Takhle to končí

Takhle to končí https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153908/bmid_takhle-to-konci-658ef3b6eb149.png 3 64 26

Příběh lásky, kterou nikdo nečekal. Příběh lásky, která změnila život. Rok 2008, Dublin. Američan Bruno právě prišel o práci u Lehman Brothers, a tak se rozhodne splnit dávný slib a vydává se do Irska, otcovy rodné země, aby zde pátral po svých kořenech. Addie, architektka na volné noze, která se musí starat o zraněného otce, žije život bez výhledu na šťastnou budoucnost. Seznámení Bruna s Addie odkryje oběma hlavním postavám dosud nepoznané krásy života. Působivý romantický příběh o síle lásky a všednodenní kráse života, na kterou se dá lehce zapomenout, ale jež nám dodává sílu čelit i těm nejtěžším překážkám.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

This Is How It Ends , 2012

NikolaJ.
01.02.2022 2 z 5

Knížku jsem si vybrala náhodně v knihovně kvůli názvu a byl to dle mého prostě takový slabší průměr... Jediné, co mi neleze z hlavy, je to, jak tam tak dvakrát zmiňovali, že házela psa přes zeď? Jsem z toho upřímně zmatená :D

Janík511
07.07.2019 1 z 5

Nedocteno, nezaujala mě.

Rendolet
02.03.2018 2 z 5

Kniha mě moc nenadchla, děj neměl pořádný spád.

Zdeňulína
30.01.2018 2 z 5

Kniha čtená asi před třemi lety - neurazila, ale ani nenadchla. Kdyby to nebylo čtivě napsané, tak bych se asi trochu nudila předvídatelným dějem.

Evišťátko
13.11.2017 5 z 5

Dlouho jsem zvažovala zda se do četby románu pustit. Některé ohlasy zde mě od toho odrazovaly. Nakonec jsem se odhodlala a musím říct, že mě knížka doslova pohltila. Líbil se mi překlad, ta hra se slovy a to nejsem žádný jazykofil, ten klid , který na vás při čtení dýchá a přesto někde podvědomě cítíte, že se pozvolna přibližujete k tomu podstatnému. K onomu A takhle to končí. Tenhle příběh ve mě bude ještě dlouho doznívat. Možná že právě pro svou jednoduchost a fatálnost.

Kaci90
16.06.2017 1 z 5

Hezká, lákavá obálka, to jo. Ale tím to za mě bohužel končí. Snad první kniha v mém životě, co jsem se prostě nedonutila dočíst, absolutně mi nesedla.

Leninkka
05.01.2017 2 z 5

Kniha má pěknou obálku, ale to je tak asi vše. Vůbec jsem se nemohla začíst a párkrát se dokopala abych přelouskala alespoň dalších pár stránek. Nakonec jsem to vzdala a knihu nedočetla.

helenkan
10.08.2016 4 z 5

Knížku jsem koupila ve slevách a musim říct,že jsem jí přelouskala za jeden den. Moc se mi líbila. Příběh opravdu ze života. A ke všemu má ještě krásnou obálku. :)

martiline
15.07.2016 4 z 5

Nejdříve mi trvalo, abych se něčeho chytila a dychtivě četla. To přišlo až ke konci knihy, kdy se začalo rozvíjet "takhle to končí". Vlastně mne pak ovládl jen pláč, ale i pocit vcítění se a pochopení. Smutné. Ale trošku to i pomáhá po zavření knihy se rozhlédnout a ... vážit si všeho dobrého ... a hlavně žít.

amysa
23.06.2016 4 z 5

Tak a další pěkný kousek ulovený z výprodeje... Sice je tu jen pár komentářů a přitom už tolik rozporuplných pocitů... Chápu, ne každému to asi úplně sedlo, ale mně se to vážně líbilo, dobře četlo a nuda tam nebyla vůbec.... Já jsem zkrátka vůbec nic neočekávala a asi i proto mne příběh zaujal a překvapil... Je to vlastně taková love story po irsku, tak kdo si rád čte příběhy o jiskření, lásce, rodinných vztazích, ale i o realitě, kterou nám bohužel život občas přináší, tak vzhůru do toho. ... Jo, a ještě bych ráda vyzdvihla, že knížka má moc hezkou obálku, ta mě mile potěšila... a to nejen proto, že mám ráda modrou barvu:-)

Tevik
28.02.2016 4 z 5

Hezká kniha,ale nakonci jsem si poplakala.

Makaja
18.02.2016 3 z 5

Trochu těžší bylo se začíst, ale nakonec jsem to přečetla celkem se zájmem, konec jsem bohužel tak trochu očekávala, vzhledem k názvu knihy. Neurazí, nenadchne.

rezaja
24.01.2016 2 z 5

průměrné

vermac
16.01.2016 4 z 5

Podle komentářů jsem knihu dlouho odkládala, čekala jsem nudný příběh, ale já nemůžu s komentáři souhlasit. Knihu jsem přečetla za jeden den a bavila mě od samého začátku. Ano, není to strhující román, je to klidné vyprávění, nudné mi nepřipadá v žádném případě. Posledních cca 80 stran je hodně dojemných a neubránila jsem se slzám, ale ano i takový je život. Já knihu doporučuji a rozhodně si ji někdy ráda přečtu znovu.

@agata
07.01.2016

Kniha, ktorá neoslní, nezaujímavá, pre mňa sklamaním. Snažila som sa dať knihe šancu, úvod nudný a príliš rozpísaný, záver celkom ujde.

Beky
03.01.2016 2 z 5

Kniha pro mě velkým zklamáním. Téměř jsem se musela nutit, abych to vůbec dočetla do konce... Pro mě málo zajímavý děj a vcelku nudný příběh.

vikimi
06.11.2015 1 z 5

Po knížce jsem sáhla, protože jsem si tak chtěla zavzpomínat na můj tříměsíční pobyt v Irsku, ale už od začátku to bylo depresivní, takže jsem ji ani nedočetla! Skončila jsem po pár stránkách.
Tohle není četba pro mě!

tyna_01
25.07.2015 2 z 5

Do této knihy jsem se z počátku vůbec nemohla začíst, měla jsem pocit, že se to vleče. K nějaké ,,akci" došlo až v druhé polovině knihy. Občas jsem myslela, že knihu ani nedočtu, nebylo tam to, co by mě lákalo se ke knize co nejdříve vrátit :)

Radka_p
24.07.2015 2 z 5

Knihu som čítala vlastne zo zotrvačnosti....200 strán sa v podstate nedeje nič a posledných 80 sa zrazu postavy začínajú posúvať. V podstate mám pocit, že som sa o nich aj tak nič nedozvedela, ani poriadne nedokážem uchopiť tento príbeh. Ale mojim najväčším sklamaním nebol ani "taký nijaký" príbeh ale čo urobila autorka so psom ma nahnevalo a veľmi !!!

NixooDy
08.06.2015 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale neuchvátila mě. Konec se mi líbil ze všeho nejvíce a nečekala jsem, že se stane tohle. Jinak se mi ale kniha moc nelíbila.

Irsko

Kathleen MacMahon
irská, 1970
2013  58%Takhle to končí
1997  60%Jarní touhy: Tvrdohlavá rančerka / Konstanta lásky

Kniha Takhle to končí je v