Tak tady jsou ty slíbené recepty na cukety, paní Ehmová

Tak tady jsou ty slíbené  recepty na  cukety, paní Ehmová https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231468/mid_tak-tady-jsou-ty-slibene-recepty-na-231468.png 5 27 13

Herečka vydává předpisy na jídla z cuket. Kuchařku doplňuje poutavé hereččino vyprávění o vaření.

milan.krimsky
18.02.2024 5 z 5

Tak z této knihy jsem čerpal recepty na cukety v jakékoliv podobě, dokonce ohledně zavařování; nejvíce se osvědčil u nás v rodině recept na cuketovou směs na topinky i tousty

Jirinamac
11.07.2022 5 z 5

Každé léto v ní hledám, co bych zase z cuket vytvořila a vždycky něco dobrého v ní najdu.

JancaMia
07.03.2022 5 z 5

Tohle bylo cuketove pohlazeni po duši .

oli2001
21.12.2021 5 z 5

Kniha paní Štěpánkové je u nás doma během léta velice prohlížená - vybíráme, co dalšího z cuket vyzkoušíme. Oceňuji i to příjemné a milé povídání, které recepty doprovází.

Cinik
14.09.2021 5 z 5

Když nevíte, co s cuketami, kuchařka paní Štěpánkové vám dozajista poradí. Některé recepty by asi u pana Pohlreicha neprošly, ale věřím, že není nic proti ničemu zařadit do takovéto tematické kuchařky i nějaké ty recepty pro normální lidi, co nemají nadbytek času a kuchařského umu.

Recepty jsou doplněny příjemným povídáním.

attila1
16.07.2021 5 z 5

S humorem napsaná knížka plná skvělých receptů na cukety.

JessieEx
03.01.2019 3 z 5

Tak tuhle knížku mi strčila do ruky babička s tím, že si ji musím přečíst, protože jsou tam nejen skvělé recepty, ale i hezké povídání okolo. Jelikož to je knížečka útlounká, neprotestovala jsem a hned jsem si vzpomněla na čtenářskou výzvu (kniha o jídle), že se mi bude hodit. Pak mi ale několik měsíců jen tak ležela na nočním stolku, nakonec se do ní pustil syn - vytrhl stránky a pokrčil obálku... No a brzy poté Jana Štěpánková zemřela. Tak jsem si řekla, že to už je nejvyšší znamení abych si knihu přečetla. Bohužel paní Štěpánkovou jako herečku vůbec neznám, o české filmy se příliš nezajímám. Její vyprávění mě ale zaujalo, i když musím přiznat, že ona sama si mé sympatie příliš nezískala. Ale o mrtvých jen dobře... Navíc cukety miluju a zaujalo mě vyprávění z dob, kdy já jsem ještě nosila plenky, zatímco v naší republice se začaly dostávat do podvědomí lidí tyhle zelené něcojakookurky. Dnes jsou cukety samozřejmostí ale je zábava o nich číst jako o něčem zvláštním, novém a neobvyklém. Celkově je knížka takové retro, hlavně recepty, které mě příliš nezaujaly. Všechny mi přijdou na "jedno brdo", když se tam nepřidá protlak, tak se použije sojovka a nebo ještě hůř, oboje dohromady... Možná pár receptů vyzkouším, ale především knížečku oceňuji, jako takový hezký medailonek té doby, zahrádkaření, chalupaření a zajímavých kuchařských pokusů ;)

akcinel
15.07.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem před lety věnovala své mamince. Nyní jsem si ji opět vypůjčila a znovu přečetla. Nevedla mne k tomu pouze Čtenářká výzva, ale také velká letošní úroda cuket na našich obou zahrádkách. A tak jsou opět hitem zapékané cukety a cuketová bábovka! No a samozřejmě nostalgické vzpomínky na doby minulé.

bábuška
11.07.2018 3 z 5

Tuto knížečku receptů od Jany Štěpánkové mám už docela dlouho, něco z toho jsem vyzkoušela, smažené jako řízek nebo plněné jakoukoliv směsí, ale cuketová bábovka u nás vede. Otevírám ji každoročně. Líbí see mi i její vyprávění o chalupaření.

ivakola
10.04.2018 5 z 5

Co dodat? Snad jen to, že cukety a vůbec zeleninu miluju.

Kerberos
03.02.2018 5 z 5

Vtipně napsané,recepty občas používám.

TaLu
28.08.2017 5 z 5

Hodnocení tak trochu nostalgické. Z této kuchařky jsme vařili, když byly děti malé a v knize byly poznámky, jak nám co chutnalo. Musím přiznat, že jsem to s cuketami zřejmě přeháněla, protože po čase mě po nich začala pálit žáha a už je nemohu jíst. Škoda, opravdu mi chutnalo. Možná bych to mohla zase jednou otestovat, je to již dávno. Recepty jsou to chutné a některé přímo výborné, hlavně zapečené cukety.

Movie33
09.08.2012 5 z 5

Pokud nevíte co s cuketami, vemlmi tuto knihu oceníte, i když pravda, dneska v době internetu.... u nás doma se o ní pereme :)

kuchařky zeleninové recepty

Autorovy knížky

Jana Štěpánková
česká, 1934 - 2018
1994  93%Tak tady jsou ty slíbené recepty na cukety, paní Ehmová

Kniha Tak tady jsou ty slíbené recepty na cukety, paní Ehmová je v