Tajemný svět strašidel

Tajemný svět strašidel https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/315168/bmid_tajemny-svet-strasidel-sWW-315168.jpg 5 38 7

V knížce Tajemný svět strašidel jsou základní strašidla, která nás obklopují na hradech, zámcích, jeskyních atd. namátkou Černá paní, Hejkal, Šotek a spoustu dalších. Každé strašidlo má popis, výskyt, pracovní dobu, charakteristiku a poutavou formou jak pro děti tak i pro dospělé příběh, který se prý skutečně stal. Příběhy jsou ilustrované Jiřím Winterem Nepraktou, což podtrhuje tajemnost a vlídnost strašidel.... celý text

barbora5337
03.10.2022 5 z 5

Netušim jak jsem ke knize přišla, ale pamatuji si jak nám z ní předčítal strýc na chalupě a my poslouchaly a nedutaly :-D
Teď ji vytánu vždy kolem dušiček a předčítám dětem ve školce. Taky sedí, nedutají a vždycky se těší na další ze strašidel, které máme na seznamu.
Text je dlouhý a těžký, tak si ho pro malé děti upravuji, ale i tak, velmi oblíbená kniha, kde udržím pozornost nezvykle dlouho :-D
Kdo by nechtěl znát podrobnosti o Černém muži, který dává do svých kapes zlobivé děti, které nechtějí chodit spát :-D

Elenče
12.01.2022 5 z 5

Je to už skoro třicet let, ale stále si pamatuji, že jsme knihu koupili v Babiččině údolí. A jak jsem ji potom i se sestrou milovala. Encyklopedické pojetí, mi přišlo tehdy hrozně vtipné, a vlastně mi takové připadá pořád. A ráda si v ní zalistuji i teď.

Barbucha2
08.09.2017 5 z 5

Moje milovaná dětská knížka. :-)

galadrielin
19.07.2017 5 z 5

Tuhle knihu jsem měla v dětství moc ráda, připadala mi ohromně tajemná. Těším se, až ji předám zase svým dětem, určitě v ní najdou zalíbení jako já (a určitě se budou při čtení i stejně krásně bát)!

anna2449
16.11.2015 5 z 5

Též kniha mého dětství kterou jsem si půjčovala stále dokola:-)

Marbo
07.01.2015 3 z 5

Jak je psáno níže, kniha kterou si zamiluje každé dítě a pokud má to štěstí a navzdory času nedospěje, rádo si v ní zalistuje i po letech...

Katiko
09.10.2014 5 z 5

Kniha mého dětství, v které jsem studovala strašidla, četla jsem ji několikrát a poté skákala do postele z dálky, protože všechna ta strašidla bydlela pod mojí postelí a chtěla mě chytit za nohu.

strašidla

Autoři knihy

Neprakta (p)
česká, 1924 - 2011
Jiří Pecha
česká, 1944 - 2019

Kniha Tajemný svět strašidel je v