Tajemství ďáblovy bible

Tajemství ďáblovy bible https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3691/tajemstvi-dablovy-bible-3691.jpg 4 106 25

Jedna z novějších Vašíčkových knih, která se zabývá tzv. Ďáblovou biblí, známou také jako Codex Gigas. Kniha vznikla pravděpodobně na počátku 13. století v klášteře v českých Podlažicích u Pardubic. V současné době je majetkem Švédska.

železňák
13.07.2023 odpad!

Bullshitting.

Adapa
12.04.2023 4 z 5

Jednoduchá záhadologická knížka, která s názvem nemá skoro nic společného. Ďáblova bible je tu zmíněna jen na několika stranách.

Četlo se to velmi dobře. Jen je potřeba vše brát s rezervou.

kristyna7552
01.10.2022 2 z 5

O Ďáblově bibli se nedozvíte v podstatě nic. Což je celkem na pytel, když má kniha tenhle název. Už to by vám mělo napovědět. Kniha je plná konspiračních teorií o Američanech a Židech, kterým může uvěřit snad volič SPD. Nu, ze začátku mi tenhle bizárek přišel vtipný, než jsem si uvědomila, že autor a někteří čtenáři tomu nejspíš vážně věří… Slušná haluz!

Pavel666
26.05.2022 5 z 5

Od knihy jsem čekal, že se bude ďáblově bibli věnovat ale opak je pravdou. Nevěnuje se jí skoro vůbec, což na druhou stranu ale nevadí, protože je tam spousta zajímavých věcí na zamyšlení a já je přečetl "jediným hltem". Rozhodně bych doporučil knihu všem kdo mají rádi různé záhady.

DraculasLady
27.12.2021 3 z 5

Čekala jsem asi mnohem víc... O samotnému Codex Gigas je v knize vlastně hrozně málo informací a ty, co zde jsou k nalezení, jsou již všeobecně známé... Nicméně některé další teorie s tím provázané jsou zajímavé a určitě se nad nimi člověk zamyslí. Velká škoda, že kniha není v naší zemi. Určitě by se našli lidé, kteří by byli ochotni věnovat dostatek času jejímu zkoumání.

666Jitka
15.08.2021 4 z 5

O Codex Gigas se sice nedozvíme žádné nové informace, ale najdeme zde spoustu teorií a spekulací ohledně vzniku a historie tohoto jedinečného díla, které nám v době třicetileté války "ukradli" Švédi. Měla bych obrovskou radost, kdyby bylo toto umělecké dílo navráceno do Podlažic, kde vzniklo, ale to je asi to samé, jako kdyby mělo berlínské muzeum vrátit bustu královny Nefertiti do Egypta :-(

Sova15
21.06.2021 2 z 5

Jak už píší ti přede mnou....
O Ďáblově bibli jsem se moc nedozvěděla. Ta to konspiraci fůra. Některé přitažené za vlasy, jiné děsivé, pokud by to tak bylo. Ale hezký se to četlo.

gad
19.06.2021 5 z 5

V roce 2018 jsem si na autorově přednášce Velké tajnosti koupil několik jeho knih a do těch se hodlám nyní pustit. Tajemství Ďáblovy bible jsem si vybral jako první.
Pana Vašíčka mám rád a mám rád i záhady a ty jsou jeho doménou. Stejně jako styl, kterým je prezentuje. Líbí se mi, že nedogmatizuje, ale pouze nastiňuje a pokládá otázky. Odpověď si ale musí každý najít nebo odvodit sám. I tentokrát jsem se dověděl pár nových zajímavostí. Teď už na mě mrká Oko Kyklopa.

Nibiru
11.02.2021 5 z 5

Ke knize jsem se po nějakém čase vrátila a přečetla si ji znovu. Mám A. Vašíčka jako spisovatele a záhadologa ráda, protože píše velmi poutavě a čtivě. Byla jsem i na jeho přednášce, a byla stejně zajímavá jako jeho knihy. Záhady doslova sype z rukávu, je vidět, že je má opravdu dobře ať už nastudované nebo na vlastní kůži probádané. Nemyslím si, že je Ďáblova bible překombinovaná nebo že líčí fantasmagorie, jak někdo píše v komentářích. Sama vím, že tento svět je záhadami doslova prošpikován a dneska už taky vím, že NÁHODA jako taková neexistuje. Pokud je legenda pravdivá, tak jednoduše fyzickými silami není možno tak obrovskou a obsáhlou knihu RUČNÉ napsat za jedinou noc. Rovněž poselství, které obsahuje, je více než poplatné na nynější dobu. Číslo 111 se opakuje opravdu tolikrát, že to náhodu naprosto vylučuje. Satanská číslice, neboli číslice šelmy 666, což souzní s výkladem hebrejštiny i řečtiny, kdy jménům z Bible odpovídá zrovna TATO číslice, také nemůže být náhoda. A velice výstražně na mě působí výklad písmen www (což je opět 666), čárový kód všeho zboží, v němž je 3x6 rovněž obsažena a v neposlední řadě výroky o čipování, označování lidí touto "číslicí" neboli "znamením šelmy na čele". No v kontextu toho, co se v poslední době ve světě děje při tzv. "coronavirové" pandemii, a souvisejících "opatřeních" a zákazech s tím spojených, si myslím, že proroctví se pomalu, ale jistě naplňuje. A jestliže se lidé budou chovat jako stádo bez rozumu, tak Šelma zvítězí.

emilieselden
31.03.2020 3 z 5

Kniha ukazuje zajímavé informace a překvapivé podněty, dedukce a závěry. Není to špatná kniha k zamyšlení.

jfialova
19.01.2020 2 z 5

Mnohé autorovy závěry jsou silně přitažené za vlasy, i když beru, že v době, kdy knihu psal, některé věci nemohl znát. O samotném Codexu gigas se nic moc nového nedozvíte, kolem spousta více či méně související omáčky (Hitler, 11. září, konec Mayského kalendáře, Rudolf II. atd.). Naštěstí to není moc dlouhé. Dvě hvězdy za snahu.

JessyPitt
15.09.2019 3 z 5

Tak trochu všechno a nic. Asi má povedenejsi knihy. A ta konspiraci s 11. zářím mi tam vubec nesedela..

SSTknihy
01.07.2019 3 z 5

Ďáblova bible neboli Kodex gigas je knihou bezesporu záhadnou a jedinečnou. Pokud se o ní ale chcete dozvědět víc, než to, jak podle legendy vznikla a jak vypadá ďábel v ní zpodobený, potom budete zřejmě zklamáni. Pan Vašíček to vzal pěkně zeširoka, a ve stylu "nemáme sice žádné důkazy, ale proč by to nemohlo být třeba takhle", konspiruje, kombinuje, spekuluje a předkládá různé teorie o existenci tajných spolků, řádění ďábla na nejvyšších místech, tajemných znacích, stavbách a ukrytých významech. Naštěstí je to psané hodně čtivě a jako výchozí bod pro další pátrání to špatné není.

Spikomol
05.06.2019 2 z 5

Kniha podává obecně vcelku zajímavé informace, ale jinak je to snůška, domněnek, nepotvrzených informací a občas i vyloženě bludů. Jak může pan Vašíček dávat v souvislosti s 11. zářím irácký režim a ještě poukazovat na telefonní předčislý 119. To už mě vyloženě pobavilo.

Kulhajs
07.04.2019 4 z 5

Do hloubky kniha nejde, nahazuje další témata, která s ústředním víceméně souvisí/nesouvisí, ale je to podáno velice čtivě, skoro jako vždy u pana Vašíčka. A jako vždy, je to jen na jedno deštivé odpoledne.

Mates84
30.08.2018 5 z 5

oproti ostatním komentářům mě se kniha líbila.Je pravda,že o samotné DB se toho tam píše méně,ale nesouhlasím, že s ostatními souvislostmi zmiňovanými v knize to úplně nesouvisí.

Romanka89
25.10.2017 2 z 5

Jak už bylo řečeno v předchozích komentářích, o samotné Ďáblově bibli se toho moc nedozvíme, spíše o širších souvislotech, takže pro mě osobně docela zklamání.

ZSimca
07.12.2016 3 z 5

Přišlo mi, že autor musí něčím spíš fascinovat čtenáře, takový trochu jako televizní pořad (udržet čtenáře u knihy, diváky u televize kvůli sledovanosti). O Ďáblovo bibli jste se moc nedozvěděli, možná tak to z čeho je vyrobena a kolik váží a barva písma. Kniha je sice fascinující a dokáže čtenáře strhnout, ale to co by člověk čekal, že v ní dle názvu najde, tak má smůlu.

ZaS
22.11.2016 4 z 5

Codex Gigas je sice středobodem, ale autor zabírá širší souvislosti, čímž hlavní téma poněkud trpí. Je ovšem otázka, jestli se o tomto díle dá říct víc. Na rozdíl od Nedobytné šifry mi chyběla jasnější struktura. Přesto dávám 4hvězdičky.

Peleus
18.10.2015 3 z 5

Čekali byste od knihy s názvem Tajemství ďáblovy bible podrobnější informace o tomto výjimečném díle? Čekejte dál!

Zatímco však budete čekat, dozvíte se něco málo o Fridrichu II., o tajné smlouvě z Akry a pokusu o vytvoření "nového světového řádu" již ve středověku, o mysticích a templářích, o proroctvích, pár zajímavostí o "znaku medvěda" spolu s čárovým kódem a nakonec se neubráníte úvaze, zda skutečně jít do hypotéky na bydlení a nového auta na leasing, když podle předpovědi sv. Malachiáše z Armaghu po usednutí na Petrův stolec 112. papeže se věci dosti nehezkým způsobem zvrtnou...

záhady tajemství

Arnošt Vašíček
česká, 1953
2009  80%Ďáblova lest
2012  77%Ztracená brána
2017  71%Krev démona
2005  85%Strážce duší
2007  74%Tajemství ďáblovy bible

Kniha Tajemství ďáblovy bible je v