Talisman

Talisman https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57027/bmid_talisman-Yoe-57027.jpg 4 624 129

Mariňák Logan Thibault na své misi v Iráku najde v písku fotografii usměvavé mladé ženy. Nikdo se po ní neshání, a tak si ji Logan vezme k sobě. Od té chvíle se ho začne až nápadně držet štěstí a stane se jeho talismanem. Když se vrátí zpět do Ameriky, je už přesvědčen o tom, že ta neznámá žena drží klíč k jeho osudu. Prochodí půl země, než ji nakonec najde, ale tím vše teprve začíná. Stane se křehká a zranitelná Elizabeth jeho opravdovým talismanem?... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Lucky One , 2008

martina.culik
martina.culik
14.12.2023 5 z 5

Příběh jsem znala z filmového zpracování, ale jako vždy byla kniha mnohem lepší. I přes znalost hlavní zápletky bylo zajímavé pozorovat, jak se hrdinové sbližují a jak se to vlastně všechno semlelo.
Určitě doporučuji všem, kdo mají rádi romantiku a nebojí se uronit pár slz.

Luigi1
Luigi1
29.08.2023 5 z 5

Knížka byla nádherná jalo film

simca9342
simca9342
27.08.2023 5 z 5

Přečtená loni
Ke knize a filmu zároveň: Bývalý voják toho času jestě v boji při úkrytu v zákopech najde fotku ženy, která mu o chvíli později zachrání život. Doslova. Proto se ji po skončení mise vydá hledat. Svého anděla strážného najde, ale pak se "karty obracejí."
Beth je rozvedená, s exmanželem mají ve stridavé péči syna Bena, ale vztah mezi muži zrovna nekvete. Ben chce hrát na housle, ale Keith jako zástupce šerifa ví moc dobře, co je pro Bena nejlepší. Beth ani Ben si to nemyslí. Stačí však jedna hádka a pohádky o zlém čaroději je konec.

Lavina
Lavina
23.06.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha ...
Zajímavá zápletka.Krátké útržky z bojů v Iráku.Pekna romantika,láska i drama . ..můžu jen doporučit

HockeyGirl
HockeyGirl
11.05.2023 4 z 5

Dojemný příběh, který se mi četl skvěle. Sparks píše moc dobře a jeho styl psaní mi vyhovuje. Rozhodně mám jeho knihy ráda.

Dietwithstyle
Dietwithstyle
09.02.2023 4 z 5

Knihu jsem si vybrala víceméně náhodou, chtěla jsem cokoliv od Sparkse a v knihovně měli volný Talisman. Vůbec jsem dopředu nevěděla, o čem příběh bude, ale četl se mi moc dobře. Jen ten konec byl takový zvláštní, po pozvolna plynoucím příběhu přišel na posledních stránkách docela výbuch..

LunaL.
LunaL.
17.10.2022 4 z 5

Krásná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Jen konec mě trochu zklamal, zdál se mi dost nereálný. Jinak super :)

Michelleee
Michelleee
14.10.2022 4 z 5

Miluju všechny filmy podle knih pana Sparkse. Tenhle film jsem viděla až po přečtení knihy a obojí se mi moc líbilo. Kniha má samozřejmě víc detailů a je víc napínavá než filmové zpracování. Spokojenost

vladka16
vladka16
08.09.2022 5 z 5

Pro mě další příjemná Sparksovka, sice jsem také před lety viděla film, ale už je to tak dlouho, že mi to nevadilo při četbě. Na jeho příbězích je fajn, že i když je to o lásce, nepopisuje do nejmenších podrobností když se on a ona milují. Hezky se u toho odpočívá, líbilo se mi to.

janyska13
janyska13
04.08.2022 4 z 5

Po nějaké době zase nějaký Sparks. Vzhledem k tomu, že už jsem kdysi dávno viděla film, tak jsem věděla jak to dopadne. Což u mne znamená, o trochu horší hodnocení, protože jsem nebyla tak překvapená, jak bych měla být. Ale i tak opět řadím k povedeným knihám a hlavně mě dostala ze čtecí krize.

Holly.W
Holly.W
23.07.2022 3 z 5

Knihy od Nicholase Sparkse bych mohla rozdělit na dvě skupiny: takové, které mi v mysli a sdci zůstanou dlouho a ke kterým se jednou ráda vrátím a takové, které velice rychle pustím z hlavy a které jsou úplně průmněrné a ničím mě nezaujmou. Tahle bohužel patřila do té druhé kategorie.

vklaskova
vklaskova
15.07.2022 4 z 5

Příjemné čtení na letní dovolenou. Není to klasický ženský román plný sladké romantiky. Kniha příliš neoslní, ale u moře se četla moc hezky :-)

Luciska13
Luciska13
02.05.2022 5 z 5

Skvělý příběh. Nejprve jsem viděla film a až potom jsem se pustila do knížky, ale ta je podle mě mnohem lepší, i když pravda je, že zrovna v tomto případě se kniha i film dějově hodně podobají. Až doposud jsem autorovy knihy moc nevyhledávala kvůli tragickým koncům příběhů, které jsou pro jeho knihy typické, ale myslím, že mě tato kniha přesvědčila, abych se pustila i do dalších.

Knihomolka506
Knihomolka506
20.03.2022 5 z 5

"víkendovka"
Hezký romantický příběh o vztahu dvou lidí, kterým se do jejich štěstí nedostane opravdu nic. Ani žárlivý ex :)

medvídě
medvídě
31.12.2021 4 z 5

Bohužel se mi tato kniha zdála taková slabší. Nevím, jestli to bylo samotným příběhem, nebo mou náladou při čtení. Některé věci mi tam přišly málo uvěřitelné, což mi většinou u autora nedělá problém, protože se do příběhu naplno ponořím, teď ale moc ne. Občas jsem si také vzpomněla i na filmové zpracovaní, které jsem už dlouhou dobu neviděla.
Knize ale v budoucnu dám ještě šanci - až na ni bude ta správná nálada.
Síla víry - láska - důvěra - touha ovládat druhé

kolacky
kolacky
04.12.2021 4 z 5

Jako bych to už někde četla. Hm...

vikaa
vikaa
02.12.2021 4 z 5

Taková klasická Sparksovka. Film jsem viděla už dávno a možná se mi líbil i o něco víc než kniha...

hlentilka
hlentilka
01.12.2021 5 z 5

Moc milé.

hana1039
hana1039
25.10.2021 4 z 5

Film jsem neviděla a knížka mi byla doporučená :-), je to má první od Sparkse... Asi se pustím i do jeho dalších knih... Ze začátku jsem se nemohla pořádně začíst, protože mám ráda v knihách hodně přímých vět a ty mi tam bohužel chyběly, ale děj se pak začínal pěkně odvíjet.. Určitě jsou lidé, kteří mají svého talismana, například sportovci, takže není to zase až tak neuvěřitelné... Prostě oddechovka :-)

TaNya_
TaNya_
17.04.2021

Na to že tenhle žánr skoro vůbec nečtu to bylo dobrý. Příběh mě chytl a nějaký ty vady v logice tomu odpustím.