Pistolník

Pistolník Roland je poslední střelec přízračného světa ztraceného kdesi daleko v budoucnosti. Je to svět zdevastovaný jak fyzicky, tak morálně. A právě pravdu tohoto světa, zda je skutečným podsvětím, či pouze jen děsivou alternativou světa našeho, tvrdošíjně hledá Roland. I za cenu vražd a prokletí vlastní duše. Kniha sleduje jeho... celý text

Pistolník Roland je poslední střelec přízračného světa ztraceného kdesi daleko v budoucnosti. Je to svět zdevastovaný jak fyzicky, tak morálně. A právě pravdu tohoto světa, zda je skutečným podsvětím, či pouze jen děsivou alternativou světa našeho, tvrdošíjně hledá Roland. I za cenu vražd a prokletí vlastní duše. Kniha sleduje jeho honbu za mužem v černém, neboť jenom on zná cestu k Temné věži, v níž se pronikají všechny světy. To on staví pistolníkovi do cesty napřed barmanku Allii z pouštní osady Tull a pak chlapce Jakea, jejichž životy jsou jedněmi z mnoha, jimiž musí pistolník zaplatit za setkání s mužem v černém... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/26_/269/temna-vez-pistolnik-3Rf-269.jpg 41079
Série:

Temná Věž (1.)

Originální název:

The Gunslinger (1982)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Beta - Pavel Dobrovský
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (140)

Přidat komentář
Misan1993
19. května

Poslechnuto jako audiokniha. Občas děj zajížděl do zbytečných pasáží, ale celkově to byla super kniha. Druhý díl mám už předem připravený na poslech tak jdu na to :)

koolsavage
17. května

Úžasně vykreslená atmosféra takového, řekla bych svérázného fantasy, nicméně čím dále jsem se dostávala, tím více mi příběh přišel jako změť nápadů a myšlenek. Bylo toho všeho tak nějak moc.

evickakyticka
14. května

Na sérii Temná věž jsem se chystala docela dlouho. Nakonec jsem neodolala a chtěla se ponořit do nějaké knihy od Kinga, která bude jiná než ostatní. Po přečtení prvního dílu jsem spokojená. Tak nějak jsem si začátek představovala. Je tam spousta místa pro přemýšlení, zajímavé prostředí, Roland samotný mě bavil, uvidíme, co přinese další díl. Nechávám si v hodnocení rezervu, přece jen je to taková předmluva k většímu celku. Jen lituji, že jsem neměla dostatek času přečíst těch 200 stran na jeden zátah. Na Tři vyvolené si ho rozhodně udělám.

tony64
10. května

Já říkám:Pistolníku,chci tě vidět ve filmu!' Pro fanoušky: ''Joo! Je natočený!''

Vikina333
06. května

Knižka vyvolává tak trochu zmatek, ale mohu vás uklidnit, že se děj zklidní a ustálí hned na začátku druhé knihy (ovšem ne tak úlně, to si zase můžete být jistí :) ). Roland není typickej a ukázkovej sympaťák, ale to se mi na něm právě asi líbí. Pistolník se nečetl špatně, ale je tu prostě moc otázek. A vy? Buď to vzdáte anebo se vrhnete na další díl a nebudete litovat :)

Mr.JaroCZ
04. května

Je to divný, ale mně se líbila celá série Temná věž :-) A z toho Pistolník za 5 hvězd.
Perfektně to vystihla o něco níže v komentáři Alef. Dávám jí palec nahoru, protože nemám, co bych dalšího doplnil.

Ivan Kučera
29. března

Sorry, nikdy ma to nechytilo, nikdy ma to nebavilo. Je samozrejme cítiť, že King mal s týmto krátkym a jednoduchým - a pritom svojráznym a osobitým - príbehom veľké ciele, plány a ambície, ale ide to mimo mňa.

Butch-core
16. března

Pro znalce jiných dílů téhle série se zdá být první část utahaně nevyzrálým, lehce zmateným rozjezdem jinak docela zajímavého příběhu. Po několikerém přečtení může s přibývajícím věkem dojít k prohloubení jistého porozumění, to když nás trochu popadne symbolika nastiňovaného. S přispěním nějaké té intelektuální zkušenosti snad spatříme v pistolníkově putování za věží oproštěném od různorodých morálních hodnot pravou povahu ambiciózní životní snahy. Zjistíme, že je typická svou expandující vůlí k životu tolik ohraničenou vědomím neodvolatelnosti smrtelného konce.

Torgal
14. března

Táto kniha ma ťažkým spôsobom minula. Na oltár budovania atmosféry je obetovaný akýkoľvek zrozumiteľný dej. Máme tu síce putovanie pištoľníka za mužom v čiernom, ale o príčinách tohto prenasledovania sa nedozvieme takmer nič. Temná veža je tiež len enigmatický cieľ na horizonte, o ktorom ani Roland nevie povedať prečo sa za ním ženie. Metaforické opisy a flashbacky mi síce prišli spočiatku zaujímavé, no bez poriadneho príbehu som pomerne rýchlo skĺzol do nudy a čítanie mi išlo zťažka. Do ďalších dielov idem len kvôli tomu, že podľa ohlasov sa prvá časť série vymyká (aj kvalitatívne) zvyšku. 4/10

martina.culik
24. února

Sice se v této knize nestihne skoro nic stát, ale přesto je čtenář hned od začátku vtažen do temného světa, ve kterém se Pistolník pohybuje.

Darknessfriend
16. února

Vyborny temny uvod do tak rozlehle serie. Moc dobre se me to cetlo. Mnoho nezodpovědných otázek kniha zanecha ve čtenáři, a pro to hned jdu na druhy dil Temne věže tri vyvoleni. Kniha dokaze solidne navnadit a zanecha ve vas chut hned cist dalsi osudy pistolnika a jeho ceste k temne věži tesim se co me ceka v dalsich dílech

alef
13. února

Pistolník Vás zavede do světa, ve kterém neplatí fyzikální (ale ani lidské) zákony, tak, jak jsme na ně zvyklí. Ocitnete se rozhodně v hodně zvláštním, snovém, magickém, záhadném, ale také sakra nevyzpytatelném a dost drsném světě. Už od počátku se na Vás budou valit otázky, jedna přes druhou: Kdo je Roland? Co je Temná věž? Jak vznikl tenhle zvláštní svět? Připravte se na to, že odpovědi jen tak nenaleznete, budete si je muset hodně těžce zasloužit, ale teď ne, na to je do konce příběhu ještě dost času .-) ... zato otázky, s těmi si užijete, ty se budou množit přímo exponenciální řadou :-) (i když, asi se budou šířit jinak, už zase jsem zapomněla, že tady neplatí žádné zákony, ani ty matematické :-)).
Je tu vlastně jen jeden jediný pevný bod, kterého se můžete držet (který Vás trochu symbolicky bude spojovat s ostatními Kingovými příběhy, a tím Vás „držet“ v naší realitě, je jako „znamení“, na které se můžete spolehnout, jinak byste se nejspíš beznadějně ztratili v tomhle dost děsivém světě :-)), celou tu dlouhou cestu Vás bude provázet tísnivá atmosféra, která je Vám, kdo čtete Kingovy příběhy, určitě dobře známá. Příběh si Vás otestuje hned na začátku ... kdy budete přinuceni zjistit, kam až je člověk schopný zajít, když se jedná o vlastní přežití ...
... a pak? ... pak už se ani na okamžik nezadrhne, takže se na začátku ještě pořádně nadechněte, abyste mohli na konci na chvíli vydechnout ... protože nebude moct přestat ... dokud se nedostanete na úplný konec ...

tomaserd
04. února

DOKONALÉ !!!!

mi-380
01. února

Marnotratné chrlení nápadů a slov, kterým jsem se prokousal v naději, že pokračování bude skvělé a bez prvního dílu bych nic nepochopil. Zatím jsou Kingovy einsteinovské hrátky s časem a prostorem celkem jasné, jsem ale zvědav na dovyprávění nakousnutých příběhů, kterých je tolik, že snad ani není možné vše dotáhnout do konce: 55% (zatím 1010 hodnotících čtenářů je na průměru 80%).

jarynek
29. ledna

Nějak mne to nezaujalo. Byla místa, která mne bavila, kdy jsem si říkal, že se to konečně rozjíždí, ale pak to zase sklouzlo k něčemu, přes co jsem se těžce prokousával. Dám asi ještě druhému dílu a třeba pak ocením i tento první.

Miťuli
26. ledna

Smíšené pocity.... přečetla jsem, půjčila jsem si i druhý díl, který jsem nakonec nezačala číst.
Není to rozhodně špatná kniha, ale znovu bych po ní nesahla.

Boboking
24. ledna

Tak po letech a letech konečně splněný tento velký rest. King je moje životní slabost, ale tento jeho opus magnum jsem zkoušel tolikrát a nikdy jsem se nedostal přes prvních pár stránek. Teď konečně dočteno celé, atmosféra úžasná, temná, brutální... Ale logiku příběhu moc nechápu, bohužel. Nevím, co a kdo a proč. Asi se na další díly z cyklu budu zase dlouhé roky jen koukat v knihovničce...

dreamhex
11. ledna

„Muž v černém prchal přes poušť a pistolník mu byl v patách."

Kinga mám rád, ne že ne, ale Temnou Věž asi nikdy nepochopím.

witchersbitch
19.12.2016

Nebýt závěrečného rozhovoru Pistolníka s mužem v černém, asi bych Kinga odložila. Takhle ale mám v plánu pokračovat v jeho knihách, ačkoli zatím ukládám na později..

neurochirurg
12.12.2016

Fantasy ala King. Mistr má takové sebevědomí a takový respekt, že si fantasy napíše prostě po svém. Stejně jako si předtím napsal po svém pohádku nebo později detektivku. A jelikož jsem jeho velký fanda, jeho způsob vyprávění fantasy příběhu mi naprosto vyhovuje. Skvěle propracovaný svět Temné věže, skvělé postavy, skvělý „velký“ příběh přesahující několik světů. Dlouhé dny a příjemné noci, say Kingu!

bakunin
08.12.2016

Čekal jsem víc, ale i tak jsem nebyl zklamán, jen jsem se chvílemi ztrácel v ději.

whiolet
01.12.2016

Nebavila mě tato série tolik jak jiné knihy od Kinga přesto byla dobrá

JirkaNovosky
24.11.2016

Esence fantasy literatury, byť s velkým přesahem do sci-fi. Kam vůbec zařadit Temnou věž? King se vydal do vod, kterým vládnou roky stejní autoři a naprosto dominoval. Vystavěl neuvěřitelný svět s dokonalými charaktery, kde nic není černobílé.

SedllY
18.11.2016

Kniha, kterou jsem naplno ocenil až po dočtení kompletní Temné věže. Rád se k 1. dílu vracím. Vidím před sebou cestu dalekou a plnou dobrodružství.

Andynka
26.10.2016

Jsem zvědavá na pokračování, tohle byl pro me trošku oříšek , než jsem se dostala až do děje, ale možná mi nejvíc pomohl až souhrn události v dalším dílu. Každopádně na nadšení mi to neubralo. :-)

tlllk
19.10.2016

..fakt som sa snažil, autora mám celkom rád , ale táto kniha ma proste minula. Do poslednej strany som sa nevedel dostať do deja, zúfalo sa mi to podobalo na Murakamiho Hard-boiled Wonderland ale taký bez konca ...

deirdre
16.10.2016

Výborne napísaný príbeh, teda, jeho začiatok. Už teraz viem, že na Pištolníka a jeho svet nikdy nezabudnem. Teším sa na pokračovanie...

Klacekzlesa
30.08.2016

Trochu mi dělalo problém vžít se do Pistolníkova světa.. nakonec se mi to podařilo a jede se dááááál.

OciVelkeZelene
17.07.2016

Trosku mi dalo problem se zacist, ale nakonec to proslo bez vetsich bolesti. Nastesti to neni dlouhe.

Katrinity_97
09.06.2016

Skvělá kniha!!! Autor opět nezklamal a já už se s chutí pustila do dalšího dílu!