Krev Amberu

7. kniha série Tajemný Amber. Boj mezi Dvory Chaosu a říší Amberu trvá! Krevní msta otců se přenáší na syny. Merlin, syn Corwina nemá souzen klidný život ve Stínu Země. Ačkoli v jeho tepnách proudí stejným dílem krev Amberu i krev Chaosu, je to on, kdo by měl zachránit Amber ve chvíli další osudové zkoušky. Po velké bitvě mezi Amb... celý text

7. kniha série Tajemný Amber.
Boj mezi Dvory Chaosu a říší Amberu trvá! Krevní msta otců se přenáší na syny. Merlin, syn Corwina nemá souzen klidný život ve Stínu Země. Ačkoli v jeho tepnách proudí stejným dílem krev Amberu i krev Chaosu, je to on, kdo by měl zachránit Amber ve chvíli další osudové zkoušky. Po velké bitvě mezi Ambeřany a Chaosany se život říše ustálil. Jednorožcem vyvolený král Random vyniká spíše rozumem než bojechtivostí. Divocí princové a princezny Amberu po vyčerpávajícím boji o vše přijali jeho osvícenou vládu. Corwin, jenž v nejvypjatější chvíli vytvořil nový Vzor a zabránit tak silám Chaosu pohltit Amber, zmizel. Snad zemřel, snad zešílel a bloudí Stínem. Pronásledován zákeřným nepřítelem musí Merlin bojovat se spletitým předivem pomsty a vraždění... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11481/krev-amberu-11481.jpg 4.492

Tajemný Amber (7.)

The Blood of Amber (1986)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Classic And

Hadati
14.12.2016

Více se dozvíme o Merlinových nepřátelích, zejména o Lukovi a Jasře. Přesto není odkryto zcela vše o dalším tajemném nepříteli.

Drowned
26.11.2016

Tahle kniha se mi líbila. Zajímavá od začátku do konce na rozdíl od ostatních dílů. Dokonce jsem si už zvykl na Merlina :)

kethy
26.01.2016

Asi nejlepší příběh s Merlinem. Má to rychlost, humor i napětí. Člověk až lituje, že to pomalu končí.

Terva
13.11.2015

Můj život byl osm let relativně pokojný, když ovšem nepočítám třicáté dubny, kdy se mne každoročně pokoušel někdo zabít............. Snad ještě lepší než Trumfy osudu. Je to rychlé, bez zbytečných příkras, svižné, bez míst, kde by se čitatel nudil a opět nechybí klasický humor. - je to zelené a červené a rychle se to točí - ano opět je tu, byť jen okrajové, setkání se Svingou. Merlin, syn Corwina je tu na stopě velkého nebezpečí, jak pro Amber, tak i pro něho samotného. Musí zde uplatnit více, než jen svou šikovnost a rychlost, musí si tu pomoci i prostřednictvím kouzel. Malá ochutnávka: Vyvolal jsem Logrus a natáhl k němu svůj jazyk. Potom jsem pomalu a srozumitelně odříkal kouzlo a vynechal jsem ta čtyři klíčová slova, která jsem se rozhodl vypustit. Kouzlo viselo přede mnou jako zraněný motýl zvuků a barev, zachycených v umělém tkanivu mého osobního vidění Logrusu. Připraveno účinkovat, až ho vyvolám a vypustím.......... Merlin má jinou cestu procházení Stíny a tak odpadá to dlouhé povídání (psaní) o průchodech Stínem. Proto píšu, že je to rychlé a svižné. I když jsem si vědom, že Stín je rodové označení pro nekonečnou sbírku variací reality, jsem rád, že procházení Stíny v tomto příběhu není tak detailně popisováno. Jenže má to své proti, čím rychleji se Merlin dostává Stíny, tím více mu hrozí kolize s něčím nebezpečným (viz Svinga v Trumfech osudu). Malá a poslední ochutnávka: Byl tam kouř, obrovský červ a plno záblesků barevných světel. Každý zvuk se objevil, dostál vrcholu, slábl a zmizel. Bodnutí jako blesky byly přivolány ze Stínu. Červ pokračoval jednou provždy. Květiny mne vyčuchaly jako psi, ale pak se rozpadly na lísky. Postupující kouř se zastavil před semaforem zavěšeným na nebeském háku. Červ - ne, vždyť je to stonožka - se zasmál. Zvolna začal oslepující déšť a všechny kapky měly obličeje............. Ten, kdo nečetl prvních pět knih, by si měl alespoň přečíst tuto panteologii. Vřele doporučuju.

lonewolf_x
17.08.2013

Slabší kousek. V sérii jsou daleko silnější příběhy, byla to nuda a nucené čtení.