Pistolník

Pistolník Roland je poslední střelec přízračného světa ztraceného kdesi daleko v budoucnosti. Je to svět zdevastovaný jak fyzicky, tak morálně. A právě pravdu tohoto světa, zda je skutečným podsvětím, či pouze jen děsivou alternativou světa našeho, tvrdošíjně hledá Roland. I za cenu vražd a prokletí vlastní duše. Kniha sleduje jeho honbu za mužem v černém, neboť jenom on zná cestu k Temné věži, v níž se pronikají všechny světy. To on staví pistolníkovi do cesty napřed barmanku Allii z pouštní osady Tull a pak chlapce Jakea, jejichž životy jsou jedněmi z mnoha, jimiž musí pistolník zaplatit za setkání s mužem v černém... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269/temna-vez-pistolnik-3Rf-269.jpg 41029

Temná Věž (1.)

The Gunslinger (1982)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Beta - Pavel Dobrovský
Více informací...

martina.culik

Sice se v této knize nestihne skoro nic stát, ale přesto je čtenář hned od začátku vtažen do temného světa, ve kterém se Pistolník pohybuje.

Darknessfriend

Vyborny temny uvod do tak rozlehle serie. Moc dobre se me to cetlo. Mnoho nezodpovědných otázek kniha zanecha ve čtenáři, a pro to hned jdu na druhy dil Temne věže tri vyvoleni. Kniha dokaze solidne navnadit a zanecha ve vas chut hned cist dalsi osudy pistolnika a jeho ceste k temne věži tesim se co me ceka v dalsich dílech

alef

Pistolník Vás zavede do světa, ve kterém neplatí fyzikální (ale ani lidské) zákony, tak, jak jsme na ně zvyklí. Ocitnete se rozhodně v hodně zvláštním, snovém, magickém, záhadném, ale také sakra nevyzpytatelném a dost drsném světě. Už od počátku se na Vás budou valit otázky, jedna přes druhou: Kdo je Roland? Co je Temná věž? Jak vznikl tenhle zvláštní svět? Připravte se na to, že odpovědi jen tak nenaleznete, budete si je muset hodně těžce zasloužit, ale teď ne, na to je do konce příběhu ještě dost času .-) ... zato otázky, s těmi si užijete, ty se budou množit přímo exponenciální řadou :-) (i když, asi se budou šířit jinak, už zase jsem zapomněla, že tady neplatí žádné zákony, ani ty matematické :-)).
Je tu vlastně jen jeden jediný pevný bod, kterého se můžete držet (který Vás trochu symbolicky bude spojovat s ostatními Kingovými příběhy, a tím Vás „držet“ v naší realitě, je jako „znamení“, na které se můžete spolehnout, jinak byste se nejspíš beznadějně ztratili v tomhle dost děsivém světě :-)), celou tu dlouhou cestu Vás bude provázet tísnivá atmosféra, která je Vám, kdo čtete Kingovy příběhy, určitě dobře známá. Příběh si Vás otestuje hned na začátku ... kdy budete přinuceni zjistit, kam až je člověk schopný zajít, když se jedná o vlastní přežití ...
... a pak? ... pak už se ani na okamžik nezadrhne, takže se na začátku ještě pořádně nadechněte, abyste mohli na konci na chvíli vydechnout ... protože nebude moct přestat ... dokud se nedostanete na úplný konec ...

tomaserd

DOKONALÉ !!!!

mi-380

Marnotratné chrlení nápadů a slov, kterým jsem se prokousal v naději, že pokračování bude skvělé a bez prvního dílu bych nic nepochopil. Zatím jsou Kingovy einsteinovské hrátky s časem a prostorem celkem jasné, jsem ale zvědav na dovyprávění nakousnutých příběhů, kterých je tolik, že snad ani není možné vše dotáhnout do konce: 55% (zatím 1010 hodnotících čtenářů je na průměru 80%).

jarynek

Nějak mne to nezaujalo. Byla místa, která mne bavila, kdy jsem si říkal, že se to konečně rozjíždí, ale pak to zase sklouzlo k něčemu, přes co jsem se těžce prokousával. Dám asi ještě druhému dílu a třeba pak ocením i tento první.

Miťuli

Smíšené pocity.... přečetla jsem, půjčila jsem si i druhý díl, který jsem nakonec nezačala číst.
Není to rozhodně špatná kniha, ale znovu bych po ní nesahla.

Boboking

Tak po letech a letech konečně splněný tento velký rest. King je moje životní slabost, ale tento jeho opus magnum jsem zkoušel tolikrát a nikdy jsem se nedostal přes prvních pár stránek. Teď konečně dočteno celé, atmosféra úžasná, temná, brutální... Ale logiku příběhu moc nechápu, bohužel. Nevím, co a kdo a proč. Asi se na další díly z cyklu budu zase dlouhé roky jen koukat v knihovničce...

dreamhex

„Muž v černém prchal přes poušť a pistolník mu byl v patách."

Kinga mám rád, ne že ne, ale Temnou Věž asi nikdy nepochopím.

witchersbitch
19.12.2016

Nebýt závěrečného rozhovoru Pistolníka s mužem v černém, asi bych Kinga odložila. Takhle ale mám v plánu pokračovat v jeho knihách, ačkoli zatím ukládám na později..

neurochirurg
12.12.2016

Fantasy ala King. Mistr má takové sebevědomí a takový respekt, že si fantasy napíše prostě po svém. Stejně jako si předtím napsal po svém pohádku nebo později detektivku. A jelikož jsem jeho velký fanda, jeho způsob vyprávění fantasy příběhu mi naprosto vyhovuje. Skvěle propracovaný svět Temné věže, skvělé postavy, skvělý „velký“ příběh přesahující několik světů. Dlouhé dny a příjemné noci, say Kingu!

bakunin
08.12.2016

Čekal jsem víc, ale i tak jsem nebyl zklamán, jen jsem se chvílemi ztrácel v ději.

whiolet
01.12.2016

Nebavila mě tato série tolik jak jiné knihy od Kinga přesto byla dobrá

JirkaNovosky
24.11.2016

Esence fantasy literatury, byť s velkým přesahem do sci-fi. Kam vůbec zařadit Temnou věž? King se vydal do vod, kterým vládnou roky stejní autoři a naprosto dominoval. Vystavěl neuvěřitelný svět s dokonalými charaktery, kde nic není černobílé.

SedllY
18.11.2016

Kniha, kterou jsem naplno ocenil až po dočtení kompletní Temné věže. Rád se k 1. dílu vracím. Vidím před sebou cestu dalekou a plnou dobrodružství.

Andynka
26.10.2016

Jsem zvědavá na pokračování, tohle byl pro me trošku oříšek , než jsem se dostala až do děje, ale možná mi nejvíc pomohl až souhrn události v dalším dílu. Každopádně na nadšení mi to neubralo. :-)

tlllk
19.10.2016

..fakt som sa snažil, autora mám celkom rád , ale táto kniha ma proste minula. Do poslednej strany som sa nevedel dostať do deja, zúfalo sa mi to podobalo na Murakamiho Hard-boiled Wonderland ale taký bez konca ...

deirdre
16.10.2016

Výborne napísaný príbeh, teda, jeho začiatok. Už teraz viem, že na Pištolníka a jeho svet nikdy nezabudnem. Teším sa na pokračovanie...

Klacekzlesa
30.08.2016

Trochu mi dělalo problém vžít se do Pistolníkova světa.. nakonec se mi to podařilo a jede se dááááál.

OciVelkeZelene
17.07.2016

Trosku mi dalo problem se zacist, ale nakonec to proslo bez vetsich bolesti. Nastesti to neni dlouhe.

Katrinity_97
09.06.2016

Skvělá kniha!!! Autor opět nezklamal a já už se s chutí pustila do dalšího dílu!

dutch
30.05.2016

Ani napodruhé nejsem schopen dočíst. Moc malý kus másla natřený na moc velký kus chleba. O tom, že Stephen umí psát není pochyb.

Pixx-73
18.04.2016

Do ságy Temná Věž jsem se pustil podruhé. A dost mě překvapilo, jak jsem si na rozdíl od prvního čtení, úvodní díl užíval. Tehdy převažoval spíš zmatek a místy i nuda. Teď už vše do sebe zapadalo a i když to asi není tak čtivé a napínavé jako další díly, má to zase nádhernou, melancholickou atmosféru. Ti, kdo čtou poprvé, nedejte se prvním dílem odradit, Temná Věž za to stojí.

salamandrina
17.04.2016

Nedočetla...

Slooki
14.04.2016

Myslím, že k tomuto dílu není moc co dodat. Snad jen to, že by jsem si toto ještě v budoucnu někdy rád znovu přečetl, jen nevím, zda jsem ještě ochoten věnovat tomu tak dlouhou dobu. Ještě stále mám v živé paměti, mou naprostou bezmoc, kdy jsem dočítal předposlední díl, a poslední ještě nebyl v prodeji. Moje bezmoc, kdy jsem nemohl skočit ihned na závěrečný kus přerůstala v paniku a stavy úzkosti, kdy jsem byl nucen oddalovat čtení knihy, na pouhých pár řádek denně, a to jen proto, aby byla mezi jednotlivými knihami pokud možno co nejmenší časová proluka. Mé čekání a plánování mi ale přineslo toužebné ovoce, a tak jsem se i já mohl posléze prolouskat posledním dílem až na konec strastiplné Rollandovi cesty. BRAVO Pane Kingu, BRAVO

tereza1198
06.04.2016

Upřímně nevím, jak hodnotit. Kniha mi přišla zvláštní a tísnivá. Celý svět beznabějný. Kdybych nevěděla, že jde o tolik opěvovanou sérii, nečetla bych dál. Nakonec mi konec dal smysl a vůli mrknout na další díly. Protože v téhle chvíli (když mám ostatní knihy před sebou) věřím, že to byl jen začátek neuvěřitelného příběhu

Angry
30.03.2016

Pistolnik a cela serie Temna vez je fantasticke dilo, bohuzel ne pro kazdeho. Cim min znate Kinga a jeho zivotni filozofii, tim vic budete pri cteni tapat a putovani pistolnika Rolanda a jeho druziny neocenite tak, jak si zaslouzi. Pokud ovsem nebudete mit zadne konkretni ocekavani ohledne pribehu (napr. tykajici se post-apo sveta), ceka vas unikatni Kingovska seance.

I kdyz davam plne hodnoceni, je treba zminit, ze ne vsechny knihy ze serie jsou stejne kvalitni a v nekerych se silne projevuje autorova nachylnost ke zbytecnemu natahovani.

vnimat_Krasu
28.03.2016

Stěží uchopitelné, střídavě boží, nakousnuté a nedojedené. Hodnotit Pistolníka jako samostatnou knížku je blbost. Je to dvě stě stran dlouhý prolog. Začátek něčeho. A silnou čtvrtou hvězdičku nepřidává Kingovi vesmírně netradiční závěr, nýbrž samotný dodatek autora. Dramatický, výpravný, famózně upřímný. A tak si druhou část Temné věže nekoupíte kvůli Rolandovi. Ale kvůli Stephenovi.

Nombeko
26.03.2016

Pistolník mě bohužel moc nenadchnul. Trochu mě to vyvedlo z míry, poněvadž u knih od Kinga se mi toto stalo poprvé, a že jsem jich už pár přečetla. Ale dám na zkušenost jiných a dám Temné věži šanci. Doufám, že mě Tři vyvolení namotivují k dalšímu čtení více.

povi
12.03.2016

Aby clovek Pistolnika pochopil,musi tu knihu cist vickrat.Snadno se stane,ze odradi od pokracovani v serii Temna vez a bohuzel,pokud clovek sahne po Pistolnikovi jako po uplne prvni knize S.Kinga,velmi casto ho od dalsich jeho del odradi.King je Kralem zanru,a Temna vez je veledilo,jemuz se priblizi snad jen Srdce v Atlantide.Aby clovek pochopil prvni dil Temne veze,cili Pistolnika,musi precist vsech osm knih(ok,Zavan klicovou dirkou je spis fairytale,ale pekne napsany,nema s dejem Temne veze nic moc spolecnyho).Proto je lepsi nenechat se odradit prvnim,temer "o nicem" dilem a pokracovat.Protoze pak vam vsechno dojde.A pokud se,tak jako ja,po letech rozhodnete znovu se s Rolandem setkat,zarucuju,ze si prvni knizku uzijete naplno.