Tajná láska

Tajná láska https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9459/bmid_tajna-laska-9Jf-9459.jpg 4 366 45

Čekanky série

Volně předchází příběhům Čekanek. Lady Aline Marsdenová měla jako dcerka ze šlechtické rodiny jediný úkol: uzavřít výhodný sňatek s mužem z nejvyšší společenské vrstvy. Navzdory urozenému původu však dala svou nevinnost otcovu podkonímu Johnu McKennovi. Takovýto románek je ovšem v očích tradiční šlechty něčím zcela neprominutelným. Mladí milenci jsou vystaveni mocnému hněvu pana Marsdena, který hodlá opovážlivci ze stájí zničit život. Ve snaze zmírnit otcův vztek Aline předstírá, že z její strany šlo jen o chvilkové poblouznění, nikoliv o skutečný cit. Její šaráda slaví úspěch – John je pouze vykázán z panství. O několik let později se někdejší sluha vrací z Ameriky jako zámožný muž. Je ještě přitažlivější než dřív a má ďábelský plán: pomstít se ženě, která roztříštila jeho sen o čisté lásce. Neví, že Aline to udělala pro jeho dobro, a především netuší, že i po tak dlouhé době to mezi nimi bude jiskřit jako tenkrát John tak stojí před nesnadným rozhodnutím – má uskutečnit svůj pomstychtivý záměr, nebo riskovat celý svůj nový život pro svou první a jedinou lásku?... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Domino

Again The Magic , 2004

Senza Jenka
01.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Kniha je takovou přehlídkou "povah".
Aline McKennu sice strašně miluje, ale vlastně je zbabělá - co když ji odmítne a tím zraní? - tak radši odmítne a zraní ona jeho... Opravdu skvělý nápad.
McKenna to neměl v životě snadné a po předpokládané zradě milované ženy trochu zatrpkl. To jeho pohnutky sice vysvětluje, ale rozhodně neomlouvá snahu Aline svést, zostudit a zničit. Kdyby mu to vyšlo, navrch by ještě vystavil potupě vlastní dítě. Takovému "charakteru" patří nakopat...
Kromě toho ji znal od dětství - opravdu znal - takže fakt, že jí to celé zbaštil i s navijákem nezní příliš věrohodně. Tady prostě autorka postupovala stylem "účel světí prostředky" a moc se to nepovedlo.
Shaw je sice McKennův přítel a partner, ale jeho očividná lhostejnost k plánům na zničení Aline, také neukazuje na zrovna morálního jedince!
Livie je fajn :). Jen ty uvolněné mravy mi tam moc nesedí.
I když znám lepší díla, četlo se to celkem dobře ;)

Bergerac16
25.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Začátek je spíš taková lehounce nevěrohodná pohádka o první lásce, ale brzy se rozběhne příběh dvou zralých lidí, a pokud máte rády lásku netypicky rozehranou, okořeněnou silnou nenávistí, tak tento příběh je právě takový.
McKenna se vrací po letech, aby se pomstil, a uzavřel tak bolavou vzpomínku na lásku svého dětství. Aline to z něj od první chvíle vycítí a kupodivu se jeho záměru nijak nebojí. Přišlo mi, že navrch má spíše ona, pevně svírajíc svá tajemství. McKennovy emoce a úmysly totiž prohlédla Aline i její hospodyně hned první den a McKenna v podstatě na rovinu sděluje, proč se vrátil. Přesto ho doslova odrovná, když se k prvnímu dotyku odhodlá Aline, nemá sám sebe pod kontrolou a občas se mu třesou ruce.
Začíná souboj vůlí, on bytostně přesvědčen o tom, že jí v jejích očích nebude on nikdy hoden, sžíraný sebenenávistí kvůli svému původu, a ona bytostně přesvědčená o tom, že by se mu zhnusila, kdyby znal pravdu o jejím tělesném handicapu. Její odmítnutí u řeky, kdy mu znovu tak příšerně a zbaběle lže, je už týráním, a příčilo se to i mně coby čtenáři.
Nejšťavnatější Kleypaska. Doporučuji ji číst v rozpoložení, kdy máte náladu na hotový emoční ohňostroj.

kedlis
01.07.2023 1 z 5

(SPOILER) Pro začátek: samozřejmě chápu, že se k tomuto žánru váží určité stereotypy a ženy v nich jsou většinou křehotinky co potřebují zachránit, ale tohle bylo vytažené do (pro mě) nepříjemného extrému.
Už u prvních pár stránek mi bylo tak trochu jasné, že styl psaní není úplně můj šálek kávy, ale chtěla jsem tomu dát šanci a představa příběhu o lásce které stojí v cestě překážka v podobě třídního rozdílu mi přišla lákavá. ALE tenhle konflikt se tam řeší tak pikosekundu a vlastně to stojí celé na hloupém a bezpředmětném přetahování mezi dvěma hlavními hrdiny.
McKenna je naprosto odporný zmetek který nepřijel zpátky jen ukázat jak se má dobře, ale vrátil se vyloženě s touhou zničit, zesměšnit a nejlépe zanechat s nemanželským dítětem svou dávnou kamarádku a lásku. Jako pardon, chápu že mu ublížila, ale kvůli tomu se přece nestanete takovým prasetem. Sexuální scény mezi ním a Aline mi byly přinejmenším nepříjemné. Po většinu knihy jsem k němu cítila odpor, který nezvrátil ani růžemi a srdceryvnou básní.

rampapa
04.01.2023 5 z 5

Na poslední díl jsem se hodně těšila a jsem jím nadšená. Mám moc ráda tuhle sérii a tuhle autorku. Knížka se mi moc líbila a velmi jí doporučuji všem co mají rádi romantiku.

pat4157
09.03.2022 5 z 5

No, krásné počteníčko. Jen začátek mi připadl velmi naivní. Ale ty milenecké rozhovory! Ty byly rozkošné. Četla jsem v angličtině, nevím, jestli by tak vyzněly i v češtině, ale v originále byly skvostné.

vladka16
23.02.2022 5 z 5

Když mám stres , funguje to úžasně, před spaním, nebo pro chmurné večery, příjemná četba.

katkaq
17.11.2021 3 z 5

(SPOILER) Líbila se mi chemie jak mezi hlavním párem, tak i tím vedlejším. Hezky plynoucí příběh, který se zase o trochu liší od všech ostatních z červené knihovny (což také není úplně jednoduché). Jediný můj problém s touhle knihou byla skálopevné přesvědčení hlavní hrdinky, že zachování tajemství popálených nohou stojí za ztrátu lásky (radši zachovat pomíjivou krásu než získat toho koho miluje) - trošku mě to vede k zamyšlení jak vysoko si klademe krásu v žebříčku hodnot.

NathalieVerdun
02.04.2020 5 z 5

Pekný príbeh - v niečom trochu smutné, koľko si toho obaja museli vytrpieť, ale zase práve kvôli tomu mohli byť nakoniec spolu a s nejakou perspektívou pred sebou (rozdielne spoločenské triedy). John McKenna - čakala som, že keď už sa nepoužívalo to jeho krstné meno, tak sa mohla aspoň nejaká bližšia prezývka a nie priezvisko + to nadobudnuté zámožné postavenie som si pôvodne myslela, že sa bude týkať niečoho s jeho biologickým šľachtickým otcom, ale Amerika s jej možnosťami dáva logiku. - musím sa priznať, že občas mi nebol až tak sympatický, obaja boli až príliš hrdí, kruto tvrdohlaví a zvyknutí dostať, čo chcú - fakt si jeden druhého zaslúžili. Lady Aline Marsdenová - kráska s dobrým srdcom (správanie sa k služobníctvu, spoločnosti i k mladšej sestre, že jej odpustila), no tiež presadzujúca iba svoje názory, nedbajúca na rady iných - až príliš sa odmietala preniesť sa cez tú dávnu nehodu, no jej brat, Marcus Westcliff, múdro poznamenal, že krásni, dokonalí ľudia z márnomyseľnosti nedokážu prijať svoje chybičky (zaujímavé spoznať ho aj z tejto stránky ešte (dejovo) pred jeho príbehom, vedieť o ňom čo to viac). Čo roky pridali na vzájomnom odcudzení sa hlavných postáv, to pridali na vrelosti vzájomných vzťahov súrodencov Marsdenových... Teraz tak uvažujem, že najsympatickejší mi vlastne bol Gideon Shaw - linka temnejšia i zábavnejšia zároveň - cez všetku svoju bolesť schopný chovať sa úprimne, súcitne, nezištne, chápavo - taká škoda, že nedostal viac priestoru. Zaujímavou postavou bol aj Adam, lord Sandridge - múdry, distingvovaný, okúzľujúci - tiež by si zaslúžil aspoň nejaký epilóg. Vďaka týmto dvom dávam knihe plný počet :-) .

Maruš.D
24.03.2020 4 z 5

Tak nějak jsou to spíše dva příběhy v jednom a já si více užívala ten o Shawovi a Livii. Oba měli zlomenou duši a vzájemně si ji dokázali opravit. Dokonale se k sobě hodily.
U McKenny a Aline panovala docela smutná minulost. Líbila se mi nevraživost mezi milenci, než se vše vyjasnilo, nicméně Alinina povaha mi moc nesedla. Příběh byl však pikantní, dojemný, romantický a vášnivý.

P.S. Je dobré si přečíst tento díl ještě před sérií Čekanek. Tam se dozvíme více o Markusovi.

Nita
14.03.2020 3 z 5

Hezká červená knihovna.Od začátku bylo jasné jak to dopadne. Více od toho nečekejte. Přečteno za večer.

AniDi
02.03.2020 2 z 5

Jsem z této knížky upřímně rozčarovaná, čekala jsem mnohem víc díky vysokému hodnocení. Jind bych asi sympatizovala s hlavní hrdinkou ale tady to nešlo. Mučila sama sebe až příliš. SPOILER: nelíbilo se mi jak autorka popisovala jak jsou obě sestry slušně vychované dámy s vyšší společnosti a o pár stránek dál už si to rozdávají opřené o strom? To jako fakt? Dočetla jsem až na konec jen protože nerada nechávám rozečtené knihy. Ale upřímně, na konci už mě spíš zaujalo to, že chudákovi klukovi zůstali na lodi všechny věci i s doklady než jak si to mezi sebou vyřešili. Je mi líto ale určitě už znovu číst nebudu. Pro mě zklamání.

cukrovka
12.11.2019 5 z 5

Příjemná a čtivá romantika se sympatickými hrdiny. Jen jsem se divila, že je zařazena do série Bow Street Runners, když tam žádný vyšetřovatel nebyl.

luci2
10.10.2019 5 z 5

Po velké čtecí pauze jsem tuto knihu cetla znovu a opět se mi líbila. McKenna byl okouzlující a jeho pritel jakbysmet :-) Takže doporučuji přečíst. Je to roman, který zahřeje ženskou duši.

petraj30
04.08.2019 5 z 5

Mooooc krásná kniha, ale jak už tu bylo psáno, je to vlastně takový prolog ze série Čekanky. Alain byla úžasná i navzdory svým rodičům a John ji vlastně nikdy nepřestal milovat. Konec byl krásný, jen příběh Livie bych možná více rozepsala, ale jako celek to nijak nevadí

Irenka8
01.03.2019

Úžasná.

Kamiliana
21.02.2019 4 z 5

Na mě působí kniha velice hravě a čtivě. Bavilo mě sledovat rozdílné osudy dvou párů. Rozhovory byly vtipné a jiskřivé... přesně toto od knihy takového žánru očekávám :-)

Bone
24.01.2019 5 z 5

Krásný příběh. Mám ráda tuto autorku!

moudivlacek
07.07.2018 4 z 5

Hezký romantický příběh, kde se dozvíme, jak moc kdysi znamenalo společenské postavení, bohatství a moc. U každé hlavní dvojice se mi něco líbilo a něco ne, přesto jsem ráda, že obě dvojice dopadly dobře, každá si to svým způsobem zasloužila.

Majjina
21.06.2018 3 z 5

Dle vysokého hodnocení jsem čekala něco ohromujícího...Bohužel, úplně to nevyšlo.

vcielka
21.06.2018 4 z 5

Livia a Gideon sa mi asi viac pacili ako Aline a McKenna. Nejak mi nesedela Aline s jej komplexom, ktory prevazil nad tak velkou laskou. Radsej ublizi svojmu milemu viac ako by mala, nez by sa premohla. Takto budu trpiet obaja nenaplnenou laskou a to mi nejak nesedelo k tomu ako sa v ostatnom zdala byt rozumna.
Dokonca sa mi ani velmi nepacila prva cast knizky spred 12 rokov. Take akesi neosobne mi to prislo, ako ked zvykne autor na zaciatku knizky spominat co sa udialo v predchadzajucom diely alebo ked neosobnu retrospektivu zasadi do stredu diela. Proste styl pisania sa mi zacal pacit az po 12 rokoch.
Je zaujimave ze Westcliff sa javi trochu iny nez v neskorsich knihach.
McKenna oslovenie sa mi velmi nepacilo. Nedokazala som sa kvoli tomu zžiť s tym hrdinom tak, ako by som sa inak zžila. Skoda ze Olivia a Gideon nemali viac priestoru. Livia ma vela co ponuknut ako jej vztah s matkou ako jej dcera z mimomanzelskeho zvazku a prehliadana a mozno aj viac tej povysenosti zo strany ostatnych voci jej osobe by dalo viac vyniknut jej pribehu. Mala naozaj velky potencial.

A hlavne to nie je Bow Street ale patri k serii Cekanky ako nulty diel