysvetľovanie cudzích slov či prirovnávanie k iným situáciám je naozaj originálne, niečo také som ešte inde nečítala. Naozaj som vďačná, že som na knihy narazila a odporúčam všetkým - malým aj veľkým.

Percabethka
21.09.2017 5 z 5

Nevím, jestli mě víc baví příběh samotný, nebo ty autorovy poznámky, názory a vysvětlivky, díky kterým i sebedepresivnější scény působí spíš komickým a lehce ironickým dojmem :D ❤ Myslím, že díky autorovu stylu psaní je tahle knížka nejen pro děti, ale pro všechny věkové kategorie :D

Edona
14.07.2017 4 z 5

Jelikož jsem viděla filmové zpracování, které zahrnovalo první tři díly, nebyla jsem při čtení druhého dílu v napětí, jak to celé dopadne. Nicméně vypravěčství Lemonyho Snicketa je vskutku ojedinělé a způsob jakým promlouvá ke čtenáři je prostě okouzlující. Rozhodně doporučuji nejen malým čtenářům.

kyticka152
19.05.2017 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Ani druhý díl mě nezklamal a pořád mě baví číst s jakou lehkostí a vtipem zaznamenává autor tragédie sourozenců Baudelairových. Doporučuji k přečtení!!!

YellowBean11
09.03.2017 4 z 5

Tohle jsem měla číst před 10 lety a zbožňovala bych to :) teď se mi "jen" líbí.

Svatojánek
29.12.2016 4 z 5

Kniha mě velmi zaujala, Lemony Snicket je hodně dobrý spisovatel.
Čekala jsem od té knihy vcelku málo, ale byla úžasná. Lemony Snicket píše hodně zajímavě, jen mi vadí to, že je tam stále ten Olaf, i když kdyby tam nebyl nebylo by už nic o čem by se psalo. Ale stejně, blbost že už jim dvakrát podklouzl pod rukama.

Život-s-Kačí
04.09.2016 4 z 5

Další úžasný příběh, který mohu jedině doporučit.

Dinosaur
01.07.2015 4 z 5

(9/10) Sourozenci Baudelairovi mají konečně štěstí a dostanou se k hodnému a milému opatrovníkovi, což po předchozích příhodách působí jako sen. Bohužel jsou ale nuceni se z něj probudit, protože to by nebyla Řada nešťastných příhod, aby se něco nepokazilo - či spíš, aby se neobjevila jistá osoba, kterou naši hrdinové už rozhodně nechtěli nikdy znovu vidět. O chlup lepší než první díl. (5. 8. 2013)

brčko-A
17.06.2014 5 z 5

Napínavá knížka,moc se mi líbila.

jacquelineFF
23.03.2014 3 z 5

Celkem dobrá knížka, ale jednička byla lepší.

akzena
05.01.2014 3 z 5

Aluze:
Montgomery Montgomery (osobní tip - Lucy Maud Montgomery, kanadská spisovatelka romantismu, tvůrkyně postavy Anny Shirleyové)

Vsuvky, které možná něco znamenají (ale spíš asi ne:)):
-přítelkyně LS, madame di Lustro, pořádá ráda večeře a nesnáší, když někdo přijde pozdě
- LS měl výčitky svědomí nad hrobem přítele, protože si jednou nevzal s sebou baterku a to mělo tragické následky
- LS toto píše na jachtě přítele Bély
- Baudelairovi se jednou nudili a všichni si nalakovali nehty na nohou na červeno, skvrrna na žlutém křesle nikdy nezmizela

pro mládež zfilmováno – TV seriál

Daniel Handler