Tajemství Lynburnů

Tajemství Lynburnů https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152087/bmid_tajemstvi-lynburnu-bnz-152087.jpg 4 127 53

Kami Glass, miluje někoho, koho nikdy nepotkala.... chlapce, s kterým mluvila ve své hlavě od chvíle, kdy se narodila. O svým imaginárním příteli mlčí během dětství a je tak trochu za outsidera v ospalém městečku jménem Sorry-in-de-Vale. Má nejlepší kamarádku, píše pro školní noviny a jen občas je přistižena, jak mluví sama pro sebe. Její život je svým způsobem v pořádku, i přes hlas v její hlavě. Ale vše se změní když se do města vrátí Lynburnové. Lynburnova rodina vlastnila po staletí velkovepé a zlověstné panství s výhledem na Sorry-in-de-Vale. Tajemné sestry (dvojčata), které opustili svůj domov se po generaci vrací zpět, spolu s jejich dospívajícími syny, Jaredem a Ashem. Jared je Kami děsivě povědomý. Kami se nevyhýbá neznámým věcem, naopak snaží se najít odpovědi na všechny otázky, které Sorry-in-de-Vale nabízí. Kdo je zodpovědný za krvavé činy v hlubinách lesa? Co před Kami její vlastní matka skrývá? A teď když se z imaginárního přítele stal opravdový kluk, dokáže ho stále milovat? Nenávidí ho? Může mu věřit?... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Levné knihy

Unspoken , 2012

Áža707
Áža707
01.11.2023 4 z 5

Tohle je příběh, který je ideální na Spooky season, takže pokud nevíte, co zrovna číst, tak vám knihu v říjnu doporučuji.

I přesto, že se jedná o YA knihu, tak mě chytla a hodně bavila. Příběh se čte úplně sám, celou dobu nás udržuje v příjemném napětí a celý děj je opředen záhadou, kterou chcete rozluštit. Najdete zde i velmi vtipné hlášky a momenty, osobně jsem občas vyprskla smíchy na hlas.

U postav jsem si oblíbila Kaminu kamarádku Angelu, která měla skvělé sarkastické hlášky. A její "tajemství" jsem odhadla již z počátku knihy. Sama moc nevím, co si mám myslet o Ashovi, hlavně o jeho chování v závěru. Kami i Jared jsou postavy, které si oblíbíte a obzvlášť s jejich spojením a prozkoumáváním toho, jak to vlastně vzniklo. Opět mě zklamalo chování Jareda na konci příběhu.

Bohužel i přesto, že se mi kniha velmi líbila, tak musím zmínit i některé mínusy této knihy. Prvním problémem spatřuji přechody z osob, které nejsou oddělené ani mezerou. Prostě čtete a uprostřed z ničeho nic se změní pohled na Jareda, což bylo doopravdy hodně matoucí. Český překlad na neštěstí též pokulhávál a byly zde často gramatické chyby.

Děj ubíhá doopravdy rychle a musím říct, že doopravdy zde nechybí pořádné napětí a hlavně gradace. Četla jsem, četla jsem a těšila jsem se na epické vyvrcholení a BUM najednou konec knihy. Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit. Znovu jsem listovala poslední kapitolou a říkala si: To snad nemysli vážně?

Místo slibného zakončení jsou zde nastíněny další problémy a otázky a vy nevíte, co si myslet. Hlavně ten úplný závěr, mi zlomil srdce Okamžitě jsem začala vyhledávat informace a zjistila, že kniha má ještě další dvě pokračování, která bohužel nebyly přeloženy do českého jazyka. Takže si myslím, že okolností mě donutí, si konečně přečíst nějakou knihu v angličtině, abych se dozvěděla, jak to vlastně všechno dopadne.

Knihu bych doporučila fanouškům nenáročné fantasy a milovníkům YA. Přestože je kniha určená pro mladší čtenáře, myslím, že i starší může zaujmout.

4/5

Luigi1
Luigi1
09.09.2023 5 z 5

Tato kniha měla krásný děj až na ten smutný závěr

uzivatel83509
uzivatel83509
02.08.2023 4 z 5

(SPOILER) Hezky vymyšlený příběh... chvilku jsem přemýšlela, zda dám plný počet hvězd nebo ne, ale z toho konce jsem docela zklamaná, byť byl hodně napínavý a dobře napsaný. A jak už bylo zmíněno, v knize mi chyběly odstavce...
SPOILER - Vážně ani pusa, nic? Chápu - konec nechává otevřené dveře pro další díl, ale... celou dobu jsem knihu četla tak nějak s určitou představou, opravdu jsem se těšila jako malá holka, až se ti dva "dotknou" nebo políbí.. měli k sobě tak blízko a Jared ji potřeboval i jako přítele.. a ono to dopadlo úplně jinak, proto mám z knihy rozpolcené pocity... co mě ale dostalo, bylo jejich první setkání ve výtahu a taky jsem se hodně bavila, když byla Kami s Ashem v kině...

evineckY
evineckY
14.12.2022 5 z 5

Tato fantasy se mi moc líbila, až na ten smutný konec :-(
Takže doufám, že snad bude pokračování !!!

Lucky_one
Lucky_one
28.03.2021 5 z 5

Tedy... Za mě jako dost dobrý. :D
Je pravda, že tam občas chybí slovo ve větě, objeví se hrubka a nebo se mění osoba, o které se mluví jen tak za pochodu (možná alespoň odstaveček by se hodil). Napadlo mě, zda to není záměr pro zdůraznění propojení Kami a Jareda, ale nejsem si jistá, zda se tato stylistika týkala jen jich dvou. Spíš si myslím, že ne. Taky mě až tak moc nebavil ten vedlejší příběh alá vydáváme školní časopis. ALE nic z toho nedokáže přetlouct ten pocit, že hlavní příběh, jeho myšlenka, je prostě super, je zajímavá a má grády. Začala jsem číst navečer a četla nonstop asi do jedné v noci, má to potenciál strhnout a takové knihy já miluju. Takže za mě 5*, i přes ty technické nedostatky. :)
Co se pak týče konce, na který jsou níže stížnosti - no je to otevřené pro další díly. Když se podíváte na jiné knihy, patřící do série, mají to podobně. Některé víc a některé míň, ale tady se ten první díl "vyřešil" a je otevřená velmi zajímavá cesta k dalšímu. Ať již z pozice Roba, tak ve vztahu Kami a Jareda. Vždyť jim ten závěr otevírá obrovské možnosti.
Píšete tady, že další díly jsou, ale jen anglicky, tak já se asi hecnu a půjdu to zkusit v angličtině... :))

Laf
Laf
23.12.2019 4 z 5

Zajímavý příběh ze světa fantasy, který přišel s něčím novým, co čtenáře zaujme. Jen mne štve ten otevřený konec. Takže pokud tato kniha někoho zaujme, minimálně druhý díl nechť má už při ruce :))

Mistylady
Mistylady
30.11.2018 1 z 5

Strašně chaotická knížka, špatně se mi četla, dočetla jsem, protože jsem chtěla vědět jak to dopadne. Že to má pokračování jsem netušila, jinak bych skončila hned na začátku :D

Janča89
Janča89
22.05.2018

Ahoj nevíte zda vyjde v češtině i ostatní díly, zajímalo by mě jak to dopadne. bylo to napínavé, jen ten konec.

Pavlinka777
Pavlinka777
10.04.2018 5 z 5

Tak, byla to síla. Krásná knížka s napětím a dobrou zápletkou. To propojení byl úžasný nápad. A ten konec... No já to vidím takto - konec byl velmi otevřený a musí následovat pokračování. Jenže další dva díly nejsou přeloženy! Kdybych jen trošku uměla anglicky, tak se do toho pustím v originále.

Annnysek
Annnysek
28.09.2017 3 z 5

Moc se mi ta knížka líbila, byla jsem z ní uplně dojata. Ale čekala jsem teda trošku jiný konec, v tom mě kniha docela zklamala.

Adriana21
Adriana21
02.03.2017 2 z 5

Kniha mě teda moc nezaujala. Dočetla jsem ji jen proto, že když už jsem se do toho pustila, tak jsem ji nechtěla nechat rozečtenou. Škoda.

zuzana1995
zuzana1995
28.10.2016 3 z 5

Kniha byla napínavá, ale velmi špatne se mi orientovalo v postavách a v toku děje...Kniha mi přišla zmatená....

Fizulka71
Fizulka71
01.08.2016 2 z 5

Mno...jak to jen říct. Příběh jako takový nebyl špatný, ale nevím, jestli za naprostý chaos v ději a postavách mohl autor nebo překladatel. Někdy jsem měla pocit, že to překládal žák základní školy s minimální znalostí angličtiny i češtiny, nebo to prostě jen kopíroval z Google překladače, páč to prostě nemělo hlavu ni patu. Zkusím si napravit úsudek a přečtu si to v originále. Pak dám vědět, jak to dopadlo. Zatím pánbůh s vámi.

DominikaFuch
DominikaFuch
30.01.2016 4 z 5

Sakra! Já tak hrozně doufala, že to skončí jinak!!!!! Doufala jsem, že se Kami s Jaredem alespoň nakonci políbí, ale co tohle? Na druhou stranu musím uznat, že ten konec byl fakt síla!

Tesset
Tesset
22.10.2015 odpad!

Tak něco takového jsem už dlouho nečetla. Absolutní ztráta času, nemělo to hlavu ani patu.

lukyli154
lukyli154
22.08.2015 4 z 5

Nevím co si o tom mám myslet...Hlavní hrdiny jsem si neoblíbila, jejich vztah nepochopila, často ani jejich chování...Je pravda, že dlouho jsem byla napjatá, co se z Lynburnů vyklube, ale tak nějak jsem čekala něco děsivějšího. Nápad měla autorka docela dobrý, ale nedokázala z něj dobře vytěžit. Nejlepší byl Kamiin táta a jeho vtipné glosy :-)

Gabux
Gabux
18.08.2015 4 z 5

Zajímavá kniha s úžasným příběhem. Jen z toho konce jsem byla zklamaná. A ráda bych viděla další díly v češtině :X

Tessie15
Tessie15
05.08.2015 4 z 5

Miluju romantické knihy a tuhle jsem přečetla jedním dechem :) Neříkám, že je to mistrovské dílo, ale je to ideální odpočinkové čtení, které vás rozesměje nebo rozbrečí. Nejvíce mě ale dojalo, když Jared řekl Kami: ,,Všechno, co jsem kdy chtěl, jsi ty." Pořádně mě ale naštvalo, že druhý díl nebudou překládat do češtiny :(

muchomurka
muchomurka
30.07.2015 3 z 5

Jsem zklamaná. Celou dobu, co jsem knížku četla, jsem si říkala, že tomu prostě něco chybí. A to celkem výrazně. Bylo to takové nedodělané. Kami byla zvláštní (ne kvůli tomu, že mluvila s Jaredem v mysli, ale prostě mi nějak nesedla, nedokázala jsem se s ní sžít). Přišlo mi, že všechno bylo jen nakousnuté, často useknuté, nedovyprávěné. Vztahu mezi Kami a Jaredem jsem nerozuměla, vůbec jsem se v nich neorientovala. A největší nedostatek celé knížky shledávám v jejím konci. Jako "Cože?" To bylo největší zklamání. Soudím, že podle toho konce je to zase "x-logie" a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat.
Ale líbil se mi Kamiin otec, jejich rozhovory byly vtipné, milé a aspoň jedna z mála kladných stránek v příběhu.

LucaMera
LucaMera
07.07.2015 3 z 5

Tahle kniha se mi líbila, sice to není nic světoborného ale pro odreagování je super :-) Jen ten konec to prostě úplně potopil. Jinak docela mě naštvalo že zbytek téhle série u nás nejspíš ani neuvidím :/ Dala bych 4 hvězdičky ale kvůli tomu konci dávám 3...

2013  71%Tajemství Lynburnů
2021  85%Baneovy kroniky