Tajná manželka

Tajná manželka https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344885/mid_tajna-manzelka-VSN-344885.jpg 5 15 7

Ruskú veľkokňažnú a anglickú novinárku spája jedno z najväčších tajomstiev sveta... 1914 - Ruská ríša je na pokraji zrútenia a cársku rodinu čaká neistá budúcnosť. Veľkokňažná Tatiana sa zamiluje do dôstojníka kavalérie Dmitrija, ale spoločenské udalosti naberú katastrofický spád. Ich vzťah a životy sa ocitnú v ohrození. 2016 - Po zdrvujúcom odhalení sa Kitty Fisherová vyberie do Ameriky hľadať pokoj v osamelej chate prastarého otca. Pri jej renovácii objaví neobyčajný zlatý medailónik, ktorý ju privedie k zabudnutému rodinnému tajomstvu. Slovensky.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historie
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

The Secret Wife , 2016

parvitas
27.06.2023 4 z 5

Pred čítaním tejto knihy som si nepozerala recenzie a aj na anotáciu som zabudla, lebo knihu som kupovala už dávnejšie, čiže to bolo nakoniec prekvapenie. A ak mám byť úprimná, táto absolútne tuctová obálka aj názov ma vôbec nelákali, no keďže knihu posúvam ďalej kamoške, tak reku predtým ešte do nej mrknem. A nakoniec z toho bolo jedno príjemné popoludnie, kedy som sa ponorila do histórie začiatku 20. storočia. Obálka nakoniec krásne korešponduje s príbehom, čiže je výborne zvolená. A ja svoje prvé hodnotenie mením, kniha je super.
Mám rada príbehy, čo by bolo, keby... Ako súvisí dedičstvo starej chatky jednej Američanky s ruskou cárskou rodinou Romanovovcov? Postupne sa tu odvíja príbeh lásky a tajne uzatvoreného manželstva medzi dôstojníkom a veľkokňažnou. Ich odlúčenie bolo dlhoročné a bolestivé... ale teda nebudem prezrádzať podrobnosti, nech si to čítanie užijete aj vy. Za mňa len toľko - nájdete tu tajomstvá v manželstve, neveru, vinu, obrovskú stratu aj odpustenie, dve časové línie, Fabergého klenot a jednu mŕtvolu. (Snáď som vás dostatočne navnadila a zároveň poplietla. )

Kami97
05.10.2022 5 z 5

Knihu jsem četla ve slovenštině, protože v češtině zatím nevyšla, což je škoda protože příběh lásky druhé carské dcery Tatiany byl nádherný. Moc se mi libilo střídání časových os, ale minulost, i když smutná a někdy krutá, se mi přeci jen líbila více.
Ráda si ji někdy přečtu znova. Moc doporučuji

MilaJ
20.12.2021 4 z 5

Knihu jsem četla v polském jazyce, jelikož v českém ještě nevyšla. Krásný překlad, rychle se odehrávající a poutavý děj. Líbila se mi i proto, že je napsaná ve dvou časových rovinách. Je tam všechno: romantika, krásná příroda, historická fakta... Doporučuji nejen nadšencům historie.

alibaba72
14.07.2021 5 z 5

Tak toto je naprosto dokonalá kniha, kdyby to šlo tak dám těch hvězdiček víc.

bábuška
20.08.2018 5 z 5

Hlavní je příběh lásky druhé carské dcery Taťány a carského důstojníka Dmitrije, která dospěje až k tajnému sňatku. Vše se odehrává v létech 1916 - 17, ta doba je popsána velice podrobně, hrozná bída obyvatelstva a na druhé straně neschopnost ve všech směrech cara i jeho manželky něco řešit. I děti nejsou obeznámeny se skutečností, i když nejstarší dcery pracují jako sestry v lazaretu. Držení neschopné a vyhladovělé armády končí povstáním, jak známe z dějin. Následuje krutá cesta carské rodiny až k jejímu tragickému konci. V románové podobě se zachrání Taťána a prožívá putování s českými legionáři a její cesta končí v okolí Brna. Dmitrij putuje Evropou, hledá manželku, v Německu se seznámí s židovskou dívkou Rosou, před Hitlerem utíkají do Ameriky. Tam pomalu stárne, ale osud je k oběma protagonistům milosrdný, ještě spolu prožijí kousek života. Hlavně k tomu napomohla pravnučka Kitty, která celý osud Dmitrie a Taťány rozpletla a v tomto románě nám jej převyprávěla. Děj celé knihy je velice bohatý, napsán velice poutavě, i překlad je kvalitní. Četla jsem ve slovenském jazyce a mohu jen doporučit.

MajaHA
24.01.2018 5 z 5

Super kniha maximálna spokojnosť!

lenka5535
23.06.2017 5 z 5

Príbeh má dve časové línie. Prvá sa odohoráva v rokoch 1914 - 1986, kde spoznávame Dmitrija a jeho lásku k Tatiane veľkokňažnej Romanovovej. Autorka vsunula do príbehu skutočné historické fakty, ktoré obohatila svojou fantáziou. Čo by sa stalo, keby ....?
Druhá línia sa odohráva v roku 2016, keď sa Kitty dozvedá o nevere svojho manžela a odchádza z Londýna do Ameriky, kde zdedila po svojom prastarom otcovi Dmitrijovi chatu. Snaží sa nájsť samu seba, čo vlastne chce v živote robiť, či svojho manžela stále miluje, či sa k nemu chce vrátiť.
Pri oprave chaty nájde starý medailon a denník. Začne pátrať a postupne odhaľuje celé tajomstvo jej starého otca a prečo vlastne doteraz nevedela, kto to bol a čo ho spája s cárskou rodinou.
Príbeh bol veľmi pútavo napísaný. Najviac sa mi páčila historická časť. Kto má rád históriu a tajomstvá, tak sa mu určite kniha zapáči.

Romanovci romantika poslední Romanovci

Gill Paul