Tauranga, můj osud

Tauranga, můj osud https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74081/tauranga-muj-osud-74081.jpg 4 25 10

Mladá Ricarda Bernsdorfová uprchne před sňatkem z donucení na Nový Zéland, kde se navzdory všem překážkám prosadí jako lékařka, což by v Prusku konce 19. století nebylo možné. Kvůli svým schopnostem se však hluboce znelíbí kolegovi z Taurangy, který se ji snaží ze všech sil odstranit. Ricarda sice přežije útok na svou osobu, bez pomoci maorské léčitelky a odvážného farmáře by však byla beznadějně ztracená...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sterne über Tauranga , 2009

nicolettkaa
05.03.2021

Tohle není žánr, který bych normálně četla, proto nehodnotím, ale zaujalo mě, že se příběh odehrává na Novém Zélandu. Přestože od půlky knihy víte, jak se děj bude vyvíjet a očekáváte červenou knihovnu, musím říct, že se mé přesvědčení o přeslazenosti nekonala, což mě potěšilo. Přesto mě první část knihy bavila více (ještě v Německu). Ženy to tehdy opravdu neměly jednoduché. Také bych ocenila více informací o tradicích a životě Maurů (ale chápu, že o tom kniha primárně být neměla).

AndreaP.
02.07.2020 5 z 5

Příběh mladé lékařky, která se rozhodne vzepřít se zažitým tradicím konce 19.století, a jako žena je odhodlaná jít za svým snem přes všechny překážky. Kniha se mi moc líbila, a navíc je příběh zasazen do nádherné oblasti Nového Zélandu.

helenkan
01.06.2017 5 z 5

Moc pěkné čtení. Hezký příběh.

ivakola
09.09.2016 5 z 5

Velice pěkná knížka s čtivým příběhem. Potěšila mě na srdci, díky ní jsem na chvíli vypadla z toho hektického života a všech těch starostí který má asi každý z nás.

bara295
01.01.2016 4 z 5

pěkná kniha, dobře se čte, ale připomíná mi seriál Doktorka Quinnová

hrabenka
24.01.2015 5 z 5

Krásná kniha,příjemný příběh,který naprosto souvisle plynul,člověka to nutí číst dál a dál.

Kabi
10.11.2014 4 z 5

Moc pěkná kniha, hezky se četla. Poutavý příběh.

1casper
18.09.2014 5 z 5

Kniha se četla naprosto sama. Je psaná s noblesou, bez zbytečných kudrlinek. Děj mě natolik pohltil, že jsem musela číst dál a dál, zvědavá, jak to dopadne......ikdyž.....konec se dal předvídat.

bookcase
12.07.2013 4 z 5

Mám ráda knížky s touhle tématikou a Tuaranga se mi líbila.

Kopretina_aku
01.10.2012 5 z 5

Velmi pěkná knížka, která se čte jedním dechem. Nemůžu se ale ubránit pocitu, že je to tak trochu kopie Zlaté země od Barbary Wood. Nebo Zlatá země je kopie této knihy.

Nový Zéland romance

Anne Laureen
německá, 1974
2011  82%Tauranga, můj osud
2012  61%Slunce nad Wahi-Koura
2014  64%Měsíc nad horami

Kniha Tauranga, můj osud je v